Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 19 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    halım Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herkese selam.

arkadaşlar ben 2 yıl kadar önce sürekli ibareli %50 raporla vergi indiriminden yararlanarak erken emeklilik hakkımı kullanıp emekli oldum.
    fakat ankaradan gelen yazıda 2 yıl sonra kontrol şartı koymuşlardı (http://www.engelliler.biz/forum/emek...in-iptali.html)
    şimdi 2 yıl dolmak üzere tekrar rapor almam gerekiyor şu anda emekliyim aynı işyerinde destek pirimi ödeyerek çalışmaya devam ediyorum

kontrol muayenesine giderken yapmam gereken işlemleri sırasıyla -sevk, dilekçe,vergi dairesi gibi birçok prosedür var diye tahmin ediyorum- yazabilecek arkadaşlardan yardım istiyorum.

şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Kontrol şerhini sgk mı koymuştu yoksa maliye mi?

Üye
    halım Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam ankara maliyeden şerh koymuşlardı sonra o yazıyla emekliliğe başvurdum ve emekli oldum.acilen ne yapmam gerektiğini yazarsanız sevinirim.süre 4-12-2010 cumartesi doluyor.pazartesi başvursam olurmu?

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

maaşın kesjlmesjnisti yorsan 1ay önçeden kontürol için ssk dan hastaneye sevk almanlazım

Üye
    halım Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

uyarın için çok sağol kardeş.bundan 2 ay önce defterdarlığa gitmiştim durumumu anlattım tabiki doğru düzgün anlamadan dinlemeden bana sevk almam için tarihin dolduğu gün gelmen gerekir dediler onların yüzünden bu güne kaldım günümün dolmasına 2-3 gün kala aradım bu seferde sen emekli olmuşsun sgk ya gitmen gerekir bizle işin kalmamış dediler.sgk ya gidip dilekçe verdim onlarda dosyan 15 güne geli ozaman sana haber verip sevkini yapıcaz dediler ama maşın kesilecek dedi.benim bildiğim 3 ay kadar kesilmeden devam ediyor olması lazım.neye inanacağımı şaşırdım.yani senin anlayacağın bindik bi alamete gidiyoz kıyamete. kendine iyi bak.

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

her calışan işinin hakını verse avrupayı coktan sollamıştık adamlar vatanbaşa yardıma begil aysonu olsun maaş gelsin biye bakı yor kimse kimseye yardımçı oldugu yok adam ne iş yaptıgını bilmeyen memurlarımız var ben 1dosya için 3 kere sskya gjttim istebjgi dosyayı anlatmaktan acizler kendi işini kendin takip edip araştıracaksın yoksa cark cok yavaş dönü yor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Bu konu çok net bir konu değil. Kurumların nasıl uygulama yapacakları bence belirsiz...

Defterdarlığa gidip kontrol muayenesi için sevk alın ve hastaneye gidip gerekli işlemleri tamamlayın.
    Eğer emekliliğe temel olan rapor oranında bir oran verileceğinden eminseniz, tereddüt edecek bişey yok; emekli maaşınıza dair sgk'da bir şey yapmanıza gerek yok.
    Ama vergi indirim hakkınız iptal edilirse, işte o zaman işler karışır. Zira sgk emeklilik için vergi indirimini şart koşuyor ve bu hak ortadan kalkmışsa, emeklilik iptal edilmeli (mantıken).

Fakat bu iptal için sgk nasıl bir işlem yapacak; daha doğrusu, vergi indiriminin süresinin bittiğini nasıl tespit edecek, bu bence belirsiz. Bu açıdan bakarsak, kontrol muayenesine dair süreç ya da sonuç ne olursa olsun sgk emekliliğe dair yeni bi işlem yapmaz.

Karışık konu... Biz de sizinle öğrenicem sanırım...

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar bende %51 oranla 1 yıl süreli vergi indirimi alarak emekli olmuştum. 1 yıl sürem tabiki doldu ve ist.unkapanı sgk ya giderek hastane sevki aldım ve dün heyete girdim. Hiç bilgi verilmedi rapor oranımı sorduğumda rapor oranını artık hastahane vermiyor, 1 ay sonra unkapanından işlerini takip edersin dediler. Sgk müracat ettiğimde ne gibi işlemler oluyor diye sordum, hastaneden rapor bize gelecek ve Ankaraya biz göndereceğiz dediler.
    Benim merak ettiğim, çalıştığım zamanlar raporlarla Ankara maliye ilgileniyordu şimdide aynı şekildemi işlem görüyor. Çünkü hastane sevki için ilk defterdarlığa gittiğimde, sen emeklisin bizimle işiniz yok sgk ya gitmen gerekir demişlerdi.
    Birde bu işlemler ne kadar bir zaman alıyor?
    Şimdiden teşekkürler.

Üye
    iakturk Avatarı

Son Giriş
    17.02-2014
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba;
    aynı şekilde ankara maliye merkez sağlık kurulu karar veriyor.2 ay içerisinde sonuçlanır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

1 yıl sonra kontrol muayenesini maliye değil de SGK mı koymuştu? Maliye'Nin koyduğu kontrol muayenesinden sgk'Nın nasıl haberi oldu/oluyor?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 yıl sonra kontrol muayeneyi vergi indirimi için maliye koymuştu ama benim emeklilik şartlarım uygun olduğu için emekliliğe başvurup emekli oldum. Bana herhangi bir yazı gelmeden sürem dolduğunda kendim sgk başvurdum.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Maliye'Nin koyduğu kontrol muayenesinden sgk'Nın nasıl haberi oldu/oluyor?
    Bülent,
    Sgk'na emeklilik için başvurulduğunda,sgk vergi indiriminin kayıtlı olduğu vergi dairesine kişinin vergi indirim durumunu soruyor zaten ve dosyasında nasıl bir vergi indirim kaydı varsa sgk ya o bilgiler aktarılıyor,bunu sen de biliyorsun,soruyu ben mi yanlış anladım bilmiyorum.

Üye
    senveben Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    15:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tecrübelerime dayanarak durumu izah edeyim. Emekli olduğunuzda sgk size yazı ile bunu bildirir. Yazıda kontrolünüz varsa rapor tarihinden 1 ay öncesi sevk almanız için bilgi verir. Rapor tarihinizden 1 ay ve bir kaç gün önce gider sgk dan sevkinizi alır hastaneye gidersiniz. Raporunuz çıktığında tanıdığınız varsa veya ikna edebilirseniz kurulun olmadığı bir günde gidip fotokopisini aslı gibidir kaşeli alırsınız. Sgk na ulaşan rapor Ankara M.S.K. gönderilir. Gönderilip gönderilmediğini aman takip edin 3 kere rapor aldım hepsinde sümen altından 1-1,5 ay gibi uyarılarım sonucu zoraki ankaraya gitti. Buraya kadar işlemleri bu şekilde yaparsanız 3 ay ve 1 ayda rapor tarihinden önce sevk aldığınız için 4 ay maaşınız kesilmez. sgk na kalırsanız 4 ay sümen altı olur. Ankaradan bazılarının söylediği gibi hiç korkmayın orada evraklarınız en fazla 2 hafta 1 haftada posta 3 haftada sgk na gelir. 3 kurumdan en tehlikelisi sgk dur. Bütün engeller bu kurumun tatminsiz şef ve memurları tarafından çıkartılır. sgk na dikkat. Toplam 4 ay içinde yeni raporu bütün engeller karşısında sgk na ulaştırın. Postada geçikti derler maaşınızı keserler. 4 ay içinde ulaşmaz ise sorumlusu sizsiniz

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Üye
    MURATSUMER Avatarı

Son Giriş
    11.02-2016
    Saat
    17:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Senveben kardeşim biraz söylediklerinden anladığım kadarı ile tekrar rapor çıkartmıyorlar deyilmi var olan raporunun aslıgibidir olanını sgky gönderiyosun..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon