Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    baloglu1975 Avatarı

Gerçek Adı
    bahribaloglu
    Son Giriş
    14.05-2015
    Saat
    08:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar,

Siteyi devamlı takip ediyor oturanboğa ile diğer üyelerin yazdıklarını okuyorum. Sizlerden aldığım bilgilerle hareket ediyorum. Bugün bağkur'dan erken emekli olabilmek için Balıkesir SGK Bağkur bölümüne başvurdum.

İlk baştan askerlikten muaftır raporlarını filan götürdüm. SSK daki günlerimi bağkura aktardım.
    Memur beni hangi hastaneyi istersin diye sordu. Bende en yakın hastane olsun Balıkesir devlet hastanesini seçtim.(Ben bursaya gönderirlerdi diye tahmin ediyordum). Neyse beni hastaneye sevk kağıdını verdi ve bana dediği aynen ilk baştan % 60 rapor gelirse emekli olursun eğer rapor daha düşük geldiğinde (sana kağıt gelecek dedi) kağıt geldiğinde bi dilekçe yazarız gelen raporları bursa ya göndeririz dedi (bir daha beni hastanaye sevk etmiyecekmiş) bursa % 40 verirse erken emekli filan olacağımı söledi.

Ben bildiklerimide şaşırdım o kadar ümitliydim şimdi ümitsiliğe kapıldım. Sizden öğrendiklerim %40 ve üzeri aldım mı emekli olabileceğim yönündeydi. ya şimdi bana akkalh aşkına bi akıl verin napayım memurun yaptıkları doğrumu değil mi nasıl bir yol izleyeyim. Yardımlarını bekliyorum oturan boğa ve siz diğer tecrübeli üyelerden

Burhaniye devlet hastanesinden %42 ortopedi raporu ( her iki ayak ileri derece hareket kısıtlılığı, belde eğilmeme, yüksek romatizma eklem yerlerinde ileri derecede hareket kısıtlılık)

30.09.1975 doğumluyum.
    SSK 01.04.1994-31.10.2004 tarihleri arasında 3.720 gün
    BAĞKUR 01.01.2005-Devam Ediyor tarihleri arasında 1.800 gün
    T O P L A M 5.520 gün

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

mrb baloğlu ewet memurun dediği doğrudur %60 verirseler malulen emekli %40 verirseler erken emekli olabilirsin memur doğru söylemiş

Üye
    baloglu1975 Avatarı

Gerçek Adı
    bahribaloglu
    Son Giriş
    14.05-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allah razı olsun kardeş bugün moralim çok bozuk idi kafam karman çorban oldu bende diyordum ki kafamdan (neden beni %40 dan sevk etmedi) diye

şimdi moralim düzeldi sağolasın memolikk kardeşim. Memolikk kardeşim bugün verdiler sevk kağıdını bunu hastaneye gitme müddeti var mı kurban bayramından sonra gitsek olur mu yoksa perşembe gideyim mi (çünkü bu ay işe üç gün gitmedik işe patron kızacak) ama perşembe sonsa ne olursa olsun gideirm

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

baloğlu arkadaş yalnız dilekçeni 5510/28 in ilgili fıkrası gereğince özürlülük hakkından yaralanarak ver yani malulen verme yoksa işin çok uzar ayrıca bu rahatsızlıklar önce mi sonra mı oldu neyse %60 altında faydalanmak istiyorsan yeni yasa gereğince dilekçe yaz kolay gelsin yine senin memur arkadaş azda olsa yasayı biliyor gibi geldi bana

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Sevk kağıdında 5510 sayılı yasanın 28. maddesine göre erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanmaya dair ibare olsun. Böylece %40 ve üzeri raporla emekli olabilirsiniz. Aman malulen emeklilik felan geçmesin...
    Sevk bu şekilde yapılmamışsa kurumdaki müdürle gidin konuşun.

Üye
    baloglu1975 Avatarı

Gerçek Adı
    bahribaloglu
    Son Giriş
    14.05-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturanboğa kardeş, sevk kağıdımı önüme aldım X işaretli olan bölümde çalışma gücünün veya iş kazası veya meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünü en az ne oranda kaybettiğini, bölümü işaretli
    söz konusu sevk kağıdında 5510 28 madde diye bişey yazmıyo sadece en altta 5510 sayılı kanunun 65.maddesine göre yazıyo

şimdi ben bunu gidip tekrar konuşayım mı müdür ile

oturanboğa kardeş ben bu işten bişey anlamıyom. memur diyo ilk önce % 60 gönderelim gelmezse %60 ve üstü (bence de gelmez) kağıt geldiğinde dilekçe yazam bursaya gönderelim yeniden opradan %40 gelirse olursun diyo öle değince benim kafa karıştı hemen geldim akşam eve sizlere sorayım dedim.
    ben napayım bi cevap yazıver oturanboğa kardeş bana yol göster

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Sevk tamam, çalışma gücü kaybı oranına dair cevap istiyor hastaneden. Ama 28. maddenin 5. fıkrasına göre değerlendirmeli sgk. Önce %60 değerlendirilsin, sonra olmadı %40'a bakarız diye bir saçmalık asla söz konusu olamaz. 28. madde çok çok çok net: http://www.engelliler.biz/forum/emek...tml#post779767

Üye
    baloglu1975 Avatarı

Gerçek Adı
    bahribaloglu
    Son Giriş
    14.05-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet ya oturanboğa kardeş çok haklısın olması gereken öle yok şimdi % 60 dan bakalım sonra %40 dan olursun öle iş mi olur uzattıkça işi uzatıyor bana % 60 vermeyeceklerini adım gibi biliyorum. sen sevk et % 40 dan doktor yüzde kaç verirse verir anlamadım gittim zaten o gün öle deyince tüm neşem kayboldu moralim alt üst oldu dur bakalım dedim içimden bunlar napiyo
    o anda içimden sizler geçtiniz keşke dedim sizlerden hemen bilgi alabilsem zaten eve gelir gelmez bilgisayarı açıp foruma konuyu aktardım.
    Bayramdan sonr ailk iş günü SGK nın Balıkesir bağkur müdürünle gidip konuşacam 5510 sayılı kanunun 28.maddesini yazıcıda yazdırıp okutucağım müdür'e bunun karşısından ondan açıklama isteyeceğim.

Üye
    baloglu1975 Avatarı

Gerçek Adı
    bahribaloglu
    Son Giriş
    14.05-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaşlar evvelsi gün balıkesir devlet hastanesine gittim. doktorları gezdim bir tek göz kaldı gözde biraz bozukluk varmış salı gel dedi lehine bişeyler varsa yapalım dedi neyse benim için önemli olan ortopedi doktorunun teşhisi

koyduğu tanı, multi egzostis acaba bunu baltazar formülünde oranı kaçtır .böle hastalığa olan var mı oranı bilen arkadaş var mı

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    187
    Verilen Beğeniler
    82

Aynı Sakatlığı-Hastalığı Paylaşanlar

buraya bi göz atarsınız..

geçmiş olsun..

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yazmamışsın arkadaşım peki sevki düzelttiler mi? Yani 5510/28 den mi yoksa malulen emeklilikten mi işlemlere devam ediyorsun ayrıca özür oranı maluliyet cetvelinde yer alıyor siteyi dolaşırsan orada oranları bulursunuz kolay gelsin

Üye
    baloglu1975 Avatarı

Gerçek Adı
    bahribaloglu
    Son Giriş
    14.05-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş sanırım beni malulen emekli olarak sevk ettiler

benim şu hastalığa bi bakıversen oran kaç oluyo ben anlamadım karışık geliyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Sizi şu minvalde sevk etmeleri gerekir(di). Bağkur'a gidip bu konuyu müdür ya da şefle konuşun mutlaka:

2009/67 sayılı SGK genelgesi
    A. SEVK İŞLEMLERİ VE MASRAFLARIN KARŞILANMASI
    [...]
    4- 4 (b) sigortalılarının 5510 sayılı Kanunun 28 inci maddesinin beşinci fıkrasına göre (çalışma gücü kaybı % 60’ın altında olanlar) Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmeti sunucularına sevk işlemi yapılırken en az 4320 prim gün sayısının olması şartı aranacak, yine bu gün sayısının hizmet borçlanması yapılması suretiyle tamamlanması veya 4 (b) sigortalılarının sevk tarihinde prim borçlarının bulunması halinde sevk işlemi yapılacak, ancak sevke ilişkin tüm masraflar sigortalılar tarafından karşılanacaktır. 4 (a) sigortalıları açısından Kanunun 28 inci maddesinin beşinci fıkrası ilk defa 2008/Ekim ayı başından itibaren sigortalı olanlar için uygulanacağından, bunların sakatlığı nedeniyle vergi indiriminden yararlanmalarına ilişkin uygulamalar önceki mevzuat (506 sayılı Kanun) doğrultusunda yürütülecektir.

Üye
    baloglu1975 Avatarı

Gerçek Adı
    bahribaloglu
    Son Giriş
    14.05-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün en sonunda heyete girdim. sağlık kurulu bölümüne sorduğumda % kaç verdiler diye memurun dediği malulen emeklilikte biz % lik vermeyiz sadece tanı hastalıkları yazarız dedi. onu bağkur müdürlüğü verecek dedi. şimdi bana balıkesir bağkur müdürlüğümü verecek oranı? yoksa bursa veya ankarayı gönderecekler belgeleri.
    ????

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Doğru demişler. Maluliyet söz konusu olduğunda hastaneler oran belirtmez, sadece tanı yazar. Malul sayılıp sayyılmayacağınıza sgk bölge sağlık kurulu karar verecek.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon