Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    aliş şerif Avatarı

    Üyelik Tarihi
    05.02-2009
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Mesaj
    2.750
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    7

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2010 yılında engelli öğretmen olarak atanan kişinin raporunu yenilemeden 15 yıl fiili hizmet süresinden sonra emekli olma durumu var mıdır?
    başka bir rapor almasına gerek var mıdır? Tekrardan vergi indirimi raporu isteyebilirler mi ????

  2. #2
    Üye
    azize1983 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    03.09-2009
    Son Giriş
    05.02-2011
    Saat
    19:32
    Mesaj
    17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    SGK da 657 ye tabi olanların 15 yılda emekli olabilirler Emeklilik sırasında yeni bir rapora gerek yok (sadece rapor sürekli değilse). zaten işe girerken 657 ye tabi 53. maddesi çerçevesinde alım olduğu kararnamenizde yazması yeterli..Ben öyle duydum yani yeni bir rapora falana gerek yok işe giriş raporun olsun yeterli tekrar hasteneye gitmiceksin....

  3. #3
    Üye
    aliş şerif Avatarı

    Üyelik Tarihi
    05.02-2009
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Mesaj
    2.750
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    7

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Yahuu bizden istediler kurumdan kuruma değişio mu yani senin engelli raporun var vergi indirimden yararlanırsın demediler biz de engelli kadrosundan girdik ama yeniden rapor istediler ankara da onu düşürdüü..Milli eğitim Bakalığında böyle bir uygulama mı var yanii onlar da erken emkli olabilioz başka kurumda olamıoz mu yani böyle bir saçmalık mı olur...Kısaca tekrar soruyorum bir arkadaş adına İşe girişi engelli raporyla erken emekli olunur mu olunamaz mı tekrardan vergi indirimi raporu alması mı gerekir mii....böyle bir süreç yaşayan kimse yok muu ???? Benm bildiğim alması gerekiyor ama keçinin biri inat edior az kaldı emekli sandığına tel aççam. yahuu.))

  4. #4
    Üye
    azize1983 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    03.09-2009
    Son Giriş
    05.02-2011
    Saat
    19:32
    Mesaj
    17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    ali bey oturan boğa burda yazmış işinize yarar umarım
    http://www.engelliler.biz/forum/emek...stenir-mi.html
    buda ali tezelin yamıs oldugu yazı
    AliTezel.com - zrl memurlarn emeklilii, Kdem tazminat artt
    ek olarak;
    Memur olarak engelli kadrosuna girmişseniz vergi dairesine gitmeniz gerek yok. Bulunduğunuz kurum Maliyeye durumunuzu bildirir. Gerekli işlemleri yaptırır.
    HErhalükarda Maliyeye rağmen durumunuz maliye tarafından reddedilir ise; Engelli kadrosunu işgal etmiş durumda kalırsınız. Erken emeklilik durumunuz yoktur.

    umarım faydalı olur

  5. #5
    Üye
    aliş şerif Avatarı

    Üyelik Tarihi
    05.02-2009
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Mesaj
    2.750
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    7

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Bakk bakk şunaa yaaa Ali Tezel Oturan boğa amcamdan iyi bilcek dimi oturanboğa abii nerde sigrtacı uzmanlarımz yaa gitmesii gerekrmi hastaneye tekrar vergi indirmi için emekli olablmek için yoksa işe giriş raporu yeterli mii

  6. #6
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    53.514
    Alınan Beğeniler
    274
    Verilen Beğeniler
    438

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    1 Ekim 2009 tarihinden sonra ilk kez sigortalı olanlar 5510/28'e tabidirler:
    - %60 ve üzeri olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 15 yıldan beri sigortalı olmaları ve 3960 gün
    - % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün,
    - % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün,
    malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla ikinci fıkranın (a) bendindeki yaş şartları aranmaksızın yaşlılık aylığına hak kazanırlar.

    Geçiş hükümleri:

    2008 sonrasi - Kamuya engelli öğretmen olarak atanan kişinin emekliliği..?


    Bu kanun henüz yeni olduğu için uygulamada bir çok bilinmez barındırmaktadır. Mesela aşağıdaki düzenlemenin benzeri 5510'da bulunmamaktadır. Bu da 1 Ekim 2008'den sonra "sakat statüsünde memur olanlardan emeklilik zamanları geldiğinde 28. maddede söylendiği gibi yeniden rapor istenecek mi" sorusunu cevapsız bırakmaktadır.

    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Memurluğa sakat statüsünde girmişseniz 15 yılı doldurduğunuz anda emekliliği hak etmiş olursunuz. Yeni rapor ya da başka şart aranmaz.

    5434 sayılı Kanunun 39'uncu maddesinin j bendi:
    "Göreve girişlerinde, Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak alınmış ve raporda sakatlık oranı en az % 40 olanlardan fiili hizmeti 15 yıl olanların istekleri üzerine" [emekli edilirler]
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  7. #7
    Üye
    azize1983 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    03.09-2009
    Son Giriş
    05.02-2011
    Saat
    19:32
    Mesaj
    17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    teşekkürler

  8. #8
    Üye
    aliş şerif Avatarı

    Üyelik Tarihi
    05.02-2009
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Mesaj
    2.750
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    7

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Bilgi için çok teşekkrler.. oturanboğa gerçkten okumuştum o yukardaki kareyle yazdğınız yazıları maddeyi (O zman niye soruysn bee kardeşm diyeblrsn vaktimi harcıosn haklısın demekte abisi..) ama başka bölümlerde de erken emekli olmak için vergi indirimi raporu almanız gerkmetdr diye yazılarını ve başka birçok arkadaşın yazısını okudum herhlde benm kafam karıştı karıştrdım konuları tekrardan teşekkrler...

  9. #9
    Üye
    ::(umut):: Avatarı

    Üyelik Tarihi
    28.03-2007
    Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Mesaj
    223
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    emeklilik konusunda ve vergi indirimi konusunda rapor alıp almamamız durumunu hangi kuruma sormamız gerekir?
    Eğer işe giriş sırasından bizden istenen "çalışabilir" raporu vergi indiriminde kullanılacaksa bunu hemen mal müdürlüğüne götürüp başvurma şansımız var mı?

  10. #10
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    53.514
    Alınan Beğeniler
    274
    Verilen Beğeniler
    438

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Raporda oran yazıyorsa evet, vergi indirim hakkı elde etmek için o raporla defterdarlığa başvuru yapabilirsiniz. Çok çok büyük olasılıkla kabul edilir...