Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 42 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Vergi indirimi almadan sadece bağkur dan müracaat edebilirsin

Ama onun içinde 1995+17=2012 de müracaat edebilirsin

Üye
    uzmanby Avatarı

Gerçek Adı
    ridvan
    Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    14:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın cemil by bagkur %40 dan 18 yıl diye duydum siz 17 yıl yazmışsınız hem bu arada işe başlamadan hasta olanların yaşlılık emeklisin den yararlanma daha iye degilmi saygılarımla

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Pardon evet 18 yıl evet bende seninle aynı durumdayım yaşlılık emekliliği ancak şartlar uyarsa olur yani 18 yıl 4680 prim gününe tabisiniz bağkur da ssk da ise vergi indirimi almanız şart zaten ikisi de yaşlılık emekliliği siz vergi indirimi almasam demişsiniz ya ben ona istinaden yazdım

Üye
    uzmanby Avatarı

Gerçek Adı
    ridvan
    Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cemil by ya ben esnafım deli olcam
    ben cocuklugum dan beri hastayım askerligi elverişli degildir olarak yaptım 1995 işyeri actım 1974 lüyüm 2010 haziranda kapattım işyerini 2010 hazirandan beri ssk lı bi işyerinde calışıyorum şu anda
    şimdi vergi indirimi için rapor %40 aldım vergi d cevap bekliyorum bakalım ne olacak ..
    gögüs has derecelerine baktım +cok hasta%60 + ortaderece%40 + az etkilenme varsa %20 yazıyor benimkisi orta derecede%40 da eger orda indirilirse durum %20 düşer çünkü ortası yok 60,40,20 diye baya bi hastayım umarım düşmez (keşke saglam olsam )da böyle ezilmesem arkadaşlarımın yanında.

şimdi gelelin esas konuya gecenlerde başbakanlık i d timer mi ne ona mesaj attım yoksa bunalımdayım hem hasta ol hem bu gibi durumlardan faydalanama bagkurda bana denildiki sakın ha ( işyerinde calısırken hasta olmadan ve ya kaza sonucu degilsen emekli olamassın ) dediler alalal ne garip bende timer mi neyse ona emailimde şunu yazdım haşa YÜCE ALLAHA ALAHIM BENİ İŞYERİNDE HASTA ETMİ Mİ DEMEM LAZIM BENİM ŞUCUM NE SAYIN BAKANLIGIM ACİLEN BANA CEVAP YAZIN DEDİM
    ve gelen email şu rıdvan by ( işe başlamadan hasta olanlar için yaşları ne olursa olsun 15 yıl ve 3600 günü tamamlayanlar yaşlılık ölüm aylıgından yararlanırlar )denildi.

benim kisi aynısı bu gelen emaille fakat ben birinin bana önerdigi işde calışmalısın ve vergi indiriminden yaralanırsan günün doldugunda emekli olursun dedi ben de öyle yaptım hala cevap bekliyorum bakalım sonuş ne olacak zaten de vergi indirimin den okey gelirse burada paylaşacagım nasıl yaptıgımı.
    aklım şurada kaldı madem bir yasa var işe başlamadan hasta olanlar yaşlılık dan emekli yapmak neden yapmıyorlar. hem bu arada %lik derecesi yazmadılar sadece işyeride başlamadan hasta olanlar bu konuyu sayın oturanboga by de ayrıntı yazarsa sevinirim saygılarım la

sayın oturanboga by cevabı buydu bana
    Son 2520 gün primin fazlası hangi kapsamda ise, oradan emekli olunur.

Bağkur'dan emekli olabilmenizin şartı (emeklilik zamanınız geldiğinde kurum sevki ile hastaneden yeni rapor almanız koşuluyla):
    % 60 ve üzeri olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 15 yıldan beri sigortalı olmaları ve 3960 gün,
    % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün,
    % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün,
    primle emekli edilirler
    Sigortalı çalışan statüsünde emekli olursanız (%40-60 arası rapor alacağınızı varsayarak): (gün/ay/1995 +) 17 yıl sigortalılık süresi ve 3920 gün primle emekli edilirsiniz

burada 1 şık ( ilk işe başlamadan hasta olun ve ya olmayın bu vermiş oldugu bagkur için %40 +18 yıl gecerlimi yoksa ( 2 ci şık. işe başlamadan hastaydım yaşlılık emekliliginden olmak istiyorum mu dememlazım ) hangisi gecerli birin de iş yerinde hasta olursan malülen emekli olursun deniliyor diyerinde ise işe başlamadan hasta olanlar yaşları ne olursa olsun yaşlılık dan emekli olması burada vatandaş yanılıyor hem bagkura emeklilik içim müracaat yapanın bilmedigi için kafası karışıyor ayrıntılı olarak bagkurda hiç bir kimse bu konuyu aydınlatamıyor sonuçu çözersem acıkca burada paylaşacagım bagkurun bu iki konuyu malüllük + yaşlılık+sakatlık+işe başlamadan hasta olmak+işe başladıgınız da calışma esnasında hasta olmak+cok karmaşık bir konu ( ssk da emeklilik için budurum yok sadece malülen vergi indirimi alırsanız erken emekilik alamassanız taa yaşınız geldiginde 54+56 her neyse o zaman müracat yaptınıda emekli olursunuz )

Üye
    yamaner1989 Avatarı

Gerçek Adı
    CAN
    Son Giriş
    16.08-2016
    Saat
    09:04
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey ; bende birşey sorabilirmiyim benim özürlü raporum heyetten çıkmadan normal işçi olarak işe alındım ve sonra raporum %40 diye çıktı daha sonra şirket yetkililerine raporumun oldugunu bildirdim ve fotokopisini verdim asgari ücret alıyorum ve özürlü statüsünden çalıştırılırsam alacagım maaş daha yüksek olur diye biliyorum doğrumu? Ayrıca şirket yetkileri raporumun hiç bişeye yaramıyacagı yani aldıgım ücretten fazlasını alamayacagımı söylediler sadece vergi indiriminden yararlanmak için gelir idaresine başvuru yapmam gerekiyormuş ama bana dediler ki boşuna başvuru yapma vergi indirimin olsa dahi maaşına 20-25TL fark eder ugraştığına değmez falan dediler??? benim %40 lık özürlü raporumun olması bana 20-25TL likmi ayrıcalık verecekti yani

Üye
    uzmanby Avatarı

Gerçek Adı
    ridvan
    Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben şunu anladım
    BAGKUR dan ister işe başlamadan hasta ol ve ya işe başladıkdan sanra hasta ol %40 + 18 yıl 4680
    SSK dan hastalık günü fark etmez vergi indirimi alabilirsen eger %40 + 18 yıl 4680
    tabi burada en Son 2520 gün primin fazlası hangi kapsamda ise, oradan emekli olunur
    bunlar hiç birisi ni yapamassan ve ya şartlar yerinde degilse normal bir emekliligi beklemek karar sizin.umarım dogru ögrenmişimdir ? saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Siz 5510/28. maddeye göre emekli olacaksınız. Önce-sonra sakatlanmak gibi bir durum sizin için tamamen önemsiz... Prim sayısı ve sigortalılık süresi tamam olsun, rapor oranı da uygunsa, 28. madde kapsamında emekli olacaksınız. Bu kadar net.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    uzmanby Avatarı

Gerçek Adı
    ridvan
    Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturanboga by banamı dediniz ben ali tezelin yazdıgı bu konuyu dikkate alacagım sizce dogrumu yaparım nedersiniz?

Ayrıca, isterseniz 5510/28 madde gereğince Bağ-Kur’dan özürlü emekliliği de talep edebilirsiniz ama bunun için SSK ve Bağ-Kur sürelerinizin toplamının rapor oranlarına göre aşağıdaki gibi olması gerekir.
    Bağ-Kur’lu özürlüler de artık erken emekli olabiliyor
    Bağ-Kur (4/B) sigortalılarından özürlü-engelli olduğu için SSK’lılar gibi erken emekli olamayanlara da artık 5510 sayılı Kanun ile ilk defa erken emeklilik hakkı getirildi. Uygulamaya göre, ilk defa sigortalı olduğu tarihten önce malûl (yüzde 60 ve fazlası) olduğu için malullük aylığı bağlanmayanlar, çalışma gücü kaybı yüzde 40 ila yüzde 59 arasında olanlar 1 Ekim 2008 tarihinden sonra tahsis talebinde bulunmaları durumunda aşağıdaki şartlarda 4/b sigortalılığı kapsamına konulan özürlü emekliliğinden aşağıdaki tablodaki şartlarla yararlanabilecekler.
    Bağ-Kur’lular Çalışma Gücünde Kayıp Oranı
    %60 ve daha çok olanlar
    %50 – %59 arası olanlar
    %40-%49 arası olanlar
    15 yıl, 3 bin 960 gün
    16 yıl, 4 bin 320 gün
    18 yıl, 4 bin 680 gün

Şartları sağlamak şartıyla malülen veya özürlü olarak emekli olma seçeneğini seçme kararı size aittir. Sizin bu ay itibariyle SSK ve Bağ-Kur toplamınız, 4870 gün olduğundan dilediğiniz zaman Bağ-Kur’dan özürlü sıfatıyla emekli olursunuz.

ben bu ali tezel söyledigi gibi eger vergi indirimi alamassam ve ya düşürülürse ugraşmayacam cünkü ben 15 yıl esnaflık yaptım 5200 prim var. bagkurdan bu tablodaki %40-%49 arası olanlar 18 yıl, 4 bin 680 gün bekleyecegim. dogrumudur sayın oturanboga ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Doğrudur Rıdvan.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    uzmanby Avatarı

Gerçek Adı
    ridvan
    Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın bülent by son olarak 5510/28.madde bagkurda oldugu gibi ssk dada varmı bu kanun.?

hala cevap bekliyorum %40 raporum var . bi kere geldi vergi indirimde evrak eksikmiş 12,08,2011 de tekrar gönderdim ankaradan cevap gelmedi. ben bu rapor düşürme nedenlerini araştırdım ankaradaki maksat sahteligi önlemek amacı ile son karar alan yermiş.fakat dogru rapor alınan %likler neden düşürülüyor aklım almıyor.bu gün rüyamda raporumu düşürmüşler cok agladım.içime işlemiş bu olay.

ha demeden gecemedim biz avrupa kırıterlerine uygulamak maksatlı rapor dereceleri yani cetvelleri avrupanın istedigi dogrultusunda olmasını istiyorlardiye düşürülüyor benim düşüncem şu biz avrupaya uyacamıza avrupalılar bize ayak uydurmaya çalışsalarya yavv bak biz kollarımızı dirseklerine kadar yıkayan bir milletiz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

1 ekim 2008'den sonra ilk kez sigortalı olanlar için de geçerlidir 28. madde.

Üye
    uzmanby Avatarı

Gerçek Adı
    ridvan
    Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın bülent by sizin le vergi indirimi için yaklaşık 5,6 aydan beri %40 rapor almıştım vergi indirimi için müracaat etmiştim ordan da onaylanmak üzere başkentte gönderilen raporum düşermi düşmezmi ne yaparım derken . bazı arkadaşlar düşürülüyor demişlerdi fakat ben bazı yazılarımda neden düşürsünler devlet bu gidişaatın bir sebebi olmasa böyle davranmaz demiştim yani ben akciyerlerimden rahatsızdım %40 almıştım ve sizin bana vermiş oldugunuz teli bu gün aradım ve bana 3 dereceden yani %40 dan onaylandıgını bana söyledi 22,3,2011 de
    gerçi daha gelmedi işyerime vergiden yararlanıyorsunuz yazısı şu an emekliligi hakkettim sanırım

ben alt limit olarak %40 vergi indiriminden yaralanarak yani şunu diyorum doktor lar %40 verdi ve aynen onaylandı hiç bi yere torpil baskı asla yapmadım herşeyi dogru bir şekilde evraklarımı gönderdim

saygılarımla umarım diyer arkadaşlarımında YÜCE ALLAH işlerini kolaylaştırıp ümit dolu yaşamlarını sürdürmesini dilerim.

saygılarımla rıdvan

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Hayırlı olsun. Siz şanslı olanlardansınız demek ki. Zira maliye ve sgk sağlık kurukllları rapor oranlarını düşürmek ve de insanlara eziyet çektirmek için ellerinden ne geliyorsa yapıyor...

Üye
    uzmanby Avatarı

Gerçek Adı
    ridvan
    Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın Bülent by bu gün vergi indirimini vergi dairesin den aldım %40 .
    Fakat vergi indirim evragımı muhasebecime götürdüm orda bana denildi emekli günün geldiginden sgk senden tekrar rapor ister ded
    i ben de sizin sitenizde vergi indirimi alan kişiler emeklilik günü geldiginde gidip müracat ederek emekli olur dediniz yani tekrar rapor alınmayacagını söylemiştiniz benim raporum sürekliydi gelen evraktada 3 derece %40 onaylanmıştır diyor bi süre yok yani süresiz
    ya bu muhasebeci anlamıyor veya vergi indirimi süresiz alsakda emekli olacagın zaman tekrar rapor alıp emekli olcagız

acil cevap verebilirmisiniz bukonuya saygılar.

Üye
    cavusae Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    23:26
    Yaşadığı Yer
    kahramanistanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    raporu vergı daıresınden aldıysan suresızse bıtaha ıstemez oyle bır olasıkyok muassebecı bılmıyor

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon