Sayfa 2 / 9 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 129 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SRK Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    13:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evet anladım ve her geçen gün konuya dahada vakıf oluyorum...samimi söylüyorum iyiki sizlerle böyle bir ortamda tanıştım.......ben gidip başvuruyu yapana kadar sorularımla biraz başınızı ağrıtıcam kusura bakmayın....

1- peki diyelim emekli olduk iş verenin beni çalıştırmaya mecburiyeti yok herhalde yani kesin olarak karşılıklı konuşup anlaşmakmı gerekli?...
    2- emekli olunca işverenle anlaşıldığı takdirde kadromuz özürlü kadrosunamı geçiyor yoksa eskisi gibimi tam olarak nedir?...
    3- size yukarıda elime geçen maaşı söyledim buna göre diyelim a)normal bildiğimiz emeklilik b)malül emeklilik c)vergi indirimiyle olan emeklilik...bunların aralarında aldığım maaşa göre yüzde kaç eksilme olur..yani benim maaşa göre normal sağlıklı birinin emekliliğinde alacağı para malülde veya vergi indiriminde emekli olunca yüzde kaç daha az maaş bağlanır hangisi daha iyi...
    .4-hep varayım üzerine konuşuyorum farkındayım sizin dediğiniz gibi biran önce gitmem lazım ama...ya verilen rapor %40 ın altında kalırsa benim daha sonra tekrar haklarım varmı?.....

Üye
    SRK Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey yine ben en son sorduğum soruların cevaplarını sabırsızlıkla bekliyorum...çok güzel bir konu açmışsınız...ne kadar emekli maaşı alıyorum diye orada yazılanların tamamını okudum ama kafayı yiyecem benmi yanlış anlıyorum bu maaş bağlanma oranı ilemi ilgili yoksa yüksek yatan primlemi ilgili yoksa tamamen şansmı nedir anlamadım bana bunu bi anlatın...sorun şu mesela ahmet talu diye biri yazmış

Çalışma süresince yatırılan aylık ortalama sigorta primi: 878,60 Şu anda aldığınız emekli maaşı: 1.604+64........SONRA M TEMEL YAZMIŞ
    1. Erken emekliliği sağlayan toplam işgücü kaybı oranı: %44
    2. Malulen emeklilik mi yoksa Yaşlılık emekliliği mi:yaşlılık
    3. Toplam prim gun sayisi: 3761 gun
    4. Çalışma süresince yatırılan sigorta primi: 96.467 tl
    5. Şu anda aldığınız emekli maaşı: 820,45
    6. Aylık Bağlama Oranı: 60,60,30

SONRA İSODUZCE YAZMIŞ
    1- Emekli olunan kurum:ssk
    2- İlk sigortalı olunan yıl:17.02.1994
    3- Emeklilik talebinde bulunulan yıl:26.03.2010
    4- Erken emekliliği sağlayan toplam işgücü kaybı oranı:%47
    5- Malulen emeklilik mi yoksa Yaşlılık emekliliği mi:yaşlılık
    6- Çalışma süresince TL olarak yatırılan toplam prim miktarı:182.000 tl 7-Çalışma süresince yatırılan aylık ortalama sigorta primi:
    8- Toplam prim gün sayısı (varsa Askerlik borçlanmasına dair bilgi):4573
    9- Ş u anda aldığınız emekli maaşı:1469 s.y.z dahil
    10- Aylık Bağlama Oranı:55,70/60,00/30,00
    11- sgk aylık bağlama kararındaki ortalama günlük kazanç:28519,20

SONRA ASIL ÖNEMLİ OLAN MESELA BU KİŞİ SAİM TURHAN NET AKTİF MAAŞI ONLARDAN ÇOK AMA
    1.Emekli olunan kurum:ssk
    2.İlk sigortalı olunan yıl:1994
    3.Emeklilik talebinde bulunulan yıl:2010
    4.Erken emekliliği sağlayan iş gücü kaybı oranı:%40
    5.Malülen emeklilikmi yoksa yaşlılık emekliliğimi:yaşlılık
    6.Çalışma süresince yatırılan toplam miktarı:97.537,29
    7.Çalışma süresince yatırılan aylık ortalama pirim:maaş net 1.250 idi
    8.Toplam pirim gün sayısı:5131 hepsi ssk
    9.Şu anda aldığınız emekli maaşı:761+30 ek ödeme
    10.Aylık bağlama oranı:60,00/60,00/30,00
    11.sgk aylık bağlama kararındaki ortalama günlük kazanç:

aldığı paraya bak bunun gibi hepsi birbirinden farklı tam diyorumki mesela ehh bu bana yakın bir bakıyorum maaş yerlerde ötekine bakıyorum bu bana değil ama bir başkasına yakın ama adam 800tl netine bin küsür maaş alıyor bu nasıl bir şey...şimdi diyebilirsiniz vergi indirimi oran farkı ama 1 tanesi%44 diğeri%40 ama biri mesela son olarak bin küsür maaş almış diğeri sekizyüz civarı bu nasıl iş anlamadım...yani siz harika bir konu açmışınız bende tahmini yararlanmak için sürekli yazılanları okudum ama aralarında acayip adaletsizlik var yoksa benim anlamadığım bir şeymi var sorduğum diğer sorulara ek olarak lütfen bu konudada bana yardımcı olurmusunuz...sanki bu maaş bağlanma oranı tombala çekmeğemi benziyor şansına ne çıkarsa....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

1- Tabii emeklilikten sonra sizi çalıştırıp çalıştırmamak işverenin insiyatifinde.
    2- İşveren hansigini isterse...
    3- Bugün emekli olup maaşı cebinize mi koymak kazançlı yoksa bilmem kaç sene sonra emekli olmak mı? Ben bugün emekli olsam bugün emekli olmayı tercih edenlerdenim...
    4- %40'ın altında olur ve sakatlık indirimi hak edemezseniz erken emeklilik vs. söz konusu olamaz.
    5- Emekli maaşına dair hiç bir bilgim yok. O iki sitede hesaplaın. En yakın onlar verir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    SRK Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet bülent bey ancak benim tek bir korkum var.....geçirdiğim ameliyat basit bir ameliyat olmamasına rağmen burada yazılanlar ve etraftan duyduklarıma göre bu ameliyat %30 gibi gözüküyor...yani ben %40 altında kalırım diye korkuyorum...size yemin ederim %40 üzerinden biraz ümidim olsa hiç durmam...o yüzden safra kesesini size sordum...ve gözünüzden kaçtımı bilemiyorum size yukarıda şunuda sormuştum eğer %40 altında kalırsam ileride yine rapora hakkım varmı yani yoksa haytta bir kezmi gidiyoruz?...ne bileyim anlamadım gitti bu güne kadar bu konuları hiç araştırmadım ama dedim ya doktor belki bir başka ameliyat daha olabilirsin deyince bu konuları araştırayım dedim ama içime sıkıntı geldi...yani ben bu rahatsızlığımın bu kadar hafife alınacağını hiç tahmin etmezdim yinede ne yaparım bilemiyorum...birde şundan çekiniyorum işveren böyle bir şeyden haber olursa durduk yere sorun yaşamak istemiyorum...çünkü işte sağlam biliniyoruz...gerçi burası büyük şirket pek önemsenirmi bilmem ama diyorumya %40 üzerine umudum olsa hemen başvurucam...birde benim maaşa göre halen bir tahmin yapamadınız peki o zaman şöyle deyim bin liranın altına düşermi emekli maaşı bari onu tahmin edin...birde kendinizi benim yerime bir koysanız nasıl bir yol izlersiniz tekrar tekrar soruyorum ama dedim ya kafam çok karışık....

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Serkan bey içinizin rahatlamasını istiyosanız hastalığınızla ilgili heyete giren bi doktora önceden görünün oran konusunda daha net bilgi verecektir
    heyete girme konusunda sayı kısıtlaması yoktur ,

Üye
    SRK Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler mestan....ben sadece bülent beyle yazışabiliyorum sandım...sağolsun çok sorumu cevapladı halen cevaplarını bekliyorum...sanada ayrıca teşekkürler...peki öyle heyete giren doktorları nasıl bulucaz acaba araştırmak lazım...diyorumya burada 4 gündür insanların o kadar çok sıkıntılarını okudumki anlatamam içim bayıldı...kendi sorunumla karşılaştırıyorum hadi bizim elimiz ayağımız tutuyor adam %100 engelli nelerle karşılaşıyor inanılır gibi değil...bu soruları cevaplayanlara allah kolaylık versin...ben bu cevapları hiç bir yerden alamazdım...lütfen yazışmaya devam edelim....

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

bulunduğun şehirde ki devlet hastanesine gidip halkla ilişkilere sorabilir veyatelefonlada öğrenebilirsiniz,rahatsızlığınızla ilgili bölümün heyete giren doktorunu öğrenebilirsiniz
    gerçi çoğu hastane bunu liste halinde de yayınlıyo hangi doktorun ayın hangi günleri heyete girceğini liste olarak ilan duvarına asıyo

Üye
    SRK Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey merhaba...rapor alma konusunda ben sitedeki diğer arkadaşlardan okuduğum kadarıyla şöyle bir şey gördüm... sizin dediğiniz gibi işin aslı direk defterdarlığa gitmek..bunu daha önce sordum cevapladınız... ancak çok arkadaş varki rapor verme yetkisine sahip hastanelerden rapor almış ellerinde var....
    peki ben bana yakın rapor veren bir hastaneye gittim %60 rapor aldım....bu rapor düşürülür dediniz bu raporu farzedelim ben aldım yani almış bulundum peki şimdi nasıl bir yol izliycem direk defterdarlığa versem kabul etmiyor mu? Bu kesin mi? yada bi şekilde kabul ediyor ama bu rapor bu halde ankaraya giderse diğer haline göre dahamı çok düşürülmeye maruz kalıyor?....

bunu sorma nedenim benim sürekli tedavi gördüğüm ve benim durumumu bilen hastanede rapor verme yetkisine sahip yani sonuçta onların yönlendirdiği hastanelerden sanki gel geç bir tavırla karşılaşacağım diye korkuyorum o yüzden sizce sürekli tedavi gördüğüm yere gitmelimiyim?...

teşekkürler

Üye
    SRK Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Birde insanoğlunun vefasızlığına dair bir kanıt burada gördüm...nedenmi?bu siteyi şöyle yada böyle keşfeden arkadaşlar bakıyorum da sorular,cevaplar,görüşler derken eğer yolun sonuna gelip emekli olmuşsa ne maaş alıyorsunuz konusuna lütfedip cevap yazarsa yazıyor yazmayan onu da yazmıyor ve emekli maaşım bağlandı şu kadar güne bu kadar aldım diyen arkadaş pırrr bir daha ortalarda yok...

.hep bakıyorum son giriş ve mesaj yazma zamanlarına kiminden 3 ay kiminden 9 aya kiminden 1 senedir tık yok...
    yani insan arada bir girer kendinden sonra bu yolu izlemek isteyen insanlara biraz fikir moral verir yani(girenlere lafım yok) nasıl bir şey anlamadım... ama söz ben öyle olmıyacağım.... tabii emekliliği başarırsak...kısmet...

bu arada bülent bey biliyorum yoğunsunuz ama soruma cevabınızı bekliyorum....

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Serkan ,ben de aort ve mitral yetmezlği var ,sana önereceğim şu, ilk baştan emekli ol daha sonra amelyat olursun,amelyat olup emekli işlerine koşturmak zor olur,ben öyle yapmayı düşünüyorum.
    Amelat öncesi emeklilik koşturmacası beni yordu ,amelyattan sonraya braksaydım herhalde beni bitirirdi.
    Bu arda sn.Oturan Boğa'ya teşekkürler bu siteyi kurdu için ve bizlere her konuda yardımcı oldu için.

Üye
    SRK Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun...oturan boğadan ses yok çok merak ediyorum yoksa benim sorularımı görmezdenmi geliyor tabii şaka yaptım...siz kapaklardan ameliyatmı olucaksınız...ayrıca nasıl oldunuz şu an emeklimisin ve ne kadar alıyorsunuz bana cevap yazıyarmısınız...

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır bu ay emeklilik müracatı yapacaktım fakat ayam kırıldı şu anda ayam alçıda ve raporluyum ,raporum bitince istifa edip emeklilik müracatında bulunacam.

Üye
    SRK Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaa bende az önce bizim insan kaynakları ile görüştüm...emekliden sonraki çalışma adına....bana icra kurulu falan filan dediler çok canımsıkıldı....yani icra kurulu onaylarsa falan dediler onlarda haklı bakalım ne olucak....sen şartları yerine getirdinmi yani bu ay kağıtları vericem dedin durum nedir...senin sorunun ne rapaor aldınmı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Mantıken de hukuken de defterdarlık güncel tarihli ve yetkili hastaneler'in birinden salınan raporu kabul etmeli. Çok büyük oranda kabul ediyorlar da. Ama nadiren de olsa, "yok kardeşim, ille de bizim sevkimizle rapor almalısın" diye diretenler de oluyor (bkz: güncel örnek: http://www.engelliler.biz/forum/emek...tml#post745082)

Eğer tedavinizin sürdüğü hastaneden almak işinizi kolaylaştırıyorsa, ben olsam alır, o raporla defterdarlığa başvururum. Olur ya, kabul etmemezlik ederlerse de güncel rapor olduğu için ısrarcı olur, gerekirse Başbakanlığa şikayet edeceğimi söylerim...

Üye
    SRK Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende öyle yapıcam galiba oturan boğa ama belkide direk defterdarlığa giderim onlarla didişmektense...
    ama az önce bizim insan kaynakları ile görüştüm durumu izah ettim normal karşıladılar ama çalışmamın devamı için icra kurulu onayı dediler açıkçası orada biraz tedirgin oldum...
    yada şöyle bir şey yapıcam artık gidicem rapor işlerime koşturucam inşallah hallederim sonra bakıcam bizmkilerin tutumuna göre işleme koyucam ne bileyim aklıma başka bir şey gelmiyor...ne dersin????
    birde bana dedilerki bizim sana başvuru için vericek bir evrağımız yok sen dışarıdan kendin başvurup hallediyorsun....b ende dedimki nasıl olur yanlış anlamadımsa defterdarlığa başvuru için sizin bir kağıt vermeniz gerekiyormuş onlarda yok öyle bir şey dediler....
    siz bana öylemi dediniz yoksa benmi yanlış anladım...iş verenle bir şeyim olmadan direk gidip başvurumu yapmam gerekiyordu yoksa bir kağıt alıcak ve onunlamı gidicektim....

Sayfa 2 / 9 İlkİlk 123456 ... SonSon