Sayfa 8 / 9 İlkİlk ... 456789 SonSon
Toplam 129 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SRK Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    13:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yaa anladım işte bende bunu alt kısmındaki ekleri denilen yerden bahsediyorum...sen dışardan kendinmi rapor aldın buna ekledin...yada bunu defterdarlığa böylece verip daha sonra onların gönderdiği hastaneden alınan raporu anlar bunamı ekliyor nasıl bir şey...oturan boğanın bana yolladığı ve iş yerinden bu yazıyı alıp bununla defterdarlığa gidiceksin dediği evrak başka...tamam buda var ama o evrakta var bahsettiğim yerde...işte ben bunu diyorum burda çok farklı doldurulması gereken alanlar var...üzerinde

s&s ben diyorumki o zaman benim iki tane evrakla işim var doğrumu...1tanesi iş yerinden alacağım belge...diğeride senin bu kolay dediğin belge..öylemi? çünkü senin kolay dediğin belgenin altındaki ekler kısmında iş yerinden alınan çalıştığına dair belge diyor...benim takıldığım ise o eklerdeki filanca gün filanca sayılı hastaneden alınmış dediği rapor....yani ben onu anlamadım...bu konun ilk sayfalarında oturan boğanın bana iş yerinden alıcaksın dediği belgeyi görebilirsin ben onunla birlikte bu senin yolladığın belgeyimi doldurucam(yada iş yerine doldurtucam)çünkü orada bağlı olduğu mal müdürlüğü falan diyor....anlıyormusun benim sorum bu...

Yaa arkadaşlar beni duyuyorsanız allah rızası için bir cevap yazın yaaa.benmi aptalım yoksa anlamadımmı...çıldırıcam....ben benim almam gereken 2 evrakmı var....size söylüyorum...bir müslüman baştan şu işi bana detaylı bir anlatsın...vergi indirimi için istenen evraklarda başka bir dilekçe var iş yerimden almam gereken başka...bu nedir bana bir anlatın...oturan boğa iş yerinden alman gereken evrak bu dedi eyvallah anladım...ama şimdi s&s(beni duyuyorsun)sen ben bu evrakla başvurdum dedin...evet bende o evrğı soruyorum onun altındaki ekler bölümünde rapor falan diyor nedir?anlamdım...yani ben hem başta söylediğim evrağı iş yerinden alıcam bu bahsettiğimiz s&s nin dediği evrağa ilişririp vericem öylemi? Peki o evraktaki ekler neyi kastediyor...yada ilk olarak oturan boğanın dediği evrağı sadece onu alıp defterdarlığamı gidicem....peki öyle yaparsak s&s nin dediği evrağı defterdarlıktamı dolduruyoruz...iyice kafam karıştı...bir yardım edin yaa...

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Serkan ,neyi alayamadın bu kısa yolda sn.Oturan Boğa yazmış :http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html
    Orada işyerinden alacan evrak diye yazıyor ya ,onu iş yerinden alacan (iş yeri ona kendi mührünü basacak).
    ondan sonra sana Vergi indirimi için dilekçeyi dolduracan ve istenilen evrakları (iş yerinden alacan dilekçe,Nüfus Cüzdan Fotokopisi,3 Adet Fotoğraf,) ,sen bunları doldur Vergi dayressine git onlar seni önlendirecek .
    Normalde Raporu onların verdiği Sevkle sen hastaneye gidip rapor alman gerekiyor.(ücret ödemeden)

Üye
    SRK Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1- yani şimdi ilk olarak bu gönderdiğin ekteki formu dolduracağız anladım.(peki bu formdaki işçi stopaj ve bağlı olduğu vergi daire vs kısmını iş veren dolduruyor anladım peki ektekiler kısmındaki filanca hastane filanca rapor dediği nedir? Ayrıca bu şimdiki ekteki dilekçe bana ilk gönderdiğinden farklı ondaki üst sayfa numarası 9 du bunda 6 hadi onu boşverdim ekteki rapor aslı dediği nedir...)
    2- o zaman 1-2 gün önce oturan boğa ile yazışırken sende geçmiş yazışmamızda bakarsan görürsün belkide görmüşündür seninle o aralarda tanıştık zaten...şunu deyip duruyordu işverenden alman gereken bir kağıt var iş verenden alman gereken bir kağıt var..hatta ben ona demiştimki bizimkiler yok öyle bir kağıt diyor sonrada demiştimki şimdi anladılar...heeh işte o kağıt bu senin bana az önce gönderdiğin dilekçedeki ekler kısmında olan ''iş yerinde çalıştığına dair dilekçemi''eğer oysa ben sadece onu alıp gidicem sandım bugün sitede vaktim varken dilekçeleri karıştırırken senin bana az önce gönderdiğini gördüm(ama sayfa 09 olanı çünkü oturan boğa onu koymuştu)ve allah allah benim almam gereken başka bir şey varmış dedim....şimdi diyeceksinki senin insan kaynakları bilir...ulan onlar benden beter...hiç bir şey bilmiyorlar....birde sana çalıştığım işyerini söylesem dudağın uçuklar...dersinki böyle bir şirkette bunlar nasıl böyle şeyleri bilmez..yada bilmiyorum ayağına yatıyorlar...ama niye yatsınki onuda anlamış değilim...her neyse dediklerimi cevaplarsan sevinirim...

Birde bakmakla yükümlü olduğun kişler diyor benim eşim çalışmıyor bir oğlum bir kızım var onların sağlık karnelerinide dilekçeye ekliyorum galiba...öylemi...şimdide formlar çeşitlendi herhalde bunların hepsi aynı kapıya çıkıyor...ben bununla başvurdum dediğin dilekçe ile oturan boğanın açtığı konudaki dilekçe aynı belki ama ektekiler çok farklı ben hangisini kullanayım şimdide kesin canın hangisini isterse dersin

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

(iş yerinden alacan dilekçe,Nüfus Cüzdan Fotokopisi,3 Adet Fotoğraf,),bunları al git vergi dayresine ,
    *.doc formatındaki dilekçeden bir kaç nühsa al ,vergi dayresindeki memurlar seni yönlendirecek.
    not:işlemler Vergi dayrelere göre değişebiliyor.

Üye
    SRK Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

s&s geçenlerde sen karın aortundan bahsetmiştin ya..bende akşam işten geldiğimde evde eskiden çektirdiğim ekolara karın ultrasonlarına bakıyordum.2004te saframdaki ağrılar nedeniyle çektirdiğim karın ultrasonunda diyorki abdomina aortta yani karın aortunda hafif derecede genişleme...bu kafama takıldı...şimdi hem karın aortunu hemde kalp çıkış aortunu ayrı ayrı tomografi çektirmeyi düşünüyorum...sana tomografi çektirdiğim dediğim yeri aradım az önce bana dedilerki abi keşke geldiğinde söyleseydin damardan verdiğimiz 70cclik ilaçla bari tek seferde ikisinide çekerdik...bende dedimki nerden bileyim o zaman aklıma gelmedi şimdi bari hiç değilse meraktan çıkarım. zaten aslolan kalp çıkış noktasındaki için bu aralar çektirmem gerekiyor bari onuda çektireyim meraktan çıkarım...ikisinede ayrı para istiyorlar ama bilgin olsun...birde azönce surp pirgiç ermeni hastanesini aradım oradada çekiyorlarmış ama detayları yarın telde görüşücem kaç para söylemediler yarın söylerler bakalım ne diyecekler...sonuçta çektiricez....sen ne düşünüyorsun...yada çektirmem ayın 21de beni 20 yıl önce ameliyat eden profesörle randevum var ondan sonra çektiririm ama bu seferde yine belki oda damarın son halini görmek için benden güncel bir tomografi isteyebilir...bakalım yarın ne diyecekler....

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2004'ten bu yana hepey bir zaman geçti bence acil olarak kontrol ettirsen iyi olur.
    Tekrar geçmiş olsun.

Bu arada ayğım için bu gün hastaneye gittim 10 gün daha raporluyum.

Ve bugün bir arkadaşımla karşlaştım,vergi indiriminden emekliye çıkmış ,aldığı rapor (tansyon,kalp,ak ciğer vs. %68) ,ama arkadaşım o raporları alanakadar çok koşturdu.

Üye
    SRK Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nasıl almış raporları..direk kendisimi gitmiş yoksa defterdarlığın sevk ettiği hastaneyemi gitmiş?

Keşke onunla görüşebilseydim en azından ona göre bir yol izlerdim....

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Serkan kafanı detaylara takma,yukarıda yazdım sana :
    (iş yerinden alacan dilekçe,Nüfus Cüzdan Fotokopisi,3 Adet Fotoğraf,),bunları al git vergi dayresine ,
    *.doc formatındaki dilekçeden bir kaç nühsa al ,vergi dayresindeki memurlar seni yönlendirecek.
    not:işlemler Vergi dayrelere göre değişebiliyor
    .

bunları al git vergi dayresine.

not:ben müracat ederken meselaya *.doc formatındaki dilekçenin alt tarafında senin anlam veremedin yerler var ya ,onları bana sildirdiler yani dilekçeyi tekrar doldurdum,ama stopaj filan yazıyordu ya onlar iptal.
    anlayacan sen yukardakileri al ve git.

Vergi Dayresine git onlar seni sevk edecek

Bu arada çalıştın şirketi merak etmeye başladım,özel mesaj gönderebilirsin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sn.Oturan Boğa
    mesaj alındı
    Bundan sonra hiç bir kimseye yardımcı olmaya çalışmayacam,nede olsa bu site senin tekelinde.

Üye
    SRK Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oturan boğa yada sen s&s yardım etmeyebilirsiniz..yani açık açık burdan rahatsız olduysanız söyleyin...bir daha soru sormayalım...hatta oturan boğa sana sesleniyorum üyeliğimi iptal edebilirsin...

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Serkan yazdığım yazı sana karşı değil ,o kişi kendisini bilir ve özel mesajda e-mail adresini gönder oradan sana yardımcı olmaya ve arkadaşlımızı devam ettirmeliyiz.

Oturan Boğa nede rahatsız olduğunu anlamadım,ama yaptı şey hiç hoş değil.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Tam tamına 6 sayfalık bir konu başlığı içinde defalarca cevap verilmiş sen dahil oturanboğa dahil ama halaaa "anlamadım" muhabbeti var.. Eee bu çin işkencesi değilde nedir yani..

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Havva_vuu
    zanedersem bu site engeliler sitesi,normal insanların değil ,gerekirse arkadaşlar yüz defa soracak biz bin defa cevap verecez.
    not:burada sadece sorular sormuyor ,aynı zaman hastalık paylaşımı oldu,rahatsız olduysanız biraz daha kibar bir şekilde yazabilirdiniz ve biz özel mesajlarda yazışabilirdik.
    bu arada bin küsür ziyaret olmuş sayfaya bu da demek başkaları da ilgileniyor,lütfen kırıcı olmadan ikaz edelim.
    belki bizim arkadaş geç algılıyor veya biz düzgün anlatamıyoruz ,burası normal bir forum değil burası engeller formu.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Haa konu çok ilgi görüyor diyorsuun ee o kadar tıklandığına göre tabi haklısın.. O zaman ayneeen devam arkadaşım..

Sayfa 8 / 9 İlkİlk ... 456789 SonSon