Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    xzero Avatarı

Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    22:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaslar

ben 1977 yanı 33 yasındayım benım bagkurda toplamda 9 yıl sgk da 575 gun olarak prim gun sayım mecvut ...
    %40 engellı
    benım sgk da ıse baslama tarıhım 1994 olarak bagkurda ıse 1997 olarak gorunuyor

benım sormak ıstedıgım bu sartlarda ılk ssk mı gecerlsa bagkur mu
    ve bırde askere gıtmeden 1997 de bu engelımden dolayı yapamadım askerlık borclanması yapılabılıyor mu
    bu sartlarda 100/40 engellı raporunun vergı ındırımlerınde cok faydası varmı ve ne zaman emeklı olabılırım bırde ayagımdakı sakatlıktan dolayı yanı emeklı olabılmek ıcın tek doktorunmu 100/40 vermesı gerekıyor= yoksa ortapedı mısal 100/30 psikatri 100/10 verse toplamdamı yuzde 40 gecerlımı emeklılık ıcın

bu konularda yardımcı olursanız cok sevınırım. şımdıden tşk ederım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

İlk hangi statüde başlamış olursa olsun, 18 yaşından önce ve staj mahiyetinde değilse, sigorta başlangıcı o olur.
    Askerlik yapılmayınca borçlanmak da mümkün değil maalesef
    Vergi indirim hakkı aylık maaşta 25 TL bir artış sağlar
    Erken emeklilik için tolam işgücü kaybının %40 ve üzeri olması gerek. Ama 30+10=40 etmez. Şuna göre hesaplanır: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...esaplanir.html

Son 7 yıllık primin (yani son 2520 günlük primin) fazlası hangi statüdeyse, oradan emekli olunur. Son 2520 primin 1261 Bağkur'sa Bağkurdan, SSK ise SSK'dan emekli olunur. Ve emeklilik şartları hangi kurumdan emekli olabileceğinize bağlı olarak değişir...

Üye
    xzero Avatarı

Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk evvel verdıgın bılgılerden oturu ve ayırdıgın ıcın tşk ederım
    ben bu bazarr hesaplamasını yapamadım bu hesaplamaya gore mısal ortapedı doktoru sol ayak bılegı olmadıgı ıcın hareket kaybından %30 dedı bu hesaplamaya gore eksık olan% 10 piskatrı dokturu %kac vermesı gerekır
    bır de tek doktor şartı gecerlı degıl mı bu hesaplamada pisktrı doktoru eksık olan % versede bazzar hesabında %40 oldugunda 2 ayrı doktorun olması emeklılıge engel oluyor mu

bu konularda yardımcı olursan cok sevınırım
    ayrıca ALLAH razı senden olsun bu bılgıler gercekten cok lazım bana tşk

Üye
    xzero Avatarı

Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam Arkadaşlar benim sormak istedigim 2 derece malulen emeklilikle ilgili dikkat ediyorum kimi arkadaşlar %60 2 derece özürden direk 1800 gün 10 yıl primle hemen emekli oluyor ama kimileride aynı 2 derece özürlü 17 yıl süre beklemesi gerekiyor

merak ettigim 1800 gün 10 yıl şartıyla emeklilik için kriterler neler veya neye göre belirleniyor ?
    mesela ben %66 özür oranı aldım 1994 ssk girişim 1996 sakatlanmam 2500 gün primim var
    bu şartlarda 17 yılmı beklicem yoksa 1800 gün 10 yıl şartmı gecerli yardımcı olursanız cok sevinirim

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Engeliniz ilk işe giriş tarihinden sonra oluşmuş ve %60 üstü (tek rahatsızlıktan olmalı bu oran)
    Sigorta süreniz 10 yıldan fazla
    Prim gününüz 1800 ü geçmiş
    Sonuç : istediğiniz an malulen emekliliğe başvurabilirsiniz.
    17 yıl gibi beklemesi gerekenler malulen emeklilik için şartları müsait olmayanlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Malulen emekli olabilmek için maluliyet cetveli'ne göre tek bir hastalıktan dolayı malul olmak gerek. Yani, tek bir hastalıktan dolayı %60 ve üzeri işgücü kaybı olmalı.
    Sizdeki oran %60'In üzerinde ama birden çok rahatsızlık söz konusuç Onun için malulen emekli olamazsınız. Emekliliğiniz yukarıda yazdığım şekilde olabilir ancak

Üye
    xzero Avatarı

Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar benim sormak istedigim bende 1994 ssk kadan 540 gun 1997 başlangıcı olan bagkur 10 sene yani 3650 var agır özürlü ibareli %58 rapor var bu şartlarda emeklilik için ne yapmam gerekiyor gün olarak toplamda 4187 gün var yani mamulen emeklilik içinmi yoksa erken yaşlanma olarakmı avantajlı olur hangi kritere göre hareket etmeliyim 3 gün evel de bagkuru kapatıp ssk ya gectim calışıyor görünmek zorunda kaldım bu vergi indirimi almak için iyimi yaptım ssk ya gecmekle kötümü bilemiyorum

emeklilik şartları hangisi uygun bana ve nekadar süre gerekir _?

birde bu ssk ya gecmem iyimi kötü mü acaba bu konularda yardmcı olursanız cok sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Son 2520 primin fazlası bağkurlu olarak yatmışsa, bu durumda bağkur'dan emekli olacaksınız (yani 4b statüsünde)

Siz 5510 sayılı yasanın 28. maddesi kapsamında erkren Yaşlılık aylığından yararlanmak için başvuracaksınız sigorta müdürlüğüne. Emeklilik için (sigorta başlangıç tarihiniz +) 16 yıl sigortalılık süresi ve 4320 gün prime tabisiniz.

Sigorta başlangıç tarihi, 18 yaşını tamamladıktan sonra -staj değil- tam primle sigortalı olduğunuz tarihtir: http://www.engelliler.biz/forum/emek...r-mevzuat.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    xzero Avatarı

Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben bağkurdan 4350 gün prim tamamladım Y sürükle ibareli raporumu bu 2011/12 ayında kendi istegimle devlet hastanesinden aldım şimdi emeklilik şartları tutuyormu

başvuruyu malul emeklilikmi yoksa erken yaşlanma olarakmı yapmam gerekiyor?
    birde tekrar yeni rapor istiyebilirlermi sürekli ibareli rapor olmasına ragmen ?
    birde bagkur dan emekli olmak için vergi indirimi almak gerekiyormu?
    son olarak raporum 4 hastalıktan toplamı Y bu bişiyi degiştiriyormu ?
    a) Normal emeklilik,
    b) Erken yaşlanma nedeniyle emeklilik,
    c) Malulen emeklilik,
    d) Özürlülük nedeniyle erken emeklilik.

hangisini secmem gerekiyor

BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR
    napmam gerekiyor bi yol gösterirseniz cok sevinirim

Üye
    Süleyman Bahagelmez Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bağkurda erken emeklilik veya vergi indirimi söz konusu değil.bağkurda böyle bir uygulama yok.fakat bağkurda malunen emekli olmak için tekrar rapor ister.yanlız malunen emekli olmak için bağkurda tek hastalıktan %60 ve üzeri rapor almalısın.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Baho65,yanlış bilgi!
    Erken emeklilik,yeni sosyal güvenlik yasasıyla Ekim 2008 den itibaren Bağkur'da da uygulanmaya başlamıştır.
    Yalnız vergi indirimi değil,kuruma erken emeklilik için başvuracak,5510 saylı yasanın 28.maddesine göre işlem yapılmasını talep edeceksiniz.

5510
    sayılı yasanın 28. maddesi Bağ-Kur'luların da erken emeklilik şartlarını düzenler:
    Çalışma Gücünde Kayıp Oranı %60 ve daha çok olanlar: 15 yıl, 3960 gün
    Çalışma Gücünde Kayıp Oranı %50 – %59 arası olanlar: 16 yıl, 4320 gün
    Çalışma Gücünde Kayıp Oranı %40-%49 arası olanlar: 18 yıl, 4680 gün primle emekli olurlar.

Üye
    xzero Avatarı

Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BİLGİNİZE TAVSİYENİZE COK LAZIM

DURUMUM

1YIL EVVEL ALDIGIM SÜREKLİ İBARELİ Y ORTAPEDİK ÖZÜRLÜ RAPORUM VAR

YAŞ 35 BAGKUR 3650 SSK 1000 +4650 prim günü

calışıyor görünüyorum dışardan ssk primlerini yatıyorum.

emeklilik başvurusu yaparken nasıl bi yol izlemem gerekiyor anlatırsanız cok sevinirim

bagkur emekli başvurusu yapınca 2 yeni bi rapor istermi benden

erken yaşlanmamı yoksa malul emeklilikmi hangisi daha avantajlı.

işten cıkmakmı iyi calışıyor görünürkenmi başvurmam dogru olur

kime nereye ne şekil başvurmalıyım bu konularda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursanız cok sevini

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

5510 sayılı yasanınb 28. maddesine istinaden erken Yaşlılık emekliliği için bağkur'a başvuru yapacaksınız. Sizi hastaneye sevk edevcekler. Verilecek rapor Ankara sgk tarafından onandığında, Ufukalp'İn yazdığı şartlarda erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanacaksınız.

Emeklilik talebinde bulunabilmek için sigortalılığınızın sonlanması lazım.

Not: Son 2520 primin fazlası hangi statüde iseü erken Yaşlılık emekliliği o statüde gerçekleştirilir, emeklilk şartları ona göre değişir. Yukarıda yazdıklarımız, fazlanın bağkur statüsünde olduğu varsayımı ile yazıldı
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    xzero Avatarı

Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALLAH razı olsun bülent kardeşim ilgilendigin için.

Üye
    erkan akbaş Avatarı

Gerçek Adı
    erkan akbaş
    Son Giriş
    11.06-2013
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bağkur seni ilk önce malulen deyerlendirecek

Sayfa 1 / 3 123 SonSon