Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sukrugunes Avatarı

Son Giriş
    08.09-2011
    Saat
    20:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hipertrofik Diğer kardiyomiyopatiler, Esansiyel (primer) Hipertansiyon, Kronik İskemik kalp hastalığım (tanımlanmamış) mevcut
    21 yıllık devlet memuruyum
    sakatlık indirimi alabilir miyim veya mamülen emekli olabilir miyim

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Kurum sevki ile hastaneden sakatlık oranı cetveli'ne göre %40 ve üzeri rapor alabilirseniz, 5510/Geçici Madde 4'e göre hemen emekli olabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sukrugunes Avatarı

Son Giriş
    08.09-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey teşekkürler acaba buhasatalıklarda dolayı %40 üzerinde rapor verirlermi
    %40 alıtında kalırsa boşuna uğraşmayayım diyorum cevabınız için teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

İnanın bilemiyorum. O kadar detay bi konu ki, doktorlardan başka kimse net yanıt veremez. sakatlık oranı cetveli'ni inceleyin isterseniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sukrugunes Avatarı

Son Giriş
    08.09-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilginiz için teşekkürler

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    13:32
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sukru bey oncelıkle gecmıs olsun...bende aynı hastalıktan muzdarıbım ve bu sıte sayesınde yola gırdım okuyarak cok sey ogrendım buradan....sız yıl ve prırım olarak erken emeklılık hakkı kazamıssınız...
    özürlülük ölçütü sınıflandırma tablosuna göre

Fizik muayene ve laboratuar sonuçlarıyla hipertrofik kardiyomiyopati tanısı konulan ve asemptomatik olan hastalar %50

bana verilen sonuç bu...

bu arada malulen emeklılık ıle erken emeklılık arasındakı kazanım ve farklarınıza bakın ve surec olarak hangısı kısa ve mantıklı ıse ona gore bır yol ızleyın derim...
    0 312 207 81 84 numaralı emekli sandıgının malulullukle ılgılı bırımındende yardım alabılırısınız...

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

EF %60 üstündeyse emekli olamazsın ( EF -enjeksiyon fraksiyonu kalbin pompaladığı kan ,sağlık kurulu en çok ona bakıyor.)

Üye
    macit Avatarı

Son Giriş
    24.11-2010
    Saat
    21:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

S&S arkadaşım EF tek başına bir gösterge degildir. görüyorum sürekli bunu yazıyorsun insanları yanılgıya düşürme. bende ef %42 kesin emekli olurum desene

Üye
    sukrugunes Avatarı

Son Giriş
    08.09-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilginize çok teşekkür ederim benim sağlık raporumda 1. Hipertrofik diğer kardiyomiyopatiler 2.esansiyel hipertansiyon2.kronik kalp hastalığı tanımlanmamış yazmakta NYHA clas 2 EKG:NSR; D AVR1,V1-6 simetrik dein T negatifliği EKO : asimetrik non obstruktif hipertrofik kardiyomiyopati mitral yetersizlik Min 1 derece sol ventrikül apikale doğru belirginleşen hipertrofi duvar kalınlığı 20mm acaba %40 üzeri rapor verirlermiki cevabın için şimdiden teşekkürler senin hastalıkla benimki uyuşuyormu

EF % si nerde gözüküyor

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bakın sıze hipertrofik kardiyomiyopati verılcek olan oran ;ozurluluk olcütü sınıflandırmasına gore : % 50 dıger hastalıklarınız ıcın verilecek oranlar için "dr" lar yine ozurluluk olcutu sınıflandırmasına bakarlar... ama %50 kesın bu hastalık ıcın verılen oran...

yardımcı olmak ve içiniz rahat olsun diye benim raporumun açıklama bölümünde yazanları aynen yazıyorum....

NONOBSTRÜKTİF HİPERTROFİK KARDİYOMİYOPATİ V4-6 0.5-1MM ST DEPROSYONU + SOL ATRİYAL ANOMALİ %50

Üye
    sukrugunes Avatarı

Son Giriş
    08.09-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim hemen başvurumu yapacağım saygılar

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

macit;

KALP HASTALIKLARI
    A. Kapak hastalıkları
    Klas l hastalar 10
    Fizik muayene ve laboratuvar sonuçlarına göre hafif düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya kapak hastalığı nedeni ile girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 1 semptomlar ve sistolik kalp yetmezliğine neden olan ventriküler fonksiyon bozukluğunun (mitral yetersizliği hastalarında EF>%60, aort yetersizliğinde >%55, diğer durumlarda >%50) ve ventriküler dilatasyona ait bulguların olmaması.
    Klas 2 hastalar 30
    Fizik muayene ve laboratuvar sonuçlarına göre orta düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 2 semptomlar ve kalpte laboratuar testleri ile (EKG, ekokardiyografi vb.) ortaya konmuş dilatasyon/hipertrofi varlığna rağmen sistolik fonksiyonların normal olması (mitral yetersizliği hastalarında EF>%60, aort yetersizliğinde >%55, diğer durumlarda >%50).
    Klas 3 hastalar 50
    Fizik muayene veya laboratuvar sonuçlarına göre orta-ileri düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya kapak hastalığı nedeni ile girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 3 semptomlar ve laboratuvar bulguları ile ortaya konmuş sol ventrikül sistolik fonksiyonlarında azalma (mitral yetersizliği hastalarında EF %30-%60, aort yetersizliğinde %30-%55, diğer durumlarda %30-%50).
    Klas 4 hastalar 100
    Fizik muayene veya laboratuvar sonuçlarına göre orta-ileri düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya kapak hastalığı nedeni ile opere edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 4 semptomlar ve laboratuvar bulguları ile ortaya konmuş ciddi ventrikül fonksiyon (EF<%30).
    B. Koroner arter hastalığı
    Klas l hastalar 10
    Anjinası olsun veya olmasın fizik muayene bulguları ve laboratuar testleriyle tanısı desteklenen hastalarda koroner anjiografi ile bir koroner arterde % 50’den daha az darlık saptanması.
    Klas 2 hastalar 30
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arter hastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinası bulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 1 semptomlar veya ilaç tedavisi veya diyetle anjinanın kontrol altında tutulabilmesi ve ayrıca konjestif kalp yetmezliğinin bulgu ve semptomlarının yokluğu (EF >%50).
    Klas 3 hastalar 50
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arter hastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinası bulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; laboratuar yöntemleri ile (EKG, eforlu EKG, perfüzyon sintigrafisi v.b) devam eden iskeminin saptanması veya bir koroner arterinde en az %50 oranında darlığın anjiyografik olarak gösterilmiş olması ve ilaç tedavisi veya diyetle anjinanın kontrol altında tutulabilmesi ve sol ventrikül fonksiyonlarının bozuk olmasına rağmen (EF %30-%50) hastada NYHA Sınıf 2 semptomların varlığı.
    Klas 4 hastalar 100
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arter hastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinası bulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; laboratuar yöntemleri ile (EKG, eforlu EKG, perfüzyon sintigrafisiv.b) devam eden iskeminin saptanması veya bir veya daha fazla koroner arterinde en az %50 oranında darlığın anjiyografik olarak gösterilmiş olması ve ilaç tedavisi veya diyete rağmen hastada NYHA Sınıf 3-4 semptomların varlığı veya hastada ciddi sol ventrikül fonksiyon bozukluğunun olması (EF<%30)

Arkadaşlar Sağlık kurulu bu cetvele bakıyor ve farkındaysanız ,her hastalıktan sonra oradaki rahatsızlıktan dolayı EF oranıyla bağlantısı var.
    forumu güzel takip ettiyseniz ,göreceksiniz ki bir çok arkadaş kalp amelyatı olmasına ramen EF %60 üstü oldukları için bir tek kalp hastalıktan vergi inirimi veya mallüyet alamadıklarını görebilirsiniz.
    Macit arkadaşım EF%42 yazmışın buda senin vergi indiriminden yararlanabileceni ve şartları yerine getirdiğinde emekli olabilirsiniz.
    Bu arada ben devlet hastanesinden %100 rapor almıştım (raporun detaylı bilgileri forumda yazdım),fakat maliye beni hakem hastaneye gönderdi ve orası eko yaptı ve her iki kapaım değişmesi gerktiğni söylediler (çok acil olarak)artı kalp büğmesi,aort çapı aşırı genişleme,polumer tansiyon vs.ama sonuç EF%58 ve zorla KLAS 3 aldım yani %50 rapor .
    Ben sizlere yukarıda sağlık kurulu hastalıkları için yazdım diğer kalp hastalıkları veya aynı anda başka hastalıkları olması tabi fraklı göstergelere bakılacak.
    Ama sağlık kuruları kalp hastalıklarında en çok EF oranına bakıyorlar,ha siz bunu dikkate alıp almamanız tamamen sizin iradenize kalmış .Kimseyi yanılgıya düşürmek istemiyorum,sonuçta raporu verecek ben değilim ,bu kararı hastane Sağlık kurulları veriyor,Maliye veya SGK ikna olamazise ,tekrar hakem hastanelerine gönderiyor vs.
    Herkese sağlık ve mutluluk dilekleriyile.

Üye
    sukrugunes Avatarı

Son Giriş
    08.09-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilgi alakanıza teşekkür ederim.gayet güzel bilgiler ediniyorum Hipertrofik Diğer kardiyomiyopatiler, Esansiyel (primer) Hipertansiyon, Kronik İskemik kalp hastalığım (tanımlanmamış) bunlar EKG ve EKO da bariz şekilde belli benim kalp kasında kalınlaşma var 20 mm kadar cetvelde Hipertrofik %50 evre 1 de . ben kalp kapak hastalıklarına girmiyorum. bu senin gönderdiğin kapak hastalıklarındamı değerlendirilir.birde EF % desini nasıl tespit ettirebilirim hangi cihazda cevabın için şimdiden teşekkür ederim saygılar

Fizik muayene ve laboratuar sonuçlarıyla hipertrofik kardiyomiyopati tanısı konulan ve asemptomatik olan hastalar %50 cetvelde böle yazıyo sağlık kurulu cetvele göre hareket etmiyormu

teşekkürler gerçekten içim rahatladı genede kuşku var doktorumla görüştüğümde bende cetveldeki bu durumdan bahsettim oda sağlık kurulu karar verir diyor EF işi canımı sıktı burda bi arkadaş sağlık kurulu EF ye göre değerlendiriyor diyor.ben müracatımı yaptım bakalım sonucunu sizlerlede paylaşacağım bende de st deprosyonları var senin ki gibi hastalığım beni rahatsız ediyor nefes darlığı göğüs ağrısı baş dönmeleri gibi bakalım sonuç ne olacak

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

S&S arkadasım sizin göndermiş olduğunuz özürlülük ölçütü sınıflandırması "kalp kapağı hastalıkları bolumunden almıs olduğunuz değerlendirme tablosuna ait" arkadasın rahatsızlıgı benımkı ıle aynı bızım rahatsızlıgımız dogustan gelen kalp kası rahatsızlıgı ve kalbın kasılma problemi--- dolaşım ve damar ile alakalı degil...ayrıyeten bizim efor ile alakamız yok nedeni ise eforun zaten yasak olması...benim raporumun açıklama bölümünde de zaten efor gerektiren işlerde çalışamaz diyor....
    sukru bey galiba size efor testi yapılamaması ve burdaki arkadasların sürekli olarak efordan bahsetmesi ayrıca raporunuzun çıkmaması sizde tedirginlik yaratmış....siz efor testine tutulmadınız çünkü efor esnasında tansiyonunuz çıkacak ve yürüye banttan inememe ihtimaliniz olacaktı nedeni bu....ben bunu yaşadım yüksek ihtisasta muayene sırasında beni EKO 'dan önce efora gönderen asistan bu yüzden doçentten fırça yedi...bizim efora çıkma gibi bir durumumuz yok...çünkü ani ölüm riski var...kalp muayenesinde silsile MUAYENE- EKG-EKO-EFOR eger hipertrf varsa EFOR yok...
    HİPERTROFİK KARDİYOMİYOPATİ
    EVRE I:
    Fizik muayene ve laboratuar sonuçlarıyla hipertrofik kardiyomiyopati tanısı konulan ve asemptomatik olan hastalar 50
    EVRE II:
    Fizik muayene ve laboratuar sonuçlarıyla hipertrofik kardiyomiyopati tanısı konulan ve tedaviye rağmen semptomatik olan hastalar 100

Üye
    macit Avatarı

Son Giriş
    24.11-2010
    Saat
    21:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    S&S ARKADAŞIM
    beni yanılgıya düşürüyorsun yazdıklarından ben malülen emekli olmam anlıyorum aslında şartlarım fazlasıyla yetiyor ama bakalım sgk kurulu ne diyecek.
    3 defa kalp ameliyatı oldum herşey var bende 2 kapak vs.vs....
    sen sadece EF diyorsun banada %50 verdiler ancak sgk malüliyet müracatıma henüz cevap gelmedigi için itiraz etmedim. cevaba göre davranacam
    yukardaki çetvel (eksik koymuşsun önceside var iyi oku lütfen ) özürlülük için malülen emeklilik çetvelinde
    klas 3 olmak % 57 pulmoner hipertansiyon %57 kapaklar degişirse bende öyle %30 malüliyet
    yani malülen emeklilikte ve yukardaki çetvelin başlarında EF nin adı geçmiyor ha EFsi yüksek adam klass 3 zor olur ama genede bilinmez
    olaylara geniş bakalım bir çok kişi burdaki bilgilere göre kendine yön çiziyor. itiraz yada müracaat için insanlara yardımcı olmak için bence 1 satır yetmez ve şu yoksa olur olmaz demek yanlış olayyı iyi anlayıp açıklamak lazım.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon