Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cuunda Avatarı

Son Giriş
    01.06-2011
    Saat
    23:16
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    O bağkurda adı geçen maluliyet işlemlerine bakmaya çalışan memur benim.Hiçbir interaktif siteye (facebook-twitter vs. üyeliğim yoktur. ben size burdan yardımcı olmaya çalışayım bir şeklilde bilgi vererek.düzenli olarak girmeye çalışacağım bu siteye.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Son durum nedir bahri bey?

Bakın, bağkur'daki memur arkadaş geldi, siz gelmediniz hala
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    baloglu1975 Avatarı

Gerçek Adı
    bahribaloglu
    Son Giriş
    14.05-2015
    Saat
    08:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaklaşık 1,5 seneden beri beklediğim bağkur erken emeklilik talebim kocatepe sgmm yi telefon aramam la %24 olduğu söylendi

elimde askerlik yapamaz raporu ve başbakanlık özrülü kimlik kartı var

Anlamıyorum ben % 24 sağlam birisi olsam hiç müracaat ta etmem çok heves değilim bi çektiğimi bir ben bir de allah bilir çoğu zaman köşede ağladığımı bilirim

keşke sağlam birisi olsam hiç bir şey istemem üzerine borcum olsum taş taşır inşaat ta çalışır öderim. Ama ben zaten günlük aktivereleri kendi başıma bile

yapamıyorum. Ne kendi başıma çoraplarımı giyemiyorum, ayakkabılarımı bağcıklarını bağlıyamıyorum bu yüzden bağcıklı ayakkabı bile almıyorum bisiklet binemiyorum

top oynayamıor yüzemiyor 15 dakika ayakta kalsam ayaklarım tutuluor nasıl bana % 24 veriyorlar anlamış değilim

ben şimdi bu gelen rapora nereye itiraz edebilirim nereye dilekçe yazayım. Kendileri görmeden nasıl karar veriyorlar ki

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

O karara itiraz edip, yüksek sağlık kurulunca yeniden incelenmesini isteyin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    baloglu1975 Avatarı

Gerçek Adı
    bahribaloglu
    Son Giriş
    14.05-2015
    Saat
    08:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim sorunum
    bunda daha önce malulen yani erken emeklilik için başvuru yaptım sanırım cevap % 24 olarak geri döndü
    bu yeni maluliyet yasasında baktığım zaman benim hastalığım var gözüküyor
    benim hstalığım
    * dizlerimde ve belimde kireçleme
    * çorap giyemiyorum
    * yerden eğiliğ bir şey alamıorum
    * merdivenleri kolay inip zor çıkıyorum
    * ayrıca yürümde aksama var dıştan görüldüğü zaman ayağım dizden yamuk duruyor
    * yağ mur yağmaya yakın her tarafım tutuluo ilaç içmekten bıktım artık
    * bisiklete binemiyorum kendim yere oturup kalkamıyorum ancak bi yere tutunarak kalkabiliyorum

acaba beni şimdi % 40 rapor verirler mi ben hastalığımın adını bilemiyorum ben şimdi oturduk yerden muhasebe işi yapıorum ama başka iş yapamam o nedenle işveren çok eziyor beni istediği ücreti veriyor istediği kadar iş verioyr çalışmak zorundayım ailem var 3-5 kuruşta olsa getirmek zorundaım

beni bu hstalıkla emekl. Yaparlar mı yeni maluliyet cvetveline baktığım zaman emekli olur görüyorum

lütfen yardım oturanboğa kardeş

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sakatlık oranı cetveli'ne göre % 40 ve üzeri alabilmeniz lazım. Eğer bu oranda verileceğinden eminseniz, bağkur'un red kararına karşı dava açabilirsiniz... Mahkeme sizi hastaneye sevk eder ve oranın vereceği oran kararda etkili olur

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12