Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 60 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevk yazdığım şekilde olmalı...

Üye
    omergul01 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer gül
    Son Giriş
    21.01-2014
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

değerli üsdadım (Bülent bey ) sizin tavsiye ettiğiniz dilekçe ile gittim bağkura kabul etmiyorlar bu dilekçeyide ekledim.

.................. 'na
    ......................

.../.../...... tarihinde başlayan Bağ-Kur'luluğum bulunmaktadır.
    5510 sayılı yasanın 28. maddesi gereğince sigortalılığa esas faaliyete son verdiğimi bildirir; 5510/28. madde ile bu maddenin uygulamasına dair sgk Sigortalı Emeklilik İşlemleri Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan B.13.2.sgk.0.11.00.02 / 784243 Sayı ve 18.11.2008 tarihli "5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun Tahsis Mevzuatına İlişkin Hükümleri" konulu genelgesi ve sevk işlemlerine dair tüm detaylar düzenleyen 30.04.2009 tarihinde yayınlanan B.13.2.sgk.0.00.00.00/ 130 / 374 sayılı genelge gereğince sakatlık sonucu meydana gelen işgücü kaybımdan dolayı emeklilik işlemlerimin gerçekleştirilmesini arz ve talep ederim..

gerekçe ise ....
    RAPOR TARİHİ
    1,......
    2,....
    3,.....

Benden bunları talep ediyorlar , yada diyor (aşağıda vereceğim dilekçe örneği ile gidersin ) ve Şu dilekçeyi vereceksiniz diyorlar ne yapmamlazım hocam ...
    masat001 - Bağkur'da 20 yılı aşkın primim var. Nasıl emekli olurum?

BEN BU ŞARTLARDA NE YAPACAM ....

Üye
    omergul01 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer gül
    Son Giriş
    21.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülend hocanın verdiği dilekçede geçerli olan raporlar var orda bakarsanz beni daha iyi anlarsınız ... bir yardımcı olun lütfen

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ben 21 aralık itibari ile Adana Bağ-kur'da Selim Kırık beyle bizzat Hikmet Yılmaz isimli Engelli arkadaşımın emeklilik iş için gittim.Arkadaşım 1986 giriş ve toplamda 3965 gün ile müracatımda ilk defa emeklilik talebi olduğu için sakatlığın tesbiti sebebi ile ''Sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığım tarihten önce malul olduğumu''yani 25.maddeden sakatlığın tesbiti için mutlaka o şıkktan sevk gerekiyormuş.İlk rapor doğrultusunda malulen red oluyor,aynı raporla tekrar 28.madde yaşlılıktan ek bir dilekçe ile Ankara'ya rapor gidiyor diyor.Selim Kırık...13 Ocakta Balcalı Çukurova üniversitesinden %100 sakat raporu alındı.Hastane bağ-kur'a gönderecek raporu,sonraki gelişmeleri buraya yazacağım....Takip edin ......
    .................................................. .
    Senin daha önceki raporların oranları aşağıdaki gün ve primlere uyuyorsa emeklisin...
    Sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce 25 inci maddenin ikinci fıkrasına göre malûl sayılmayı gerektirecek derecede hastalık veya özürü bulunan ve bu nedenle malûllük aylığından yararlanamayan sigortalılara, en az onbeş yıldan beri sigortalı bulunmak ve en az 3960 gün malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla yaşlılık aylığı bağlanır.

Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucularının sağlık kurullarınca usûlüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının;

a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün,

b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün,

malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla ikinci fıkranın (a) bendindeki yaş şartları aranmaksızın yaşlılık aylığına hak kazanırlar. Bunlar 94 üncü madde hükümlerine göre kontrol muayenesine tâbi tutulabilirler.

Üye
    omergul01 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer gül
    Son Giriş
    21.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam ben pazartesi gidip tekrar müracat edecem .. nasıl yapacam bana izah edermsiniz...

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ne oldu Ömer Bağ-kur'a gittinmi?

