Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    harun_ Avatarı

Son Giriş
    21.06-2010
    Saat
    08:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm öncelikle teşekür ederim bir çok konuda bizi bilgilendirdiniz için
    ben By-Pas amaliyatlıyım mesleğim kahvehanem vardı iş kaybım %65 iş kaybı raporum var
    malulen emeklilik için baş vurdum bakur ret etti
    yargıtaya gönderdim o da bozma kararı verdi
    şimdi iş mahkemesinde davam
    sizce emekli olma şansım var mı?

12. basamakta kalmıştım 15. basamak oldu çalışamadığım için yatıramadım bakura borçluyum bazen şöför olarak iş yapıyorum çok ağır ve yorucu oluyor ilaçlarımı düzenli kulanamıyorum emekli olamuyorum çalışıyım diyorum iş yok mesleğim yok 1 yada 2 ay şöförlük yapıyorum o da olmuyor
    nasıl bir yol takip etmeliyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Harun bey, burada kritik konu maluliyet cetveli'ne göre malul sayılıp sayılmayacağınız (ek bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/emek...tml#post363196). Cetvel ne diyorsa o...

Eğer süreç sonunda malulen emekli olamazsanız, bu durumda 5510 sayılı yasanın 28. maddesine göre şu şartlarda erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanma hakkınız var (bu durumda da sakatlık oranı cetveli'ne göre hangi oranda rapor alacağınız önemli olacak):
    % 60 ve üzeri olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 15 yıldan beri sigortalı olmaları ve 3960 gün,
    % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün,
    % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün primle emekli edilirler

Yalnız, unutmayın, emekli olabilmek için kuruma hiç bir borcunuzun olmaması gerek...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...