Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    merveenes Avatarı

Gerçek Adı
    Havcı
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    Güneydoğu'nun Paris'i
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşım pronet
    ben çalışmaktan yoruldum.emekliliği oyüzden takıyorum.yaşım 35 1.5 yıl sonra emekli olursam ozaman hem emekli maaşımı alırım istersemde aynı maaşla aynı işimde devam edebilirim.memurluk senin gibi mekmleketim olsaydı zaten bu tür yazışmalara gerek kalmazdı.birde hizmetlilik yapacağız anlamıyorum özürlü bir kişi nasıl yapacak temizliği paspası

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

o zaman hizmetliye gitmeyin. özelde kalın. kişisel tavsiyem budur. kurulu düzeniniz de var madem. 1.5 yıl bekleyin derim. benim tavsiyem budur. dişinizi sıkmanız gerekir.

bu arada hizmetli YH (yardımcı hizmetler) sınıfına girer. temizlik, evrak taşıma vs. işler var. nasıl yaptırıyorlar bilmiyorum ama bunu sınava girmeden önce araştırmanız lazımdı. ve ona göre sınava girme kararı vermeniz gerekirdi. ancak memuriyeti çok istiyorsanız yine de görüşümü dikkate almayıp Ankara'ya falan sorup araştırın derim. sonraki sınavlara girmeniz sakınca doğurur mu? diye.

Üye
    bensalih1131 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merve enes yazılarından anlaşılan meb sınavını kazanmışssın ama gitmmek gibi bir lüksün var peki neden girdin sınava şimdi görev yerine gitmeyerek bir kişinin önünü kesmiş olacaksın sen gitmez isen o kadro boş duracak kim bilir senin gibi kaç kişi var.

Üye
    merveenes Avatarı

Gerçek Adı
    Havcı
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Güneydoğu'nun Paris'i
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bensalih 1131 sana
    şimdi yaşın kaç evlimisin çoçuğun varmı sınava girdinmi kaç puan aldın sana ona göre cevap vereceğim.

Üye
    merveenes Avatarı

Gerçek Adı
    Havcı
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Güneydoğu'nun Paris'i
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaklaşık 1 yıldan beri uğraştığım, vekil öğretmenlik ile ilgili hizmet birleştirmeyi emekli sandığı , 5434 sayılı kanunun 14 ve 31 maddesine göre kabul etmedi.

arkadaşlar ben 1976 doğumlu 01.05.1998 ssk girişli 4400 prim günü ve 3.derece vergi indirimim var.

yaşlılık emeklisi olabilmem için 2016 yılı mayıs ayını doldurmam gerekiyordu.

1995 yılında yaşadığım şehirde bulunan 3 ayrı okulda göreve başlama tarihi ve bitiş tarihi toplamda 42 gün olan (1995/şubat ayı 10 gün mart ayı 12 gün ve mayıs ayı 20 gün hizmetlerimi kabul etmedi. maddelere göre ay başından aybaşına 30 gün çalışmam gerekiyormuş. ssk da işçi olarak 1 günde çalışsan primin sayılıyorken emekli sandığında niçin sayılmıyor.
    arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olursanız. ne yapmam gerekiyorsa yazarsanız sevinirim.
    eğer kabul olsa idi 2012 yılının şubat ayında yaşlılık emeklisi olacaktım. bütün morelim bozuldu. neticede 2016 mayıs ayında emekli olacağım.

ama bu konuda yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1998 yılı ssk giriş ile 57 yaş ve 5900 gün ile normal emekli olabilirsiniz.

Üye
    merveenes Avatarı

Gerçek Adı
    Havcı
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Güneydoğu'nun Paris'i
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ertugrul01 siz konuyu iyi okuyamamışsınız.yanlış... ben ssk'lı olarak aktif şuanda çalışıyorum.3.derece vergi indirimim var.oturan boğa,ilker bey yada 5434 sayılı kanunu iyi bilen arkadaşlardan cevap bekliyorum.teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu konuda sgk'ya yazılı dilekçe ile başvuru yapıp sorun bence. "şu şu şu tarihlerde şu hizmetim var. bunları hizmet birleştirmesi ile toplayabilir miyim?" diye.

Şuraları da inceleyin bence:
    http://forum.memurlar.net/konu/642962/
    http://www.egitimhane.com/hizmet-bir...-k11166-0.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12