Üye
    omergul01 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer gül
    Son Giriş
    21.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet gittim abi . senin yönlendirdiğin gibi yaptım yani !!!! bu dilekçe ile müracaat ettim dosyamın incelendikten sonra bana tel. döneceklerini söylediler.

not : dilekçem (.../.../...... tarihinde başlayan Bağ-Kur'luluğum bulunmaktadır.
    5510 sayılı yasanın 28. maddesi gereğince sigortalılığa esas faaliyete son verdiğimi bildirir; 5510/28. madde ile bu maddenin uygulamasına dair sgk Sigortalı Emeklilik İşlemleri Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan B.13.2.sgk.0.11.00.02 / 784243 Sayı ve 18.11.2008 tarihli "5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun Tahsis Mevzuatına İlişkin Hükümleri" konulu genelgesi ve sevk işlemlerine dair tüm detaylar düzenleyen 30.04.2009 tarihinde yayınlanan B.13.2.sgk.0.00.00.00/ 130 / 374 sayılı genelge gereğince sakatlık sonucu meydana gelen işgücü kaybımdan dolayı emeklilik işlemlerimin gerçekleştirilmesini arz ve talep ederim..
    )

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Güzel,Selim Kırık'lamı görüştün...elindeki raporlar geçerlimi?dilekçeni nereye sevk edecekler bilgin varmı?nekadar sürede sana dönecekler bellimi?cevaplamaya çalış belge niteliğinde kalır formda....

Üye
    omergul01 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer gül
    Son Giriş
    21.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bizzat selim kırıkla görüştüm 5510 sayılı yasanın 28. maddesinden verdiğim dilekçe var sadece başka hiç bir evrak almadılar dosyamı inceledikten sonra beni telefondan arıyacaklar.
    gelişmeleri foruma yazarım inşallah ...

Üye
    omergul01 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer gül
    Son Giriş
    21.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bağkurda bana bir evrak geldi yanlzı beni bu sefer adana balcalı hastenesine sevk ettiler 07 03 2011 tarihinde başlıyacam ..

bakur001 - Bağkur'da 20 yılı aşkın primim var. Nasıl emekli olurum?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Bu konuda gelişmeleri merak ediyorum doğrusu. Bakalım nereye bağlayacaklar!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    omergul01 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer gül
    Son Giriş
    21.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Deryerli from dostlarım 23 şubat 2011 tarihli dilekçemle (bağkurdan gelen )kardoloji ve piskirati ye gittim kardoloojinin istediği butüm tetikleri yaptım ve teslim etim öte yandan beni piskiratiyede yolladılar gittin heyete girdim (70 gün sonrasına verdiği tarihile )neticede bana sana vereceğimiz %yüzdeyi saptıyamadık ve seni pisikrati servisinde yatırmamız lazım anca o zaman karra vere biliriz ben tam 3 hafta yattım pisikirati servisinde netice anksiyete bozukluğu. sonuç ise maluliyetine gerektirecek aktif psihopolog saptanmadı ..
    aşağıda ekiyecem roporu inceleyip bilği verirmisiniz ben 528 maddeden müracat etttim .
    piskirati1 - Bağkur'da 20 yılı aşkın primim var. Nasıl emekli olurum?piskirati2 - Bağkur'da 20 yılı aşkın primim var. Nasıl emekli olurum?

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ömer kardeş rapor açık seni daha uğraştıracaklar gibi görünüyor.Bu aşamada sana tavsiyem tam red sonucunu aldıktan sonra ısrarla 5510 un 28 inden faydalanabilmek için Bağ-kura yatağı atmak....Benim elimde olsa ben biliyorumda neler yapacağımı!neyse....

Üye
    omergul01 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer gül
    Son Giriş
    21.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu işin sonu ne olacak bende anlıyamadım kesin bir cevab gelsin baklaım ALLAHTAN hayırlısı..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ne denebilir bilmiyorum ki! Malulen emeklilikten (yani 25. maddeden) değil, 28. maddeden işlem yapılması için kurum önünde kendimizi mi yakalım yani, bunu mu istiyorlar!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon