Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hasan kayı Avatarı

Son Giriş
    01.08-2015
    Saat
    12:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    vergi indirimli emekli olanla normak emekli olan bir kişinin maas baglanması arasında fark var mıdır
    örnegin eşdegerlere prime ve sigorta matraha günlük kazanca sahip olan insanlar eşit mi maaş baglanır ssg kurumundaki memurlar böyle söylüyor
    fakat ssg kanununda eskisinde 506 sayılı kanun 61 madde yeni sgk 5510 sayılı kanunun 29. maddesinde 1 önceki maddelere atfen vergi indiriminden emekli olanların maaşı % 60 altında baglanamaz yazıyor
    yoksa buradaki memurlar özürlüleri magdur mu ediyorlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Elbette bir alt sınır söz konusu. Maaşının yanlış hesaplandığını düşünen kişiler yeniden hesap edilmesi için sgk'Ya başvuru yapabilirler...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Maaş hesaplamasında, hastaneden daha önce cektirdiğimiz filmler veya ameliyatlar hesaba katılıyormu ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hayır. Sadece başkasının sürekli bakımına muhtaçlık söz konusu ise maaş %10 arttırılır o kadar. Bunun dışında sakatlık oranı ile maaşın hiç bir ilgisi yok.

Üye
    hasan kayı Avatarı

Son Giriş
    01.08-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar

ben 21-10-2010 tarihinde emeklilik muracatımı yaptım emekli ilk maaşımı 25-01-2011 tarihinde aldım
    bu tarihe kadar 3aydan fazla zaman geçmesine ragmen yalnızca 54 günlük maaş almışım
    para eksik oldugunu ssg kurumuna birdirdim benle aynı tarihte muracaat eden bir arkadaşıma 24-01- 2011 tarihi itibarıyla 4 maaş ödeme yapıldı ssg kurumuna gittim bu ay durum düzeltilecek denildi benim maaşta problem varmıdır düzelmezse ne yapayım şu anda ben 2 ay geriden aylık almış oluyorum diger arkadaşıma göre bana birdiriren maaşın 25-01 2011 tarihi itibarıyla aldıgım para 2 aylık bile etmiyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Düzeltilecek deniyorsa düzeltilir herhalde...

Bu arada aldığın maaşa dair bilgileri şu foruma yazar mısın lütfen: http://www.engelliler.biz/forum/emek...orsunuz-7.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hasan kayı Avatarı

Son Giriş
    01.08-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben 21-10- 2010 tarihinde emekli muracaatı yaptım 25-01 2011 tarihinde 54 günlük emekli maaşı aldım benden 2 ay sonra emeklilige muracaat eden arkadaşlarda aynı gün 54 günlük maaş aldı bende 2 aylık eksik maaş verilmiş olmuyormu

1990 da memur olarak çalışmaya başlayan ve şu anda net 1900 lira ücret alan bir kişi vergi indirimi ile emekli olursa emekli maaşı ne olur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Siz başkalarına yardım için paylaşımda bulunmazsanız başkaları da size yardımcı olmaz: http://www.engelliler.biz/forum/emek...orsunuz-9.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...