Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sukrugunes Avatarı

Son Giriş
    08.09-2011
    Saat
    20:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar benim durum haftaya belli oluyor. sizi buradan bilgilendireceğim.

cetvele göre benim hastalık %50 veya %100 olması lazım

Üye
    sukrugunes Avatarı

Son Giriş
    08.09-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

thomas haklı çıktı benim hast evre2 ye göre değerlendirilmiş %100 rapor verdiler tüm arkadaşlara ilgi alakalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    13:32
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Şükrü bey geçmiş olsun tekrar ama sureç hakkında da bilgi vermenizi isteriz... kurum sevki ile mi gitmiştiniz hastaneye _? emekli olmak için kurum sevki ile gitmeniz lazım diye biliyorum...

Mesajlarınızı bekliyoruz ...Çünkü sizin yaşadıklarınız bizim içinde gerekli olabilir...

Çalşmaya devam etmek isterseniz vergi indiriminin faydası olur ama emekli olucaksanız hiç uğraşmayın çünkü kazancınız olmaz...

Üye
    serdar293 Avatarı

Son Giriş
    12.10-2012
    Saat
    15:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Klas 2 hastalar 30
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arter hastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinası bulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 1 semptomlar veya ilaç tedavisi veya diyetle anjinanın kontrol altında tutulabilmesi ve ayrıca konjestif kalp yetmezliğinin bulgu ve semptomlarının yokluğu (EF >%50).
    Klas 3 hastalar 50
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arter hastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinası bulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; laboratuar yöntemleri ile (EKG, eforlu EKG, perfüzyon sintigrafisi v.b) devam eden iskeminin saptanması veya bir koroner arterinde en az %50 oranında darlığın anjiyografik olarak gösterilmiş olması ve ilaç tedavisi veya diyetle anjinanın kontrol altında tutulabilmesi ve sol ventrikül fonksiyonlarının bozuk olmasına rağmen (EF %30-%50) hastada NYHA Sınıf 2 semptomların varlığ
    bu iki tanımda %30 ve%50 mi veriliyor

Üye
    sukrugunes Avatarı

Son Giriş
    08.09-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar hastalığımla ilgili kişisel müracaat yaptım onun sonucunda bu raporu aldım durumumu öğrenmiş oldum.

%100 raporda kurum zorunlu emekli yaparmı yani isteğimiz dışında zorunlu olarak emekliliğe sevk edermi. bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

siz kuruma müracat etmedikçe kimse size sen hastasın ayrıl demez siz malülen deil erken eemekli olabiliyosunuz buradaki üstatlar bu konuda yardımcı olurlar hangısı daha avantajlı ve kısa olursa onu secın...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Ancak isteğiniz halinde emekli edilirsiniz. Kimse sizi zorla emekli edemez.

5510/Geçici Madde 4'e göre emeklilik işlemlerinizi yürütün. Kesinlikle malulen emeklilik yönünden işlem yapmayın. Böylece hem emekli maaşı alırken hem de sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışma opsiyonunuzu elinizde bulundurmuş olursunuz
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sukrugunes Avatarı

Son Giriş
    08.09-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

ben kişisel olarak hastaneye vergi indirimi için müracatı için rapor talep ettim. %100 rapor benim için süpriz oldu vergi indirimi için defterdarlığa müracatımı yaptım. şuan malülen emeklilik için hiç bir işlem yapmadım. eğer emekliliği düşünürsem benim için malülen emeklilik mi yoksa erken emeklilik mi kazançlı olur.
    siz malülen olmayın diyorsunuz. 21 sene memur olarak hizmetim var. sizin bahsettiğiniz "emekli maaşı alırken hem de sosyal destek primi ödeyerek çalışma opsiyonu elimizde bulundurmayı bana kapsamlı şekilde bahsederseniz sevinirim
    benim raporum ömür boyu %100 ağır özürlü şeklinde

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Malulen emekli olursanız emekli olduktan sonra çaılşmak isterseniz, emekli maaşınızı kestirmeden çalışamazsınız. Oysa erken yaşllık emekliliğinden yararlanırsanız, sosyal güvenlik destek primi ödeyerek hem emekli aylığınızı alabilir hem de çalışabilirsiniz...
    Aralarındaki en temel fark budur sizin açınızdan
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

erken emeklılık ıcınde yıne kuruma muracaat etmenız gerekecek galıba sukru bey...yazdıklarınızı takıp edıyorum bende 12.5 yıllık ogretmenım ve aynı hastalıktan %50 ; toplamda ise %60 sürekli raporum var bu arada sosyal hizmetler il müdürlüğünden özürlü kimlik kartı alabilir ve özürlüler için yapılmış olan düzenlemelerdende faydalanabillirsiniz...

Üye
    sukrugunes Avatarı

Son Giriş
    08.09-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Bülent bey , %100 özürlü raporum 25.05.2010 tarihli , vergi indiriminden de yararlanıyorum.1.derece olarak.
    İlk işe girişte 1989 yılında memur olarak girdiydim halende memur olarak çalışıyorum .
    Çalıştığım kurum malülen emekli olabilirsin diyor.
    Acaba erken yaşlılıktan emekli olabilirmiyim?Yani 5510 sayılı kanunun geçici 4.maddesine göre ben böyle dilekçe vermek istiyorum kuruma.
    2010 aldığım Maliye Bakanlığı sağlık Kurulunca kabul edilen %100 oranındaki raporu SGK kabul edermi?
    cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

saygılarımla

çalışmaya sonradan başlayıpta sonrada benim gibi %60 üzerinde raporu olupta erken emekli olan arkadaşlar varmı acaba

Üye
    sukrugunes Avatarı

Son Giriş
    08.09-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgilerinize

T.C.SOSYAL GÜVENLİK KURUMU
    BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

Sayın: ŞÜKRÜ GÜNEŞ
    Soru: 657 tabii T.H.S. da Teknisyen olarak çalışmaktayım. 657 tabii olarak 31.10.1989 tarihinde göreve başladım.Rahatsızlığımdan dolayı ( Hipertrofik KMP Evre II (ICD:142.2): % 100 , Hipertansiyon (ICD:I 10): %20 )şeklinde 12.05.2010 tarihinde %100 , Ağır özürlü, Sürekli ,Geçerlilik süresi ömür boyu şeklinde özürlü sağlık raporum bulunmaktadır. Rapor Maliye Bakanlığı tarafından onaylanmış olup 12.05.2010 tarihinden itibarenden Vergi İndiriminden de yararlanmaktayım. 5510 sayılı Kanunu geçici 4 Maddesine göre emekli olup olamayacağımın tarafıma bildirilmesini hususunu arz ederim.

Cevap:

Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.
    Tarafınıza MALÜLEN emekli aylığı bağlanabilmesi için;
    1) Malüliyetiniz nedeniyle BULUNDUĞUNUZ GÖREVİ YAPAMAYACAK DURUMDA olduğunuza dair alacağınız raporun gönderilmesi ve sözkonusu raporunuzun Sağlık Kurulumuzca incelenerek Malül olduğunuza karar verilmesi halinde, en az 10 yıl hizmetiniz olması gerekmektedir.
    2) Bulunduğunuz görevi yapamayacak derecede olmasa da MALÜL iseniz;
    a) Malüliyetinize dair alacağınız Raporun Sandığımıza gönderilmesi ve Sağlık Kurulumuzca incelenerek karara bağlanması,
    b) Malüliyet oranınız yüzde 40-49 arasında ise, toplam hizmet sürenizin en az 18 yıl,
    c) Malüliyet oranınız yüzde 50-59 arasında ise, toplam hizmet sürenizin en az 16 yıl,
    d) Malüliyet oranınız yüzde 60 ve daha yukarı ise, toplam hizmet sürenizin en az 15 yıl olması halinde tarafınıza MALÜLEN emekli aylığı bağlanması yönünden durumunuz incelenebilecektir.
    Diğer taraftan, Sandığımızca şahıs sicilleri tutulmamakta ve iştirakçilerimizin hizmet, intibak (derece-kademe ve ekgösterge), istifa, nakil, ücretsiz izin ve borçlanma gibi bilgi ve belgeleri Özlük Dosyalarında muhafaza edilerek, emeklilik aşamasında Sandığımıza gönderilmektedir. Bu nedenle, halen ne kadar hizmetiniz bulunduğu, ne zaman ve nasıl emekliye ayrılabileceğiniz hususlarında, görev yaptığınız kurumun Personel Birimine müracaat etmeniz ya da BÜTÜN HİZMETLERİNİZİ gösterir Hizmet Belgelerinin YAZILI BİR DİLEKÇE ekinde Kamu Görevlileri Emeklilik İşlemleri Daire Başkanlığı - Ehlibeyt Mh. Cevizlidere Cd. No.20 Balgat/ANKARAadresine gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgilerinizi rica ederiz.
    Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

Bilgi Edinme Birimi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Şükrü bey, kurum verdiği yanıtta malulen emeklilik için değerlendirme yapmış...

Dediğim gibi, malulen emekli de olabilirsiniz, 5510 geçici 4. maddeye göre erken Yaşlılık emeklisi de olabilirsiniz. Bu size kalmış bir şey. Emeklilik için vereceğiniz dilekçede hangi maddeden yararlanmak istiyorsanız ona dair ibare ekleyin, kafi gelir.
    Kurum sevki ile yeterli oranda rapor aldığınızda emeklilikte hiç bir sorunla karşılaşmazsınız diye düşünüyorum...

Üye
    sukrugunes Avatarı

Son Giriş
    08.09-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde %100 oranında raporum var.Devlet memuruyum raporumuda 2010 yılında almıştım.1.derece vergi indiriminden yararlanıyorum.İşe başlayış 1989 yılında yani ben sonradan rapor aldım.Ama çalışabilir durumdayım.Acaba malülen değilde erken yaşlılık emekliliği hakediyormuyum.Bu genelge bizide devlet memurlarını etkiliyormu. Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet, bir önceki mesajımda yazdığım gibidir Şükrü bey.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon