Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 91 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İki gün sonra gidip dikilin şefin karşısına ve ne olduğunu sorun...

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

en geç bir hafta içinde size olumlu veya olumsuz cevap vereceğim dedi bende resmi olarak cevap veriebilir misiniz dedim tabi ki dedi bakalım bir hafta bekliyeceğim olmazsa karşısına dikileceğim ve gerekirse müdürün karşısına çıkacağım öyle veya böyle yasayı öğretmeye çalışıyorum emsal olacak şekilde inşallah başaracağım

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent arkadaşım o zaman benim gibi hiç malullük raporu almamış olan ve ilk defa başvuranlar öncelikle maluliyet başvurusu yapacak sonra mı 5510/28 den emeklilik hakkını isteyecek bunu anlayamadım aydınlatırsanız sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

28. madde kapsamında prim ve sigortalılık süreniz tamamsa, %40 ve üzerinde rapor alabilecekseniz, neden malulen emeklilik için başvurasınız ki. 28. madde çok daha kolaydır ve iyidir...

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim bülent arkadaşım birde şefe şu dilekçeyi değiştitirebilirsem çünkü benim dilekçeyide malullük esasına göre aldılar ama ben rapor sürecim bitmeden 5510/28 dilekçeyi verebilirsem olacak gibi ancak önce malullükten değerlendirip red geliyormuş daha sonra itiraz edip maluliyet ve sağlık kurulu başkanlığı ankara ya gidiyormuş evraklar zaten orası son kararı veriyor Çavuşoğlu rumuzlu arkadaşda bundan yararlanmalı bence itiraz ederek

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Telefonlada görüştüğümüzde dediğim gibi bu memurlar işi ya bilmiyor veya sakat azapta gerek misali zulüm ediyorlar bize...Kanun emekli et diye daha açık nasıl emir verir, onlar anlamamak için daha ne kadar direnecek meçhul...Mantık neresinde red geleceği belli olan malulen seçeneğinden göndermenin.Olan sakatın hakkı olan emekliliği erteleterek fazladan prim ödemesine sebep olmak bir yana,emekli olsalar vaktinde alamadıkları maaşlar bir yana....bunun vebalini bu memurlar nasıl verecekler ALLAH katında.....
    GAZANIZ MÜBAREK OLSUN Cemil bey,saygılar.....

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Emrullah arkadaşım teşekkür ederim vallahi adama anlatamıyorum sadece kendi doğruları var kanunu genelgeyi gösterdim ayrıca senin bağkur numaranı verdim ayrıca selim kırık beyin telefonunu verdim ama beyefendi kendisi araştırıp bir hafta içinde dönecekmiş neyse bekliyorum olumlu veya olumsuz dilekçeme cevap verecekmiş gerçi dilekçeyi daha almadı hayırlısı yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim tüm arkadaşlara

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Valla Cemil kardeş emekli olacanca benim gib savaşa savaşa olacan,salıyı bekle ben arkadaşım için dilekçe verecem bakalım ne olecak Adana'da .....

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Emrullah abi desteklerinden dolayı teşekkür ederim.bugün bağkuru aradım oradaki işi bilen memur bayanla görüştüm askerliğe elverişli değildir raporumun faydası olur mu dedim olur tabii dedi zaten senin ki malulen emeklilikten red gelecek sonra ankaraya göndereceğiz dedi bunu biliyorlar yine de ısrarla önce malulen gidecek sonra 5510/28 den gidecek diyor senin başvuracağın arkadaşın önceden red olmuş başvurusu varmı yoksa önce malulen başvurun o zaman salıyı beklemenize gerek yok ama neyse o gün başvuruyu yapın bakalım sizi nasıl değerlendirecekler allah kolaylık versin

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün yine bağkur il müdürlüğüne gittim çabalarıma rağmen beni malulen emekliliğe sevk etti neymiş efendim önce oradan red gelecekmiş daha sonra 5510/28 göre ankaraya gönderilecekmiş
    raporlarım ayrıca ısrarlarıma rağmen 5510/28 ile ilgili dilekçemi şimdi işleme koymadı red geldikten sonra ankara ya gönderirken matbu dilekçeleri varmış onu koyaçakmış
    ben bu durumda ne yapmalıyım

şimdilik raporu bitirip kurula giriyorum kendisi matbu dilekçeyi önüme atıp istersen altına istediğini yazabilirsin diyor ne yapayım red geldikten sonra ayrıca benden işe başlamadan önce elimde bulunana eski raporumunun aslını istedi neymiş işe başladığımda özürlü olmak zorundaymışım bunu ispatlamak amaçlı olur dedim onuda koyacak dosyaya bu aşama da ne önerirsiniz

PEKİ RED GELDİKTEN SONRA BU DİLEKÇEYİ EKLESEM OLUR MU?
    GERÇİ BEYEFENDİLER KENDİLERİNDEKİ MATBU DİLEKÇEYİ KOYUYOR ORADA DA 5510/28 DİYE BİRŞEY GEÇMİYOR. AMA BANA SEN ALTINA İSTEDİĞİNİ YAZABİLİRSİN DİYORLAR ALTINA BUNU EKLEYEYİM Mİ?

........................ sigorta sicil numarası ile son ..................................... iş yerinde çalışmakta iken …. / …. / …. tarihinde işten ayrıldım. %40 ve üzeri sakatlığım bulunmaktadır. 5510 sayılı kanunun 28. maddesinin ilgili fıkrası uyarınca tarafıma yaşlılık sigortası yönünden tahsis yapılmasını arz ve talep ederim.

Üye
    soket Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    10:28
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

cemil kardeş şefe mudure daha olmassa il saglık mudurlugune bi sorsan hiç tanıdık yokmu hangi hastalık varsa onunla ilgili bir dernek varsa oraya bir sor belki yardımcı olabilirler.bu arada bagkuru terk verme iyice araştır çunku benim dilekçeyide malul olarak vermişler red geldi şefe dedim özurluluk yuzde 40 tan başlamıyormu dedim yok öyle bir şey dedi biraz tartıştık sonra bir memur dedi emekli işleriyle ugraşan bir bölum var oraya git dedi aynı kurumda oraya gittim ben nasıl emekli olacam dedim bana yuzde 40 yuzde 50 ve yuzde 60 diye uç gurup vardedi bende işlemleri başlat dedim bu arada bagkuru terk vermiştim olmaz dedi ya bagkur yada ssk lı olursan işlemlere başlarız dedi.

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yok arkadaşım terk etmiyorum yalnız benim amacım malulen değil özürlü olarak emekli olabilmek ona uğraşıyorum bende oran yüksek %80+%40 ama işe başlarken özürlü olduğum için malulen olma şansım yok ama türkiye burası birde şaşıp yanılıp beni malulen emekli ederlerse yandık çünkü ben işyerimi işletmek zorundayım başka birinin adına da işletemiyorum ruhsat için benim belgeme ihtiyaç var sorun karışık yani

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey cevap verir misiniz?bilemiyorum ama sorum şu benim emeklilik başvurum bütün çabalarıma rağmen önce malulen gitti oradan gelince 5510/28 den gidecek benim korkum beni malulen emekli etmeleri işe başlarken rahatsız olduğumun ispatı için askerliğe elverişli değildir raporumu ve 5510/28 den yaralanmak istediğime dair dilekçemi eklettim şu an cevap bekliyorum sizin deneyimlerinize göre malulen emekli ederler mi? Rapor oranım %80+%40 cevap yazarsanız sevinirim

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

erken emeklilikten faydalanırken askerlikle ilgili evrak isteniyor mu?şu an evraklarım malulen gönderildi ve askerlik belgesi istenmedi Ankara ya gidince istenir mi hazırlamalı mıyım?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İstenmez

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon