Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 49 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmetekrem Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ekrem
    Son Giriş
    03.09-2016
    Saat
    05:43
    Yaşadığı Yer
    batman/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    9 Şubat 2011 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mehmetekrem Mesajı Gör
    Geçici 4. maddeye istinaden erken Yaşlılık emekliliğim onaylandı. SgK dan kurumuma gelen yazıda "5510 Sayılı Kanunun geçici 4. maddesine göre isteği ile Emekliye Ayrılmasında Herhangi bir sakınca bulunmamaktadır" denmektedir.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

Yeni bir belge olmasına rahmen nasılda tekrar istiyorlar sizden belge, yoksa ankara onaylı değilmiydi

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Vergi ind. hakkı kazanmış iseniz tekrardan rapor istemeleri söz konusu bile olamaz bir yanlışlık söz konusu olmasın...
    Not:Kontrol muayenesine tabi iseniz yeniden rapor isterler...

Üye
    mehmetekrem Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ekrem
    Son Giriş
    03.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    batman/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar vergi indirim hakkı elde etmeme rağmen ve sürekli ibaresi olmasına karşın herhangi bir kontrol yada muayine olmamasına rağmen tekrar hastaneye sevk etiler sgk bu kez görevi yapıp yapamıyacağıma dahi sağlık kurulu raporu istedi bende tekrar sağlık kuruluna girdim görevi yapamıyacağıma dahi rapor verdiler kuruma verdim kurumum sgk ya gönderdi
    20 gündür hala emekliliğim gelmedi sordum ankarada emekli sandığı sağlık kurulundaymış henüz sağlık kurulundan çıkmadı ankara sağlık kurulunda raporlar ne kadar sürede onaylanıyor bilen varmı?

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

ne görevini yapıp yapamıyacağına dair rapor sordular ,birde sadece bu görev için rapor istediler dimi sakatlık derecenle ilgili bi rapor değil heralde

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Hakikaten bende anlamadım,neyi-nasıl görevi yapıp yapamayacağına rapor istediler.
    Sağlam olan normal emeklilerden böyle bir şey isteniyor mu? Hayır.
    Sanki emekli olduktan sonra çalışamayacaksan emekli ederiz gibi bir yaklaşım algıladım ben.Böyle saçmalık olabilir mi?
    Mehmetekrem arkadaşım biraz daha detay ve açıklama yapmasını gerekirse raporların bir kopyasını buraya koymasını rica ediyorum.

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Mehmet Ekrem arkadaşımız Emekli Sandığına tabi olduğu için raman72 nin de bahsettiği üzere yasadaki bir boşluk yüzünden tekrar rapor almak zorunda kalıyor. Normalinde 4A (ssk) lı olanlarda bu tür bir uygulama yok.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

ooo iyi ozaman şimdi rahatladım işte 2 gündür kafamı kurcalıyordu bu durum ,malum şimdiiki raporların oranı düşük olduğundan yoksa emekli olamıyormuyum düşüncesi sarmıştı biranda

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

daha ok yap boz oynar bunlar meraklanmayın emekliliği bile iptal ederler herşey beklenir
    en büyük düşmanımız faruk çeliktir yaptı yapacağını şimdi bişe olmamış gibi sıyrılmaya çalışıyor
    alma mazlumun ahını çekersin aheste aheste
    kadroları kendi hemşerilerine vermesi ihalalerden bahsetmek bile istemiyorum ....

vergi indirimi engeli olduğu sürece daha çok debelenir dururuz özür sahipleri

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Maalesef 4c statüsünde memuriyetten sonra %40 ve üzeri sakatlanmak söz konusu olduğunda kurum -haksız yere- yeni rapor talep ediyor.

Üye
    mehmetekrem Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ekrem
    Son Giriş
    03.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    batman/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 2010 yılında alınmış % 51 raporla vergi indiriminden faydalanıp 19 yıl hizmeti olan biri isteği halinde kanunen erken yaşlanmadan emekli olabilecekse hala sgk nın şuanki görevini yapıp yapamıyacağına dair rapor istemesi ilginç değilmi
    adı üstünde isteği halinde erken emeklilik daha görevimi yapıp yapamıyacağım neden sorgulanıyor?

bugun sağlık kurulundan rapor almak raporun sonuçlanması hepimiz biliyoruz ne sıkıntılar ve ne kadar zaman kayıbına yol açtığını aylarca sürüyor...bence yetkililerin bu işe acilen el atması ve kurumların isteğine değil kanunların isteklerine uyulması gerekiyor...

Tüm engelli arkadaşlara bu mubarek ayda ALLAh Sabır ve Sağlık versin. SAYGILAR...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Şu anki görevini yapıp yapamayacağını değerlendirmek kimsenin hakkı değil. Sakın bunlar 5510/28'e göre değil de malulen emeklilik için işlem yapıyor olmasın!

Üye
    mehmetekrem Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ekrem
    Son Giriş
    03.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    batman/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey Haklısınız malesef malulen emeklilik işlemi yapmışlar...

bülent bey 5510 /28 göre değilde malulen emekli etmeleri benim zararımamı yararımamı mümkünse ayrıntıları yazarsanız sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bunu düzelttirrin hemen! Aksi halde emeklilik başvurunuz kesinlikle reddedilir. Kurumunuza şöyle bir dilekçe yazsanız yeterli olur:

xxx. tarihinde sakatlık raporuma istinaden erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanmak için kurumunuza başvuru yaptım. Ne var ki başvurum malulen emeklilik kapsamında değerlendirildiğini öğrenmiş bulunuyorum. Oysa %51 oranındaki raporumla malulen emekli olamayacağım çok açık.
    Başvurumun 5510 sayılı kanunun Geçici 4. madesinin 6. fıkrası uyarınca işleme konmasını ve sakatlığımdan dolayı erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanmamın sağlanmasını ve tarafıma yazılı olarak cevap verilmesini arz ve talep ederim

Üye
    mehmetekrem Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ekrem
    Son Giriş
    03.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    batman/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    11.09.1991 de kamuda işe sağlam olarak başladım. 20 ocak 2010 da % 51 vergi indirimi aldım. rahatsızlığımdan dolayı çalışamadığım için kurumuma emeklilik talebinde bulundum.

kuruma sgk nın gönderdiği yazıda benden tekrar çalışıp çalışamadığıma dair rapor istendi. kurum beni tekrar devlet hastanesine gönderdi .hastanede heyete girdim ve bu kez hastanenin verdiği raporda % 80 sakatllık oranı belirterek ve görevini yapamıyacağı düşünülmüştür ibaresiyle rapor verildi kuruma verdim kurum sgk ya gönderdi. onca zman geçtikten sonra bugun sgk yı aradım evrağın ne aşamada olduğunu sordum. ve bu kezde raporda eksik bulgulara rastlandığı tekrar ünüversitelerden alınacak rapor istendiği belirirtildi.bulunduğum ilimde bir kere üniversite hastanesi yok.madem ünversite istiyordular bunu başta isteseydiler... olacak şey değil..

bülent bey şimdi burda izlemem gereken yol nedir ? bunların yaptığı zulum değil mi? daha ne zamana kadar bu haksızlıklara göz yumacaz bugun mahkemelerimizin durumu ortada yasal süreç başlatsan Allah bilir belkide ömrümüz yetmiyecek sonuç almaya bu haksızlık ne zmana kadar yapılacak bunlara hep göz yumup önümüze ne sürerlerse yapmakmı gerekir???

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon