Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 87 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    evet bülent bey aynen yukarıda yazdığım gibi bir dilekçe yazdım 40ila 59 arası diyede belittim fakat neden böyle oldu anlamadım acaba ne kadar bağkur lu diye bakmadılarmı oysa 19yıl bağkur hizmetim var

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Bence vakit geçirmeden sigorta müdürlüğüne gidin ve "benim başvurum 5510/28'e göre olmalıyken siz 25. maddeye göre malulen emeklilik için işlem yapmışsınız. Bu hatayı düzeltin" deyin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün sgk dan evime yazı gedi yazı aynen şöyle .5510 sayılı konunun malül sayılma başlıklı 25. maddesi ile çalışma gücü ve meslekte kazanma gücü kayıp oranı tespit işlemleri yönetmeliğine göre çalışma gücünün en az %60nı kaybetmediğini karar verdiğinden malüllük aylığından yararlanamayacağınızı bilgilerinize sunarız ADEM BEDİR (sg merkez müdür v.)

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam arkadaşım dediğimiz gibi sizi 25.madde yani malulen değerlendirmişler.şimdi yapacağınız şudur sgk ya gidip 5510/28 den erken yaşlılık emekliliğinden yaralanmak için evraklarınızın aynen maluliyet ve sağlık kurulları daire başkanlığı ankara ya gönderilmesini isteyceksiniz.şu an benim raporlrda aynen değerlendiriliyor

Ya inanın sadece eziyet işi bilmeyen binlerce insanı madur ediyorlar ş......

Kesinlikle peşini bırakma emekli olacağınıza eminim

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim işallah sizin dediginiz gibi çöze bilir ve emekli ola bilirimyoksa

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün sgk ya gittim müdürle görüştüm müdür bana sen 5510 a 28 den yararlanamassın dedi onun için 5510 a 25ten deyerlendirmişler ve 60 rapor olmadığı için red edilmiş dedi ve yasayı okudu ve "bagkura başlamadan önceki sakatlıklar için bu yasa çıktı ben bu yazıdan bunu anlıyorum" dedi
    ben diretince konuyu araştıracağını söyledi ama ümitlenme dedi

ben inegöl de yaşıyorumgide bileceğim en yetkili adama gidiyorum daha ne yapabilirim benim gibi olan arkadaşlarım var bu yasadan faydalandılar diyorum olmaz öyle saçmalık diyor

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

o müdüre deyin ki Adana bağ-kur müdürlüğünden Selim KIRIK bey ile görüşün o bu konuya hakim bir arkadaş bunun çok konuşmasını yaptık yanlış yolda ilerliyor bu bağ-kur insanları emekli etmemek için elinden geleni yapıyor...
    Kanun acık ve net ama işte ilgililer anlama özürlümü nedir hala anlayamıyorum...
    İlgili müdüre giderek sizi valiliğe şikayet edeceğim diyin...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

"bagkura başlamadan önceki sakatlıklar için bu yasa çıktı ben bu yazıdan bunu anlıyorum" diyen memur yasanın hangi ibaresinden bunu anlıyormuş allah aşkına!?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

28. maddenin son parağrafını okuyor ve olamassın diyor bülent bey
    anlamadığım şey hadi inegöl bağkur bilmiyor ankara dan nasıl red geldiği acaba birşeyimi ğözden kaçırıyorum

konuyu tekrar yazıyorum hatırlatmak için 1973 doğumluyum 19 sene bağkur kaydım var parmaklarımı kendi iş yerimde kesmedim 1 sene öncekendi evim için birşey yaparken kesildi ve bunların haricinde 18 yaş önceside 1 yıl ssk lı olarakta hizmetim var

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Hangi son paragrafmış o?!

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk defa sigortalı olmadan önce rahatsızlığı olanlar diye yazan bir yer var bülent bey

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Aşağıda kırmızı ile belirginleştiğim yeri mi diyorlar?
    Sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce 25 inci maddenin ikinci fıkrasına göre malûl sayılmayı gerektirecek derecede hastalık veya özürü bulunan ve bu nedenle malûllük aylığından yararlanamayan sigortalılara, en az onbeş yıldan beri sigortalı bulunmak ve en az 3960 gün malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla yaşlılık aylığı bağlanır.

Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucularının sağlık kurullarınca usûlüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının;
    a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün,
    b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün,
    malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla ikinci fıkranın (a) bendindeki yaş şartları aranmaksızın yaşlılık aylığına hak kazanırlar. Bunlar 94 üncü madde hükümlerine göre kontrol muayenesine tâbi tutulabilirler.
    O ibarenin oraya yazılış amacını anlamayan yetkiili memuru da, şefi de, müdürü de kurumdan atmak lazım. Hiç kusura bakmasınlar. Akıllarını sorun üretmek değil sorunu çözmek için kullansalar, hiç böyle dolanmalarına gerek kalmaz...

Yukarıdaki madde "Sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce 25 inci maddenin ikinci fıkrasına göre malûl sayılmayı gerektirecek derecede hastalık veya özürü bulunan ve bu nedenle malûllük aylığından yararlanamayan sigortalılar" 10 yıl ve 1800 gün primle malulen emekli olamasınlar diye konmuş. Bu ibareyi koymasalar, maluliyet derecesinde sakat olan kişiler maluliyetlerinin sigortalı olmadan önce mi yoksa sonra mı olduğuna bakılmaksızın malulen emekli edilmek durumunda olurlar. Bu olmasın diye, "sgk kendini korusun diye" bu ibareyi koymuşlar!

Yoksa, o görevlilerin yorumladığı gibi, "sonradan sakatlananlar erken yaşlılık emeklisi olamazlar" demiyor kurum! Bunu demek zaten ahmaklık olur! Sigortanın mantığına ters düşmüş olunur. Sonradan sakatlananların sakat statüsünde sayılıp emekli olamayacağını söylemenin akılla bağdaşır bir yanı olamaz.

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

büülentbey aynen dediğiniz gibi kırmızı ile belirttiğiniz yeri okuyorlar ve istedikleri gibi yorumluyorlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Külliyen işgüzarlık! Onlara yukarıda aktardığım gerekçeyi söylemeyi dener misin lütfen. O ibarenin mantığı yukarıda yazdığım gibidir. Yoksa, sonradan sakatlananların erken emekli olamayacağını söylemek hakikaten akılsızlıktır!

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    inegöl sgk müdürüyle takıştık sana 40rapor yetmiyor ben müdürüm bu işi biliyorum kimseyi dinlemesi ve araması gerekmiyormuş

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon