Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    ince85 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    11.04-2010
    Son Giriş
    26.05-2014
    Saat
    00:00
    Mesaj
    93
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    pekı bır soru da benden mene daha yenı ögr olarak atandım
    Engelli kadrosuna direk alındığımız ıcın otomatik olarak emeklıligımız 15 senede gerceklesmeyecekmı yoksa bunun ıcın ayrıyaten mı başvuru yapacağız?

  2. #2
    Üye
    Raman72 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    05.12-2007
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Mesaj
    3.247
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    işe engelli olarak girmişseniz 15 yıl hizmetle emekli olabilirsiniz.

  3. #3
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.874
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hayır. 1 Ekim 2008'den sonra ilk kez memur olacak kişiler 5510 sayılı yasanın 28. maddesine göre emekli olabilecekler:
    % 60 ve üzeri olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 15 yıldan beri sigortalı olmaları ve 3960 gün,
    % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün,
    % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün,
    malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla ikinci fıkranın (a) bendindeki yaş şartları aranmaksızın yaşlılık aylığına hak kazanırlar.
    Ve, bu statüde emekli olacak kişiler için vergi indirim hakkı elde etmiş olmanın ya da işe girerken rapor almış olmanın hiç bir önemi yok. Her ne olursa olsun emeklilik zamanları geldiğinde kurum sevki ile hastaneye gidip, yeterli orana sahip rapor almak zorundalar.