Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Çok çok çok zor olur malulen emeklilik süreci. Mahkeme hastaneye sevk eder ve oradan da %60 rapor alabilmeniz lazım. Kolay değil... Ama uğraşırım derseniz: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

99 sigorta girişi ve 2. dereceden sakatlık indirimi ile (gün/ay/1999 +) 17 yıl sigortalılık süresi ve 3840 gün primle emekli olaibliyorsunuz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    alone63 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    26.05-2017
    Saat
    20:04
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler sayın oturanboga kusura bakmayın bi sorum daha olacaktı sigorta girişim 1999 ama tarihini tam olarak bilmiyorum nereden ögrenebilirim. bide 1999 da 60 gün yatırılmış. 2000 de 94, 2001 de 240, 2001 den sonrasıda 360 acaba emeklilikte eksik yatırılanlar dan problem çıkarmı? 99 2000 2001 emeklilikte sayılır mı?
    yardımcı olursanız sevinirim allaha emanet olun

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Eksik yatırılan günler bir sorun çıkartmaz,emeklilik hesabın da ilk işe giriş tarihi olan 1999 yılı baz alınır..

Üye
    alone63 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    26.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk sigorta girişinizin tam yatırılması gerekiyormuş diye dumuştum. gün ve ay'ı nasıl ögrenebilirim

yani emekli olacagım zaman bunları ödememmi lazım

herkese cevaplarından dolayı teşekkür ediyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Geçmiş döneme ait boşluklar emeklilikte etkisizdir. Emeklilik hesabına sadece ödenmiş primler dahil edilecek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    alone63 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    26.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

(Malulen değil, defterdarlıktan elde edeceğiniz 3. derece sakatlık indirimine karşılık (gün/ay/1993 +) 16 yıl sigortalılık süresi ve 3760 gün primle erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanacaksınız.

Tabii, 93 sigorta başlangıcınızın tam primle ve 18 yaşını tamamladıktan sonra olduğunu varsayarak yanıtladım.)

herkese selamlar. yorumları okurken yukarıdaki soruya verilen cevap karşıma çıktı. sayın bülent beyin verdigi cevap. kafam karıştıgı için tekrar soruyorum özür dilerim. 99, 2000, 2001 tam primle yatırılmamış ama yaş olarak 18 i doldurmuştum emeklilik zamanında benim yılım 2002 den mi sayılacak cevaplarsanız sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Tam primle yatırılmamış derken, staj mahiyetinde miydi?

Üye
    alone63 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    26.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yok staj degil çalışmaya başladım

Üye
    alone63 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    26.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese hayırlı sabahlar dün vergi indirim belgemi şirket muhasebeden istettim ben de kalsın kaybolmasın diye. belgeyi okudum süreklidir diye bişey yazmıyor bazı yorumlarda sürekli diye okumuştum ben de öyle bişey yazmıyor. sadece sakatlık indiriminden filan tarihten itibaren ikinci derece den faydalanabilir yazıyor.bu vergi indirim belgesimi yoksa başka bi belgemi artı bu belge bende diye maaşıma ek ücret yansırmı

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Elinizdeki belge vergi ind. hakkı aldığınızı gösteren bir belgedir ve süreklidir.Süreli olsaydı zaten yazardı şu tarihe kadar faydalanır diye.Artı 2.derece vergi ind. hakkı kazandığınıza göre maaşınız da 50 tl artış olur. Çalıştığınız kuruma fotokopisini verin aslı sizde kalsın....

Üye
    alone63 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    26.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merabalar kusura bakmayın hemen yzmıyorm internet sorunlu. cevaplarınız için tşkürler. bu belgeyi 2016 yılına kadar saklamammı lazım sgk bunu benden isteyecekmi? bide belgeyi gönderirken fotokopisini almışlardır herhalde bana bişey söylemediler???

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Evet 2016 yılına kadar saklayacaksın bu belgeyi saklamak bu kadar sor olmasa gerek....Emekli olur iken o belgeyi sgk ya vereceksin işlerin daha hızlı ilerlesin diye. Bu belgeyi size gönderir iken kurum zaten 3 nüsha hazırlamıştır biri size biri maliyeye biride Ankara merkezde durur.

Üye
    alone63 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    26.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok çok teşkkr ederim cevaplarınızdan dolayı kusura bakmassanız bi sorum daha vardı. ben raporu maliyeye götürdügümde beni önce notere gönderdi raporunu noterlettir biz aslını alacagız.şu an benim rapor nerede ankaradamı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Aslında raporun aslı her zaman sizde kalmalı, kurumlara noter nüshası vermek gerek...

Ama, zaten sakatlık indirim hakkını elde ettiğiniz için, bundan sonra emeklilik açısından raporla işiniz olmayacak. Kazanmış olduğunuz sakatlık indirim hakkı size erken emeklilik hakkını da sağlamış oldu.

Üye
    alone63 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    26.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cvplarınız için çok teşekkür ederim.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12