Sayfa 3 / 9 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 124 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın oturan boğa benim raporum hastaneden çıkmış sigortaya gönderilmiş.bu raporu net ten görebileceğim bir link varmı .sorgulayabilirmiyim e devlet şifreside aldım aradım bulamadım .yardımcı olurmusunuz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

sgk'dan sevk aldığınıza göre malulen emeklilik işlemleri başlatmışsınız. Hastane rapora oran yamaz, doğrudan tanıyı yazar ve sgk'ya gönderir. sgk da maluliyet cetveli'ne bakar ve malul sayılıp sayılmayacağınıza karar verir.
    Rapara ulaşabileceğiniz bir mekanizma yok maalesef. SGK'dan gelecek yanıtı bekleyeceksiniz.
    Malulen emeklilikte balthazar formülü uygulanmaz. Tek kriter maluliyet cetveli'dir.

%40-59 raporla 3. dereceden sakatlık indirimi hak ederseniz 17 yıl sigortalılık süresi ve 3920 gün primle
    %60-79 raporla 2. dereceden sakatlık indirimi hak ederseniz 16 yıl 4 ay sigortalılık süresi ve 3760 primle

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

fakat bülent bey ben 4a ya tabi tarım sigortalıyım zaten bizim sigortada 3600 den emekli olunuyor fakat işte rapor almazsam yaş sınırı 51 koymuşlar yani ben ozaman fazla prim ödemiş oluyorum hem şimdi kendim sigortamı ödüyorum.linkte verdiğiniz evrakları nerden nasıl alacam ..teşekkür ederim..

bülent bey malüliyet için istediğim rapor sgk da yüzde iberesi konacakmı vergi indirimi için tekrar rapor almam gerekecekmi yoksa mesela bana%40 ibareli bir rapor gelirse tekrar raporagerek duyulacakmı............. teşekkür ederim......

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey ben 4a tarım ssk lıyım kalça protezi ve depresyon OKB ALKOL BAĞIMLILIĞI TEWDAVİ GÖRÜYORUM HALA 4a tarım ssk lılar vergi indiriminden yararlanabiliyorlarmı.yararlanıyolarsa ben nereye başvuracam .sigortamı kandim ödüyorum.750 gün ssk 1440 gün ssk tarım primim var e devlet ten baktım primler birleşmiş 4 a ya tabi görünüyorum.malülen başvurum sanırsam ret gelecek .ne yapmalıyım vergi indirimi için tarım ssk lı olarak vergi dairesinden sevk alabilirmiyim... cevabınız için teşekkürler...

Üye
    Eğce Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    Çorum / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Dev adam .ister malülen istersen vergi indirimi için baş vur ama Alkol Bağımlılıgını ön pilana cıkartma sana artı birşey kazandırmaz aksine kaybeytirir.....

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

erdoğan abi teşekkür ederim fakat ben zaten malül için kurula girdim sonuç gelmedi. psikyatri uzmanı alkolik olduğumu anladı ne yapabilirimki.

bülent bey beni aydınlatacak bir cevap yazmıyacakmısınız...............

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Malulen emeklilik raporuna oran yazılmaz. Tanı konur, sgk sağlık kurulu da maluliyet cetveli'ne göre tanıyı inceler ve maluliyet konusunda karar verir.

Erken Yaşlılık emekliliği için vergi indirim hakkı elde etmek şart. Bir işyerinde çalışıyor olmak lazım vergi indirimine başvurabilmek için. Çalışma yaşamınızın herhangi bir aşamasında yapabilirsiniz bu başvuruyu... Yani, bir işyerinde 10 gün sigortalı görünürken başvuru yapabilirsiniz; sonra çıkışınız olsa da sorun olmaz, vergi indirim başvuru süreci işler...

Üye
    Orkunavcan Avatarı

Gerçek Adı
    Orkun
    Son Giriş
    04.03-2012
    Saat
    14:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sigortalı ve sigortasız malulik cetvelleri farkediyor arkdaşlar adli tıp size veriyor o cetveli doktorunuz size uygun olan secenegi işaretliyor eger hastalıgınız SSK lı çalışıyorken kaza gecırmıs ken farklı oranlar var sigortasız iseniz farklı Oranlar mevcuttur..

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili arkadaşlar ben 4a tarım sigortalıyım ayda 15 gün prim görünüyor.dolayısıyla ancak 17 yılda yani 1994 7. ay ssk girişliyim. 2230 primim var son 5 yıldır psikolojik tedavi göüyorum bipolar depresyom ve OKB PANİK ATAK HASTASIYIM BİR YIL ÖNCE AVASKÜLERR NEKROZ NEDENİYLE SAĞ KALÇA femur başı hastalığından femur başı alınıp protez takıldı.

ben malülen emekliliğe bvaşvurdum fakat eskisi gibi balthazart uygulanmadığından cevAben iş gücünün %60 şını kaybetmediğiniz sonucuna varılmıştır diyo yani malülen emekliliğim ret edildi

çalışacak durumda değilim.ama siğortamı her ay 15 gün orim olasrak ödüyorum. benim erken emeklilik için ne yapmam lazım .

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

aha önce de yazdığım üzere... Eğer maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmanız gerekitğinizi düşünüyorsanız, red kararına itiraz edin. Ama yok, red kararı doğrudur diyorsanız o zaman erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilirsiniz. Sigorta girişi 01.08.1994 olduğuna göre, defterdarlıktan alacağınız vergi indirim oranına bağlı olarak aşağıdaki şartlarda emekli olabilirsiniz:

%40-59 raporla 3. dereceden sakatlık indirimi hak ederseniz (01.08.1994 +) 17 yıl sigortalılık süresi ve 3920 gün primle
    %60-79 raporla 2. dereceden sakatlık indirimi hak ederseniz (01.08.1994 +) 16 yıl 4 ay sigortalılık süresi ve 3760 primle
    emekli olursunuz.

Not: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi ben 4a tarım sigortalıyım.defterdarlığa hangi belgeyle gidecen herhangi bir vergi mükellefliğim yokki özür dilerim sigorta girişim 05.07.1994 bir iştede çalışmıyorum kendim tarım sigortası ödüyorum.

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım bir yerde işe girmelisiniz yukarıda yazdığı gibi 10 günde olsa yeter bir muhasebeciye gidin sorununuzu çözer .vergi dairesi ise o çalıştığınız işyerinin vergi numarasından işlem yapar siz orada işçi gözüktüğünüz içinşyani çalışıyor görükmeniz şart vergi indirimi hakkı için

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey bana detaylı bilgi verir misiniz.

benim 4a tarım sigortalı olarak tarlada araçla geçirdiğim kaza sonucu klalçama protez konuldu.bunun iş kazası sayılması gerekmiyo mu .
    benim maddi durumum yok erken emeklilik içinde vergi indirimi dışında yapabileceğim bişey yok mu tarım ssk lıyken vergi indirimi alamıyor muyum .t

eşekkür ederim

malülen emeklilik talebim ret edildi

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Şimdi tarım ssk dan çıkarsan tekrar tarım ssk lı olamazsın bu bir..Bu uygulama 5510 sayılı kanun ile kaldırıldı.
    Sen malulen emekli olamazsın boşuna uğraşma...
    Rahatsızlıklarından dolayı 3.derece vergi ind.hakkı alır isen 16 yıl 3760 güne tabi olursun...
    Ve en önemli ise tarım ssk dan çıkıp çalışan ssklı olman gerekli bir iş yerinde çalışan olarak görün aylık 30 gün üzerinden primin yatar 4 yıl kadar ssklı çalışırsan ve bu arada vergi ind.hakkı alır isen yaklaşık olarak 2015 yılında emekli olursun...
    Yok ben tarım ssklı olarak devam edeceğim dersen o zaman tarım ssk ya biraz daha prim ödeyip prim süresi 3760 güne yaklaştığı zaman tarım sskdan çıkar ve çalışan olarak prim ödersin bu yolda ise emeklilik tarihin 2018 bulur...
    Hastalıklerın ile ilgili rapor oranın ne olur oda muamma rapor oranını en iyi ve net olarak hastaneye müracaat ederek öğrenebilirsin..

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkür ederim ilker bey bayağı aydınlandım .şu sorumunda cevabını verirseniz sevinirim.şu an bir dostumun marketi üzerinden ssk ödetip tarıma aktararak tarımdan çıkmadan bir ay sonra vergi indirimine baş vursam alırsam raporu ssk ya 2 yıl devam edip askerliğimi ödersem daha önce emekli olurum kanaatine vardım.olmadı raporu alamazsam yine tarıma devam edip 3600 günle yaş sınırı 51 gösteriyo çaresiz onu beklerim.doğrumu düşünüyorum şu an benim vergi indirimi için ilk nereye baş vurmam lazım ...teşekküe ederim..

vergi dairesine gitmeden hastaneye gitsem olurmu ordan raporu alabilirsem bunu vergi dairesi kabul edermi.ssk ya geçmeden herşeyden emin olmak açısından soruyorum .ben gerçekten çalışamıyorum çok iyi şofördüm psikolojik rahatsızlık beni bitirdi geçen akşam arabaya çıktım elim ayağıma dolandı kullanamadım.

Sayfa 3 / 9 İlkİlk 1234567 ... SonSon