Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 87 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dilerim buna istinaden süreç olumlu bir şekilde işlemeye başlar. Bekleyip göreceğiz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilginize çok teşekkür bülent bey saygılar

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Cem bey konuyu baştan itibaren süreci okudum.Yeni yasa öncesinde sakat olanların daha kolay emekli olmasını sağladı.Yani emeklilik sürecinde önce veya sonra sakat olmuş hiç fark yok.Şartlar 28 maddeye uydumu '' giriş,prim yıl ve %40 üssü sakatlık''ilk olarak 25 maddeden sevk edip sakatlığın tesbiti ve malulene yetip yetmediği hastane raporları bölge sağlık kurulunda değerlendirilip red gelir.İkinci aşama 28 maddeden tahsis talep, önceki raporlar Ankaraya gider yaşlılıktan emekli edilir.Süreç bu ben, Hikmet Yılmaz ve emekli olan diğer arkadaşlar bu yoldan geçti,bence senin raporunun oranını problem olabilir %40 ın üstünde olduğuna eminmisin?

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın miremur ben raporumu hiç görmedim yanlızca %60ın altında olduğu bilgisi geldi fakat oran cetvelinden araştırdım 40 üzeri vermeleri gerekiyor anladığım kadarıyla ilginize teşekkür ve beni takip etmenizi istirham edeceğim saygılar..

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konu başlığı altında Bülent beyin 33 nolu mesajındaki gibi bir dilekçe yazıp ankaraya göndermiştim nihayet bugün İNEGÖL bağkura yazı gelmiş yazının içeriğini bana söylemediler fakat dosyamı ankaraya göndereceklerini söylediler olumlu mu olumsuzmu diye sordum her hangi bir bilgi vermediler gidişat doğrumu teşekkür ederim saygılar..

Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cem bey ankaraya gidecek olan dosyanızın 5510 28 maddenin 5 fıkrasına göre değerlendirilmesini istiyorum diye dilekceyle mutlaka belirtin..gecde olsa işler bi nebze yolunda merak etmeyin iyşallah sonumuz hayırlı olcak..ama yazı gelen sgk gidip bilakis ankaradan gelen yazıyı kendinizde okuyun..ve yukardaki yazdığım biçimde dosyanızın gitmesinde israrcı olun..kolay gelsin..

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim hacı mehmet bey

Üye
    şazi Avatarı

Son Giriş
    12.02-2014
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allah allah her ilde aynı bu çalışanlar..anlaması kıt,çalışmayı sevmiyen ne kadar adam varsa sgk ya toplamışlar pes doğrusu..izliyorum sonucunuzu bekliyorum..

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işe gireceğimden dolayı tarafımdan özürlü sağlık raporu istenmektedir yazılı bir dlekçe ile inegöl de
    vlet hastanesine baş vuracağım buradan alacağım rapordaki oran emeklilik için olan rapordaki oranla aynımı oluyor acaba sormamdaki amaç şu bağkura başvurdum bi ses çıkmadı en azından bi rapor alıp %40 olup olmadığını öğrenip ona göre umutlanıp uğraşacağım yani sadece rapor oranımı öğrenmek için bu yolu deneyeceğim başka bi yolu varmı yardımlarınız için teşekkürler

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

"Ozurlu" raporu icin muracaat edeceksin.

Bu rapor eger % 40 uzeri olursa, hem sakat kadrosunda ise girmene yarayacak, hemde erken emekli olmana yarayacak.

Ama..

Sigorta girisin 2008 oncesi ise, erken emeklilik icin "Vergi indirimi hakki" elde etmis olman gerekiyor.

Vergi indirimi hakki icin forumda acilmis konular var, incelemelisin.

Not: Ozur olcutunu ogrenmek icin yetkili hastanelerden sana en yakin olana muracaat etmelisin. Yetkili Hastahane listesi..

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

parmaklarının hepsimi kesildi?
    Elmi, ayakmı? Cetveli var sitede kendin inceleyebilirsin.
    O cetvelde oranlar yazıyor.
    Hatta googel amcaya yaz bakalım belki oranını kendinde öğrenirsin.
    Ama tastikli belge gibi olmaz tabi Onun için tam teşekküllü hastane raporu lazım.

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 yılı gçti bu işle uğraşıyorum açtığım konularda beni tatmin edecek bilgiler edindim fakat bağkur bu işi ya hiç bilmiyor yahutta iş yapmamak için yemin etmişler ne yapacağımı şaşırdım her yere soruyorum her yerden bilgi almaya uğraşıyorum ilginize tekrar tekrar teşekkür ederim denemediğim 1yol bu kalmıştı o yüzden bu yolu deniyeceğim eğer bana kesin %40üstü rapor verirlerse hemen 1avukat bulup inegöl bağkur müdürünü beni oyaladığı için ve işini layıkıyla yapmadığı için mahkemeye vericem başka çare kalmadı sol el bütün parmaklarım dipten ampute ölçütte %54 diyor ama bakalım doktorlar nasıl değerlendirecek..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Oranın % 54 altına düşürülmesi mümkün değil:

ust ekstremite amputasyonu - 19 yıldır Bağkur'luyum. Sol el parmaklarımı kaybettim. Emeklilik için ne yapabilirim?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey teşekkür ediyorum bu forumateşekkür yazısı yazmaya çekiniyorum nedeni ise. sizin alakanız forumu birilerine faydam olurmu diye giriyosunuz bir bakıyosunuz cem şimşek veya başkabir üye teşekkür etmiş defalarca aynı konu bunun sizin etkinliğinizi azaltacak diye sıkılıyorum ama teşekküretmeyip ne yapayım birileri devlet memuru olmuş bu işten para kazanıyor araştır diyorum yok sor diyorum yok siz ise bu işi bedavaya yapıyosunuz yani sizi yüz kere bin kere milyon kere tebrik ediyorum saygılar saygılar saygılar

Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cem bey iyşallah hayırlı haberlerinizi en kısa zamanda alırız ..dualarım ve kalbim sizinle..biraz daha sabır..sevgiler selamlar herşey gönlünüzce olsun..

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon