Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    murat_anık55 Avatarı

Son Giriş
    09.01-2015
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar

28-02-1976 doğumluyum. her 2 gözümde yüksek derece miyopum. halen sürmekte. bu durumdan ötürü askerlik yapmadım. 1 yıl kadar önce tip 1 diyabet olduğum belirlendi. günde 4 kez insülin kullanıyorum.
    1999 yılında % 40 özürlü raporu aldım.7 yıl kadar özel bir şirkette özürlü kadrosundan çalıştım ve vergi indiriminden faydalandım. 2009 yılında raporumu yenilememi istediler. diyabetide ekledim. devlet hastanesinde % 47 özürlü raporu aldım. maliye sağlık kuruluna yolladı. %44 olarak onaylanıp geldi. iş yerine ibraz ettim.
    beni şu an yine özürlü kadrosundan çalıştırıyorlar.

01-09-1994 den itibaren sigortalıyım. şu an ödenmiş 5600 gün sigortam var. ne zaman emekli olabilirim ve ne zaman maaş bağlanır acaba ?

emekli olmak için ne yapmam gerekir?

yanıtlarsanız çok sevinirim. .iyi geceler

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

3. sınıf vergı ındırımınden faydalanıyorsunuz buna gore 17 yıl 3920 gune tabısınız 01.09.2011 tarıhınde emeklı olabılırsınız prımınız zaten yeterlı

Gununuz doldugunda calısıyor ısenız ısyerınızden ılısıgınızı kestıgınıze daır bır yazı ve malıyeden vergı muafıyet raporunuzun aslı ıle baglı bulundugunuz sgk ıhtıyarlık subesıne basvurmanız yeterlı olacaktır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    murat_anık55 Avatarı

Son Giriş
    09.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba.%47 engelliyim.Yüksek miyopi görme kusurundan askerlik yapmadım.Tıp 1 diyabetli olduktan sonra 3_4 yıl önce tekrar rapor çıkardım.94 yılından beri çalışıyorum.7000 gün ssk var.birkaç gün önce ısten cıkarıldımm.emekli olabılırmıyım. 1976 doğumluyum.fızıksel engelım yok. Selamlar

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

3. derece vergi indirim hakkı kazanmışsınız,
    17 yıl 3920 güne tabi olursunuz. şuan ssk ya müracaat ederek emekli olabilirsiniz.

Üye
    murat_anık55 Avatarı

Son Giriş
    09.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Başvurdum. 1 ay içinde cevap gelir dediler.bir kayıt numarası verdiler.