Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hasan kayı Avatarı

Son Giriş
    01.08-2015
    Saat
    12:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar merheba

vergi indirimine başvurdum hastane ankara numune hastanesi ankara maliye saglık kurulu raparu onaylarsa emeklilige baş vuracam
    rapor oranları gözden %30 tıp 2 yani şeker hastalıgı %20 yüksek tansiyon %10

benim ögrenmek istedigim 2 şey var
    ssk girişi 1990 s.s.k prim 5350 bağkur 296. askerlik borçlanması ödersem bana faydası olur mu yoksa gerek yok mu

ikincisi ise emekli olurken son 5 senelik prime bakıyorlarmış. ben bir seneden beri çalışmıyorum bu yüzden maaşa olumsuz bir etki yapar mı

herkese saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

%40 ve üzeri raporla 3. dereceden sakatlık indirimi hak ettiğiniz gün emeklilik için sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz. Prim günleriniz ve sigortalılık süreniz fazlasıyla tamam. Askerlik borçlanmasına kesinlikle gerek yok.

Son bir yıldır prim ödememiş olmak az da olsa maaşı etkiler, ama bundan dolayı prim ödeyip emekliliği geciktirmenin hiç bir mantığı olamaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hasan kayı Avatarı

Son Giriş
    01.08-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba

ssk pirim 5800 sgk giriş 1986 vergi indirimine baş vurmuştum bimere yazı yazdım bana şu cevap geldi ...

hasan kayı hakkında ankara numune araştırma hastanesi tarafından düzenlenen ve ilgideki yazı ekinde gönderilen 12 05 2010 tarihli ve 8796 sayılı saglık kurulu raporu merkez saglık kurulu incelenmiş ve adı gecenin ( %50 ) yüzdeellisini kaybettigine karar verilmiştir..
    bu nedenle adı gecenin 193 sayılı gelir vergisi kanunun 31. maddesine rapor tarihinden ( 17 05 2010 ) itibaren 3. derece sakatlar için uygulanan sakatlık indiriminden yararlanması gerekmekte olup rapor aslı ekle gönderilmiştir...

arkadaşlar bu şartlarda heralde emeklılıgi hak edıyorum....

bana tavsıyenız olacakmı emeklilik için ne tür evraklar yaptırmam gerekiyor saygılar...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hasan kayı Avatarı

Son Giriş
    01.08-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ssk giriş 1986 13 aydan bu yana çalışmıyorum
    en son aldıgım maaş brüt aylık 2475 lira
    10 seneden bu yana her yı ortalama enflasyon oranında zam alıyorduk
    ssk toplam matrah 146. 176 .60
    ssk prim 5284
    bir de 1996- 1997 yılında 504 gün baggur primim var
    ne kadar emekli maaş baglanır

saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Maaşınızı bilemem. Şuralardan hesaplayabilirsiniz: www.emekli-maasi.com & www.emeklimaasim.com ve: http://www.engelliler.biz/forum/emek...iyorsunuz.html

Üye
    hasan kayı Avatarı

Son Giriş
    01.08-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim iş mahkemem devam ediyor 1550 net maaş alıyordum mahkeme beni işe almasza mahkemenin uygun gördügü tazminatı verecek benim merak ettigim emekli olursam ne kadar emekli maaşı alacagım bilgisi olanlar lütfen yazsın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yukarıdaki sitelerden hesap etmenin dışında emekli maaşınızı kimse bilemez...