Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alfi Avatarı

Son Giriş
    05.10-2015
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Arkadaşlar,

Vergi indirimi için rapor aldım ve rapor ankaraya gitti ankarada raporda eksiklik gördü (madde 3.4. göre değerlendirilmesini istedi) ve beni raporu aldığım hastane tekrar sevk etti eksiklerin tamamlanması için.

Raporda birde 5 yıl sonrası için kontrol muayenesi yazıyor. Benim 5 yıl sonra düzelmem mümkün değilki. Emekli olurken bu soruna neden olur mu? çünkü 6 yıl sonra emekli olacağım. Birde eksikleri tamamlamak için hastene gittiğimde doktorlarla konuşup tekrar kontrol muayensi yazmayan bir rapor siteyebilirmiyim.

Üye
    SMS 79 Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    07:44
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

üzerinde 5 yıl sonraya kontrol istenmiş rapor ankaranın elinde zaten, bu sebeple öncelikle istedikleri eksiklikleri tamamlayarak ankaranın değerlendirme sonucunu beklemeniz gerekiyor.

eğer vergi indirim belgesi alırsanız ve üzerine kontrol süresi koyarlarsa süre bitiminde emekli olmadan önce tekrar kontrol muayenesine gitmeniz gerekir. Belirttiğiniz gibi ankarada hastalığınızın 5 yıl sonra iyileşmeyeceğine karar verirse, süreli raporunuzu dikkate almadan vergi indirim belgesine kontrol ile ilgili bir not yazmayacaklardır bu durumda da sorun olmadan emekli olursunuz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

İşgüzarlık...
    5 yıl sonra defterdarlığa gidip kontrol muayenesi için sevk alacaksınız. Hastaneden yeniden %40 ve üzeri rapor aldığınızda, vergi indirim hakkınız da devam edebilecek. Aksi halde vergi indirim hakkınız düşer ve 6 yıl sonra emekli olamazsınız...
    Kural: Emeklilik zamanınız geldiğinde defterdarlıktan vergi indirim hakkı aldığınıza dair yazı alabilmektir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Hasankaraman Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan karaman
    Son Giriş
    19.08-2013
    Saat
    21:22
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Konuyla ilgili bir soruda ben sormak istiyorum

emekli olduktan sonrada kontrol muaynesi istenirse mesela benim bir yıl sonra kontrol muayneli vergi indirimim var emekli oldum 3.derece vergi indirimim var her an emeklilik hakkımı elimden alırlar diye emekli olarak çalışmaya devam etsem 2 yıl sonra emeklilik hakkımı elimden alırlarsa 2 yıllık emekli olarak çalıştığım sigorta pirimlerimi ileri doğru ödeyebilir miyim
    3. derece vergi indirimiyle yasal olarak emekli çalışabilir miyim emekli olarak çalışırken ödenen kesinti pirime esas kesinti midir

bilgisi olanlara şimdiden teşşekürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Sorunuzu anlamadım?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Hasankaraman Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan karaman
    Son Giriş
    19.08-2013
    Saat
    21:22
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biraz karışık sordum
    soru1:3.derece vergi indirimiyle emekliliğe başvursam çalışmaya devam edebilirmiyim
    (kontrol muayneli rahatsızlıklarda emeklilik hakları elinden alınanların açtığı konuları okudum)
    soru2:emekli olarak çalışırken devlete işveren tarafından ödenen bir ücret var. Bu 2 yıl sonra kontrol muaynesinde emekliliği elinden alınan bir kişi 2 yıl çalışmış olduğu ne oluyor işverenin ödediği benim emekli olarak çalıştığım 2 yılı soruyorum

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Emekli olmadan önce kontrol muayesi yapıp,sonra emekli olun.Bunu yapmazsanız işlemleriniz iptal olur.Sil baştan rapor almak zorundasınız.

Üye
    ysf Avatarı

Son Giriş
    19.02-2011
    Saat
    00:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben 44 yaşındayım ben özürlü emeklisi oldum sayelerinde işimide kaybettim bu yaştan sonra kimse işe almıyor birde özürlüysen hiç şansın yok ben de de kontrol muaynesi vardı vergi indirimi 45 ti derece düşerse ne yapıcam şu an çok kötü durumdayım maaş kesildi sonuç bekliyorum zürlüyü yok etmek için birsürü bağane uyduruyorlar kontrol muaynesi yapacaksan emekli olamazsın de zaten zorla işe girmiş özürlü tamamen bitirme özürlünün psikolojik hastalığı daha çok kötüleşiyor.kontrol muaynesi ortadan kalk malı. özürlü perişan duruma düşüyor