Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 42 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    uzmanby Avatarı

Gerçek Adı
    ridvan
    Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    14:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelik le oturan bogaya cok tşk ediyorum bilgilerin den dolayı benim sorum şu

12 yaşında ve cocukken başlayan bronşektazi ilerleyen zamanlarda astıma dogru ilerledi askerligi de elverişli degildiye raporla %57 ile gönderdiler 1995 de tarım ssk ile giriş yaptım 1998 esnaflıga basladım taa 2010 mayısa kadar sonra iş yerini kapattım başka sının yanına çalışmaya girdim durumu anlattım

vergi indirim mi için hastaneye gönderdiler orda %40 aldım cevap bekliyorum
    ne zaman emekli olurum

ilk giriş 1995 tarım sigorta
    sonra bagkur 1998 sonra kapanış 2010

şimdi yeni işe giriş hastalık ölçüsüne baktım yeni yasa ya göre akçiger hastakıl ölçüsü %20 %40 ve %80 var benimkisi de zaten 100 40 tutuyon sizce cevap nasıl gelir tşk edrim. vergi dairesi hastaneye gönderilen rapor sürekli diye verildi iç hastalık ları oldugundan ehliyet ve diyer leri ni sonuçlandırmamışlar.
    yaş 1974

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.223

Son 2520 gün primin fazlası hangi kapsamda ise, oradan emekli olunur.

Bağkur'dan emekli olabilmenizin şartı (emeklilik zamanınız geldiğinde kurum sevki ile hastaneden yeni rapor almanız koşuluyla):
    % 60 ve üzeri olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 15 yıldan beri sigortalı olmaları ve 3960 gün,
    % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün,
    % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün,
    primle emekli edilirler
    Sigortalı çalışan statüsünde emekli olursanız (%40-60 arası rapor alacağınızı varsayarak): (gün/ay/1995 +) 17 yıl sigortalılık süresi ve 3920 gün primle emekli edilirsiniz.

Üye
    uzmanby Avatarı

Gerçek Adı
    ridvan
    Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevabınız için cok tşk edrim OturanBoğa fakat beklediğim cevabı alamadım bana tekrar dönermisiniz şimdiden tşk edrim

sorum şu sigortalı işe girdim muhasebeci vergi dairesine yazı yazdı ordan hastaneye %40 aldık fakat hastanede vergi dairesine mi yoksa istanbula saglık kuruluna anşacagınız vergi indirimi için %40 alabilirmiyim
    akgiger hastalık statüsüne baktım kabul olur gibi sizin görüşünüzü almak istedim

tşk edrim..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.223

Hangi oranda rapor alabileceğinizi bilemiyorum. sakatlık oranı cetveli'ni inceleyip bir fikir edinmeye çalışabilirsiniz...

Vergi indirimi başvurunuzda defterdarlık hastaneye sevk eder. Siz hastaneye gider gerekli işlemleri halledersiniz, sonra hastane kurumlar arası yaışmayla rapor oranınızı Maliye'Ye gönderir... Sonuç en geç 3 ay içinde işyerinize bildirilir.

Yalnız, yukarıda yazdım. Hangi statüde emekli olacağınız önemli... Eğer Bağkur statüsünde olabilecekseniz, bugün alacağınız vergi indirim hakkının size emeklilik için hiç bir faydası olmaz. Bağkur'dan emekli olabilmek için emeklilik zamanı geldiğinde kurum sevki ile rapor alınması şart.

Üye
    uzmanby Avatarı

Gerçek Adı
    ridvan
    Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın oturanBoğa By. Ben SSK lıyım şu an işçiyim bir yerde çalışıyorum yukarıda ki yazdıklarınız beni baya bi aydınlattı tşk edrim
    fakat vergi indirimi için hala cevap gelmedi 08,08,2010 da gönderildi saglık bakanlıgına hala onay gelmedi gelince sana dönecegim umutla bekliyorum
    raporum %40 rahatsızlıgım sürekli diye onaylı buronşektazi ve astım cigerlerim orta derecede etkilenmiş.
    senin vermiş oldugun lilk te orta derece de etkilenen ler %40 olarak yazıyor

yüce ALLAH dan İNŞAALLAH onaylanarak gelir .Gelirse emeklilik için başvuruda tekrar rapora gerek yok dimi.

tşk saygılar.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Şuan ssk lıyım diyorsunuz bağkur kapattıktan sonra ne zaman başladınız ssk ya ayrıca ssk ya başlangıç tarihinden itibaren 1261 gün prim öderseniz ssk şartları ile emekli olursunuz..
    Yok ben beklemek istemiyorum hemen emekli olmak istiyorum derseniz o zaman bağkur kapsamında 5510/28 göre emekli olacaksınız..
    Ayrıca prim süreniz yeterlimi sigorta süreleriniz tarihlerini ve doğum tarihi bilgilerini gün ay ve yıl olarak verebilir-misiniz..
    Tarım sigorta na ödenen prim süresi
    Bağkur a ödenen prim süresi
    Ve en son ssk lı olarak çalıştığınızda prim süresi ne kadardır..

