Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    taktiklal Avatarı

Son Giriş
    27.04-2014
    Saat
    00:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Onlar beni ilgilendirmez seviyeli olmanı öneririm öncelikle kavga etmey gelmedim buraya benim rahatsızlığımda ciddi zaten basit birşey olsa bende takmam ayrıca kıskanmışın kıskanmamışın derdinde değilim sende yap seninde olsun bu hak bizim hakkımız değerlendirmezsen benim sorunum değil yok diyorsun görmemzlikten geldim beni ilgilendirmez sadece öğrenmeye geldim 1 kezde olsun içim rahat etsin dedim onların tartışacağı yere biz tartışıyoruz 5 kez ölüp gelmek basitmi geliyor sana bence çalış seninde olur en sözüne katılıyorum

Üye
    taktiklal Avatarı

Son Giriş
    27.04-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    %40 vergi indirimi ve %69 raporum var 14 nisan 2006 ssk başlangıç ne zaman emekli olabilirim ve emekli olunca toplu para alabilirmiyim özel sektor vermiyormuş ikramiye diye duydum ve sürekli emekli olma primler ve yaş bekleme süreleri değişir mi teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

20 yıl sigortalılık süresi ve e3. dereceden vergi indirimi devam ederse, (14 nisan 2006 +) 20 yıl sigortalılık süresi ve en az 4400 gün primle emekli olacaksın.
    %60 ve üzeri raporla 2. dereceden vergi indirimi olursa, 18 yıl sigortalılık süresi ve en az 4000 gün primle emekli olacaksın

Memur olursan ya da bağkurllu olursan (daha doğrusu ssk dışında bir kurumdan emekli olursan, o zaman emeklilik şartların değişir). Genel bir bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/emek...ali-tezel.html

İlk sigortalı olduğunda maluliyet derecesinde işgücü kaybın bulunmadığı ve/fakat şimdi maluliyeti gerektirecek %60 ve üzeri raporun bulunduğu için, dava süreci sonucu malulen emekli olman da mümkün. Bu 10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 gün prim demek. Dayanacağın karar: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    taktiklal Avatarı

Son Giriş
    27.04-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladım yani vergi indiriminden baz alınıyor rapor 2. dereceye giriyor dava açma konusundan bahsetmişiniz raporumu elden kaybetmiyelim yani %40 yerine %69 2 sene yüzünden elden kaybedersem kötü olur diye düşünüyorum birde bu her sene değişiyor saçma değil mi
    özel sektörde çalışıyorum emekli olursam kidem felan mı alırım yoksa ikramiyemi birde duyduğum kadarı ile vergi muaf parası alınıyormuş

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Elindeki raporla 3. dereceden olan sakatlık indiriminin 2. derece olarak kayda geçirilmesi talebiyle defterdarlığa başvuru yapabilirsin...

Emekli olurken, daha doğrusu 1 yılı aşkın süre çalışıp isteğin dışında görevine son verilen her işyerinden Kıdem Tazminatı alırsın...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12