Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456
Toplam 87 mesajın 76-87 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    anonim şirket ortaklığı ile ilgili bağkurlu idim 2008den sonra anonim şirket ortakların sadece yönetim kurulundakiler bağkurlu sayılacaklar diğer leride devam etmek istiyorlarsa 6 ay içinde baş vurmaları gerekiyormuş tabi benim bundan haberim olmadı dilekçe vermedim fakat ödemelerimi 2012 yılına kadar yaptım şimdi müdüre ne yapa biliriz diyorum 3 yıllık paranı geri veririz dedi yav bu insanlar bu kurumlar ne kadar saçma çalışıyor bu durumda olan arkadaşların dikkatine birde ben bu durumu nasıl aşarım bilen varmı acaba ben parayı geri almak istemiyorum nasıl olsa ödemişim günüm kaybolmadan emekli olmak istiyorum bi itiraz hakkım varmı acaba saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu detayı bilmiyorum. Heralde en doğru yanıtı sigorta müdürlüğü verecektir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cem bey yazdıklarınızdan anladıgım kadarıyla sıgorta müdürü sizin bağkurunuz 2008 yılına kadar gecerlimi diyor..eger durum öyleyse ve kanunen yapılcak bişey yoksa..bençe şu yolu izlen..şimdi %42 onaylanmış raporunuz var demi..2008 yılına kadar tamamı kaç yıl ve ne kadar prim yatırmışlığınız var..egerki 18 yıldan azsa ve askerliginizi sıgorta başlangıcından önce yaptıysanız askerlik borçlanması yapıp yılı ve primi tamamlan bence..bu konuda sevgili bülent bey ve diger arkadaşlar daha bilgili yani askerlik borçlanmasını ve sıgorta başlangıcını öne cekmeyi bide onlara danışın derim..
    bide madem 2008 de yasa cıkmış bu kurum sizin durumunuzdaki olan sıgortalılara neden bi uyarıda bulunmamış.ben 94 yılından 2006 yılına kadar esnaflık yapıyordum (meslegim şöförlük) 2006 yılında malulen muracat edrken kurum bana esnaf kafalet, maliye ve şöförler cemiyeti kayıdını sonlandırman lazım dedi..ben sonlardırmadan önce peki sıgortalı olma işim nolcak diyince esnaflık kaydı silinip sıgortalılığı devam eden sıgortalı olursun bi sorun cıkmaz dediler ve bi sorun cıkmadı..
    dilerim en kısa zamanda işleriniz yoluna girer ve hakkınız olan emeklilik hakkını alırsınız..l

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her yolu deniyorum olacak gibi görünüyor memleketin halleri bunlar yadırgamıyorum artık sadece mücadele edemeyen insanlar için üzülüyorum şimdi bu bizim başımıza gelenler sessiz sakin hakkını sormasını bilmeyen bir insanın başına gelse gidecek sgk olamazsın diyecek hayırlı işler bazı şeyler bukadar kolay olmamalı insanlar hangi şartlarda anlaşma yaptılar ise o şartlarda davranılması gerek bu anlaşmadaki şartlar tek taraflı olarak değiştirilmemeli hadi değiştirdin borcu almak için nasıl buluyorsan icra haciz .benide bulup değişikliği iletmesi lazım öte yandan bende hakkını arayan vatandaş pozisyonundayım güya ne zamandır uğraşıyorum yani hak nasıl aranır bilmiyorum krediden para çektim borcumu yatırdım sözüm ona hemen emekli olup borcumu ödeyecektim yan yattı çamura battı vesaire hani derizya senin iş allaha kalmış aynen öyle tek tesellim allaha kalmışsa hallolur diyorum sabır sabır

Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cem bey naptınız bi gelişme varmı..formda bi arkadaş konu açmış..14 yılı aşkın bağkur.2008 den beri ssklılığım var .emekli olabilirmiyimdiye...sizinki gibi durumu bence bi okuyup arkadaşla iletişime gecin oda şirketortağı olarak başlamış bağkura..allah yardımcınız olsun

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nihayet sgk sitesinde 60 f den emeli yazdı bu ay maaş bağlanacakmış bağlandığında bilgileri paylaşacağım herkesin eline yüreğine sağlık darısı diğer uğraşanların başına

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Gazamız mübarek ola,hayırlı uğurlu olsun,sen kaçıncısın artık saymayı bıraktım,ama bu site Bağ-kur sakatlarını çok güzel yönlendirip sonuç aldırıyor...Emekli maaşını güle güle harca...sevgiler...

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim bu ste hakikaten çok faydalı oldu herkese selamlar saygılar

Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hadi hayırlısı cem bey inanın sizin adınıza cok sevindim..uzun ve mücadeleci oldu ama şükür sonu güzel oldu..mevlam bir ömür ağız tadıyla yemek nasip etsin maaşınızı..

Üye
    NEVZAT55 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2015
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cem şimşek;

onların yolladığı malüllükten. aynısını banada yaptılar .ben mahkemeye verdim.3 senedir uğraşıyorum
    sgk uygulamaları il il değişiyor demek ki.........

28.5 malüllükten
    28.4.3.2 yaşlılık aylığından kelime oyunu yapılıyorö aynısı banada yapıldı 3 senedir.uğraşıyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Çok güzel bir haber
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bülent bey çok teşekkür ederim emeğiniz çok bu konuda saolun varolun

Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456