Üye
    uzmanby Avatarı

Gerçek Adı
    ridvan
    Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlker by konuma bir acıklık yapmak istediniz için cok tşk edrim.

1974 dogumluyum ilk olarak 01,01,1995 den 01,01,1996 kadar tarım ssk . sonra esnaf olarak 11,10,1997 den 24,05,2010,kadar calıştım kendi işyerim de
    06,06,2010,itibaren de başka yerde calışıyorum ssk lı olarak.

pirimimi hesaplattım gecen lerde ssk ya gecmeden 5190 gün dü .Ben hastaydım ama kimse duymasın aman hastalıklı diye hep sakladım fakat yaş ileri gittikce hastalıgım beni bitirmeye başladı arkadaşlarım da beni vergi imdiriminden yararlan emekli ol dediler müracat ettim vergi dairesi hastaneye sevk etti 13,08,2010 de %40 aldım sürekli bronşektazi ve astım ama vergi indirim den bi cevap gelmedi hala bekliyorum gelirse burada paylasacam

birde oturanboğa by fikir olarak sordugum da bana link verdi baktım orta derece de etkilelen ler gögüsten %40 dan alabilecegimi düşündüm
    sizce nasıl dır beni bu piskolaşikten kurtarırısanız sevinirim herşeyimi yazdım

saygılarımla ..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.223

Bekleyip olumlu bir sonuç gelmesini ummaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok şimdilik...

Üye
    uzmanby Avatarı

Gerçek Adı
    ridvan
    Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beklemesini biliyorum da hala cevap yok acaba saman altımı yaptılar rapor degerlendirmesini secim felan var aklıma her sey geliyor. 3 ay oldu sonuc yok.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.223

Şu numaraları arayarak vergi indirim başvurunuzun ne aşamada olduğunu sorabilirsiniz: 0312 415 32 06 & 0312 415 27 05

Üye
    uzmanby Avatarı

Gerçek Adı
    ridvan
    Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın oturanboğa by . Benim vergi dairesine ordan hastane hastanede bulundugum yerdeki ilce vergi dairesine ilçe vergi daireside il vergi dairesine göndermiş orası da kasımın 18 2010 da gönderilen raporu hale saglık işleri ne gönderip göndermediğini sizin bana vermiş oldugunuz telefondan öğren dim
    hala bulundugunuz il vergi dairesinden elimize gecen bir evrak yoktur dedi telefonda bana

sizce sabretip beklemek en dogru secenek midir ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.223

Bence şahsen gidip bir daha sorun. Ankara göndermişse, 1 ayda defterdarlığa ulaşması gerek bence.

Üye
    uzmanby Avatarı

Gerçek Adı
    ridvan
    Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar işe başlamadan hastayım askerlikde yapmadım çürük aldım
    5000 günüm ve 16 sene calışmışlıgım var

sorum şu dur vergi indirimi almadan yaşlılık aylıgı diye bişey var ondan emekli olabilir miyim.
    çünkü malül sadece işyerinde hastalanan kaza geciren ler için ama benim ki 10 yaşımdan beri hasta olmak %40 da rapurum var

lütfen yardım edin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.223

İlk kez sigortalı olmadan önce sakat olmanız erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanmanıza mani değil.

1- SSK'dan mı yoksa Bağkur'dan mı emekli olabileceksiniz?
    2- Defterdarlıktan vergi indirim hakkı elde ettiniz mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    uzmanby Avatarı

Gerçek Adı
    ridvan
    Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tşk edirim de yalnız
    sorum 1 edindigim bilgiye göre ssk lı da olsan bagkurluda olsan ilk işe giriş den önce hasta olanlara sanki daha kolay emeklilik vargibi geldi
    sorum 2 vergi indirimi için beklemekdeyim %40 aldım
    1995 de giriş bagkura 2010 haziranda cıktım ve 2010 haziranda ssk lı calışıyorum şu an devam 5200 günüm oldu
    vergi indirimi alamassam önceki bahsettim konudan malülen degilde yaşlılık dan müracaat edeyim mi

saygılarımla.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon