Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Nasıl bir hesaplama oluyor bilmiyorum ama maalesef bağkur (4b) aylıkları düşük oluyor...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    erkanbursa Avatarı

Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bağkurdan 4830 gün %45 raporla emekli oldum maaş ödenen prim gün sayısı üzerinden mi yoksa 9000 gün üzerinden mi hesaplanması gerekiyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

5510/29'da 4b'Ye dair bir kısıtlama ya da düzenleme yok:

28 inci maddenin dördüncü ve beşinci fıkralarına göre aylığa hak kazanan sigortalılar için hesaplanacak aylık bağlama oranı, prim ödeme gün sayısı 9000 günden az olanlar için çalışma gücü kayıp oranının 9000 gün prim ödeme gün sayısı ile çarpımı sonucu bulunan rakamın % 60'a bölünmesi suretiyle hesaplanan gün sayısına göre, % 50'yi geçmemek üzere üçüncü fıkra uyarınca tespit edilen orandır. Prim ödeme gün sayısı 9000 günden fazla olanlar için ise toplam prim ödeme gün sayısına göre aylık bağlama oranı belirlenir. Ancak, 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında sigortalı sayılanlar için bu fıkrada geçen 9000 prim gün sayısı 7200 gün, % 50 oranı da % 40 olarak uygulanır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ahmet03 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet sivrikaya
    Son Giriş
    01.03-2013
    Saat
    14:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi valla sen şanslısın ben 3 defa itiraz ettim 3 ünde de ret geldi kardeş bildiğin bir yol varsa söylesene nasıl oldu bu iş saygılarımla ben 1 yılı geçti uğraşıyorum şimdi iş mahkemesine dava açmayı düşünüyorum eger bir yolu varsa onu yapalım mahkeme 1 yıl sürer dedi avukat saygılar

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:51
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

710 olması lazım ssk lı

bağkursa doğrudur.

Üye
    ahmet03 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet sivrikaya
    Son Giriş
    01.03-2013
    Saat
    14:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet bağkurluyum ama hayret ettiğim şey avukatlar bu konuda fazla bir şey bilmiyorlar en tecrübeli avukat diyorlar gidiyorum o da bağkur gibi %60 tan aşağı emekli olamazsın diyor bende 2008 de çıkan 5510 yasanın 28.maddesi %40 ila %49 arasında özürlü olanlar 18 yıl ve 4680 gün pirim yatırmak şartıyla yaş şartı olmadan yaşlılık aylığına bağlanır diyorum yok öyle bir şey diyor valla bildiğiniz bir yol varsa söylerseniz memnun olurum saygılarımla

erkanbursa nasıl bir yol izledin anlatırmısın zahmet olmazsa kardeş benimde %45 sürekli özürlü raporum var ve ret edildi 3 defa itiraz ettim gene ret geldi şimdi mahkemeye vereceğim iş mahkemesine avukat arıyorum saygılar ben 23 yıllık sigortalıyım ve 7500 günüm vardır herhalde hiç hesaplamadım saygılar

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12