Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    EKEREC Avatarı

Son Giriş
    22.04-2014
    Saat
    16:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Vergi indirimiyle emekli olup özel sektörde çalışmaya devam edersem emekli maaşım kesilirmi yada kanunen bir sakıncası varmı şimdiden cevap için teşekkür ederim.

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Ben özel statülü bir devlet bankasından vergi indirimim sayesinde bizlere tanınan hak doğrultusunda emekli olduktan sonra 15 yıl da özel bir bankada çalıştım ve emekli maaşım kesilmediği gibi her hangi bir sakıncalı durum da ortaya çıkmadı.. Ağustos 2008 yılında geçerli olan mevzuata göre bu sizin bahsettiğiniz husus devletten emekli olup da yine devlet kademesinde çalışanlar için geçerli olup özel sektörede çalışan emeklileri kapsamamaktadır. Böyle bir durumda kişi bir tercih yapmak zorunda, yani ya emekli maaşından devlet sektöründe çalıştığı süre zarfında feragat edecek ya da emekli maaşına talim edip devlet sektöründe çalışmayacak..2008 ağustosundan günümüze de bu mevzuatın değişmediğini sanıyorum..

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Emekli aylığınız kesilmez.
    Çalıştığınız yeni işinizdeki maaşınızdan uzun vadeli sigorta kolları yerine destek primi kesilir.
    Kanuni tek şartı budur ve herhangi bir sakıncası yoktur.