Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    atakan_abi Avatarı

Gerçek Adı
    Onur Güney
    Son Giriş
    19.10-2014
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Çekmeköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar yeni bi duyum aldım ve bunun doğruluğunu öğrenmek istiyorum
    duyumuma gelince vergi indirimi sayesinde erken emekli olan bir kişi 2 senede bir yeni rapor alıp kontrolden geçmesi gerkir mi
    eşimin raporu %50 sürekli yazıyor böyle bir durum varsa bizi etkiler mi

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Duyumu nereden aldınız bilmiyorum ama..
    Kontrol muayenesine tabi tutulanlar istenilen süre zarfında kuruma müracaat ederek raporlarını yeneilemeleri gerekli..
    Eşinizin %50 sürekli ise ve vergi ind. belgesinde kontrol şerhi yok ise yeniden rapor istenmez ama kurum (sgk) ister ise kontrol'a tabi tutar..
    Ve eşiniz hakkında şikayet olur ise de kurum sizi çagırıp yeniden rapor almanızı isteye bilir...

Üye
    senveben Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    15:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Daha öncede bu konuda bilgilendirme amaçlı yazılarım oldu. Kısaca raporda ne yazarsa yazsın, sürekli hatta benimki gibi tekar kontrole gerek yoktur şerhi bile olsa sgk kafasına göre istediği zaman bu kontrol muayenesini istiyebiliyor. Sgk bana söyledikleri ilk rapor tarihinden 1 yıl sonra bir rapor, ondan sonra 2 raporuda 2 yıl sonra ve daha sonra tekrar kontrol istemiyeceklerini ifade ettiler. Bu raporlarında ilk alınan raporda hiç bir farkı yok yani sıfırdan vergi indirimi almakla eş değer.