Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    cem burda bak konu açmışsın ve ısrarlada sana verilen cvpları beğenmeyip zıtlaşıyorsun staj döneminde seni sigortalı gösterirler nedeni olası bir iş kazasında senin zararlı çıkmaman için ama asla emekliliğe DAHİL edilmez illede ilker bey cvp versin diyorsan o zaman konu açmaman daha mantıklı çünkü konu açarsan bilen yada duyan insanlar yorum yapar

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ticet asla emeklilige dahil edilmez diye idda etme öğrendik 1999 yılı staj girişimle emekliliğim başlamiş konuya cevap verenler için teşekkür ederim konuyu okur isen staj dönemimde 1ali olarak gösterilmişim yani staj dönemi girişim olmuş meselede o asla olmaz diye birşey yok görüldüğü üzere olmuş bende biliyorum staj döneminde emekli olunmadiğini sgkda emeklilik girişim 1999 staj dönemim gözüyor bilen birinden yardim istemek suç değil bu benim en dogal hakkım bilen zaten cevap verir bilmeyenlerde vermesin zaten ilkere tcmi gönderdim teyit etti sigorta girişimin 1999da oldugu asla olmaz dediğin şey oldugu için bu konu açilmiştir bende biliyorum googleden yazip öğrenmesini ayrica konu açma tekeli sizin insiyatifinizde değil olmamasi gereken bişey oldugu için bu konu açıldı kimseylede zıtlaşmadim bir kişiyle zıtlaştim oda bilmediği şeyleri dikte ettiği için ve çogu insan konu açarken bülent abiden ilkerden yardim ister bu konulara vakif olduklari için kopyala yapıştırla cevap vermediği için benle şahsileşmeyin benim sorunum var ve yardim istedim varsa bilginiz paylaşin tavsiyeleriniz size kalsın iyi geceler...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Staj dönemimde okul un vermiş olduğu ssk numarası na emeklilik kollarında prim yatmadığı için emeklilik hesabında kullanılmaz ne var ki staj yaptığınız iş yerinde iş veren kendini sağlama almak için staj yapan kişilerin sigortasını yapar işte o yatırılan prim ilk ssk girişiniz olur..
    506 sayılı Kanun’un 3/II-B maddesine göre, iş kazası, meslek hastalığı ve hastalık sigortası bakımından zorunlu sigortalı sayılmışlardır..
    Ayrıca
    Çıraklar ile meslek lisesi öğrencileri okullarınca sigortalı edilirler ve SSK’ya işe giriş bildirgesi verilir adlarına da MEB tarafından prim ödenir ama bu primler içinde uzun vadeli sigorta kolları olan emekliliğe yönelik (malûllük, yaşlılık, ölüm sigortalarına tâbi olmadıkları için, emeklilik açısından sigortalılık süresinin başlangıcı sayılmamaktadır. Bu nedenle çırak veya meslek lisesi öğrencisi olarak verilen işe girişlerini emeklilik için başlangıç saymayacaklar, ister önce ister sonra olsun normal sigortalandıkları tarihi ve adlarına ilk kez emeklilik malûllük, yaşlılık, ölüm sigortalarına prim ödenmiş tarihi dikkate alacaklardır.
    Cem kardeşimizin tüm kollardan ssk ödemesi yapıldığı için 1999 yılı sayılmıştır..

Vergi ind. müracaatı için ise çalıştığınız iş yerinden alacağınıza çalıştığınıza dair bir belge yeterlidir.Zaten kurum ondan sonra sizi hastaneye sevk eder yada elinizde güncel ve yeni bir rapor var ise hemen kabul eder ve Ankara'ya evraklarınızı yollar ve 30-45 gün gibi bir zaman içerisinde çalıştığınız iş yerinize cevap gelir..
    Ancıl o belgeler evrak üstünde var ama ben istenmiyor diye biliyorum...

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sağolasin ilker abicim ... dediginiz gibi çalışma belgem ve raporumla gittim rherhangi bir sorun çıkmadi memur bayan dilekçemi bile doldurdu yardimlar için sağol ...

Üye
    hakanmemik Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Norman siz ne yaptınız bu emeklilik işini sigortalılık süreniz hangisiymiş öğrendiniz mi ? aynı şekilde bende de hizmet dökümümde 1998 yılında başlangıç var ama 1998 de "1A"olarak yazıyor. 2006 - "01A" olarak sonra başlıyor bu ne demek ?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12