Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nejdet Avatarı

Son Giriş
    28.12-2010
    Saat
    23:40
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    21 Aralık 2010 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nejdet Mesajı Gör
    geçen gün bu siteden elde ettigim ankara sagkıl kurulunun telefonunu aradım benim rapor 5 kasımda %40 olarak onaylanmış baglı oldugum kuruma gönderilmiş.
    bu gün kuruma gittim biz maaşını ve 3,5 sene biriken paranı 16 aralıkta bagladık evragını adresine yolladık mahkemeye de bilgi verdik dediler

3,5 sene çektigim eziyetten sonra sgk geri adım atması beni çok mutlu etti. darısı benim gibi sorun yaşayan diyer arkadaşlara
    ben de 20.06.2006 da aldıgım %40 vergi indirim hakkıyla 21.11.2006 emekli oldum. sgk beni konturola tabi tuttu sevk ettigi hastahaneden aldıgım %40 rapor ankaradan %39 olarak geri geldi ve tüm sosyal haklarım kesildi
    itiraz ettigimde beni yine sevk yaptılar yine aldıgım %40 rapor bu seferde ankaradan %28 olarak geri geldi

ben ortopedik özürlü birisiyim rahatsızlıgımın düzelme olasılıgı milyonda bir bile degilken sırf sosyal haklarımı gasp eden sgk kurumunu dava ettim ilk davam nisanın 27 sindeydi temmuz 13 ne gün attı
    avukatım sen rahat ol % yüz kazanırız diyor bakalım ugraşıyoruz

Üye
    Mehmet Faruk Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    15:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nejdet bey merhaba adım faruk.Mehkeme gelişi hakkında ve sonuçlandığında ban bilgi verebilirmisiniz. Saygılarımla karadag_faruk@hotmail.com adlı mailime de gönderebilirsiniz

Üye
    ismail yavuz Avatarı

Son Giriş
    25.04-2017
    Saat
    18:32
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl oluyor vergi indirimi defterdarlıktan alınıyor siğorta nasıl iptal ediyor vergi indirim raporu sürekli değilmiydi siğorta süresini doldurduysan özürlü olarak normal emekli olman lazım

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Raporunda ne yazılı?

Üye
    nejdet Avatarı

Son Giriş
    28.12-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar vergi indirim belgemde rahatsızlıgım süreklidir yazmasına ragmen emekli maaşım baglanırken gelen evrakta konturol muayenesi koymuşlar yani ihbar falanda yok araştırdım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

SGK kontrol muayenesi koyabilir, yani buna hakkı var. Eğer o muayeneye gitmemişseniz, aylığın kesilmesi de usule uygun.
    Yalnız, çok çok önemli ve SGK'nın gözardı edip bizleri mağdur ettiği iki konu var:
    1- SGK sağlık kurulu her ne kadar son kararı kendisi veriyor olsa da, sonuçta o da sakatlık oranı cetveli'nde öngörülen oranları vermek zorunda. Bu oranların dışında bir değerlendirme yapmaya yetkisi yok. Hastane ilgili yönetmelik ve ekli cetvele uygun olarak değerlendirmiş ve %40 rapor vermişse, kurumun bunu düşürme hakkı da yetkisi de yok: http://www.engelliler.biz/forum/huku...html#post47164

2- Kurumlar Kontrol Muayenesi yapma hakkına sahiptirler. Ancak kontrol muayenesi yapıldığında, kontrol muayenesine tabi tutulan kişinin konu olan hakkı elde ettiği tarihte geçerli olan mevzuat temel alınır: http://www.engelliler.biz/forum/huku...html#post97879

Burada sizin durumunuz 1. maddede konu edilen şartlara uyuyor. Bence de sakatlık oranı cetveli'ne göre %40 oran öngörülmüşse, er ya da geç emekliliğiniz yeniden onanır.

Not: Kontrol muayenesine çağrılmış ve gitmemişseniz, emeklilğiniz kontrol muayenesi tarihinden sonra aldığınız ve kuruma sunduğunuz raporun tarihinden itibaren yeniden başlar. Kontrol muayenesine çağrılmamışsanız ya da usulsüz olarak çağırmış kurum ve siz haberdar olmamışsanız, bu durumda emekliliğiniz kesildiği tarihten itibaren başlatılır...

Lütfen detayları ve gelişmeleri bu başlığa yazmayı sürdürün...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ysf Avatarı

Son Giriş
    19.02-2011
    Saat
    00:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam oturan boğa bana avukat lazım olabilir istanbuldayım kontrol muaynesinden 3 .cü aya girdim cevap gelmedi cevep ne zaman gelir teşekkürler

Üye
    zeus01 Avatarı

Son Giriş
    13.03-2013
    Saat
    19:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allah yardımcın olsun abi burası türkiye bu ülkede olmucak şey yok.. sen davanı takip et kolay gelsin

Üye
    ysf Avatarı

Son Giriş
    19.02-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allah razı olsun hepinizden saolun varolun arkadaşlar

Kontrol muaynesi 02.03.2010 du ben 03.03.2010 da sgk ya gittim bildiri yada bir yönlendirme bekliyordum.Arkadaşım sen yinede git bak dedi bir gün sonra gittim yinede maş bu yüzden kesilirmi. şu an kesik üçüncü aya girdim parasız ve ilaçsızım psikolojik ilaçlarımı alamadım ve daha kötü duruma düştüm. yöneticilerin bu durumlara bir an önce çare bulmasını istiyorum.

Üye
    muhmetali Avatarı

Son Giriş
    06.02-2013
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Yenibosna
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nejdet kardeş aşağı yukarı aynı sorunu yaşıyoruz.inşalah hakında hayırlısı olur.

Üye
    nejdet Avatarı

Son Giriş
    28.12-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

29 mayıs günü avukatım aradı mahkeme tekrar rapor istemiş sgk dan kurum beni tekrar hastaneye sevk etti 3 haziran günü tekrar rapor aldım bakalım hayırlısı

bu arada sayın oturan boga arkadaşım konturol muayenesine zamanında gittim %40 aldıgım rapor ankaradan %39 olarak geldi zaten bütün sorunlarda ondan sonra başladı itiraz ettim 6 ay sonra beni tekrar sevk etti sgk beni kütahya devlet hastahanesine yine %40 aldıgım rapor bu seferde %28 geldi
    ondan sonra başladı mahkeme sürecim

Üye
    ysf Avatarı

Son Giriş
    19.02-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar kontrol muayne olayları yeni çıktı galiba ilk önce emekli olabilirsin diyorlar işten ayrılmana neden oluyorlar sonra seni emekli ediyorlar ve arkasından kontrol muaynesi deyip oyun oynuyorlar emekliliğini iptal ediyorlar bu insan ne yapıcak nasıl geçincek eşine çocuklarına nasıl bakacak umrunda dil kimsenin sonra yok sahte raporlar varmış yok sgk batmış garibanı sakatı güçsüzü kolay ezebildikleri için rahat işkence yapıyorlar.arkadaşlar bu ve benzeri konularda birlikte mücadele etmeliyiz lütfen sonra geç kalmış olmayalım.

Üye
    nejdet Avatarı

Son Giriş
    28.12-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bundan 3.5 sene önce sgk emekli oldum emekli olurken kurum beni 1 sene sonra konturole tabi tuttu yani 2007 mayısında
    kütahya devlet hastahanesinden aldıgım %40 rapor ankara saglık kurulunda %39 düşürülmüştü
    6 ay sonra yaptıgım itiraz sonucunda kurum beni yine kütahya devlet hastahanesine sevk etti yine aldıgım %40 rapor ankaradan %28 olarak geri gelmişti
    sonunda 2009 nisan ayında kütahya iş mahkemesinde sgk na dava açtım mahkeme benden yine rapor istedi sgk kanalıyla yine kütahya devlet hastahanesine sevk etti hastahaneden aldıgım rapor ankara saglık yüksek kurulundan eksik bulgu oldugundan geri geldi
    gelen evrakta tablo 4.2 ye göre degerlendirilmesi yazıyordu
    kütahya devlet hastahanesi bu tabloya göre yeni rapor verdi
    bu arada benim engelim sol ayagım çocuk felcinden dolayı hem incelik hem de 7 cm kısalık var

geçen gün bu siteden elde ettigim ankara sagkıl kurulunun telefonunu aradım benim rapor 5 kasımda %40 olarak onaylanmış baglı oldugum kuruma gönderilmiş
    bu gün kuruma gittim biz maaşını ve 3,5 sene biriken paranı 16 aralıkta bagladık evragını adresine yolladık mahkemeye de bilgi verdik dediler
    yanlız haziranda son kez konturole tabi tuttuk eger %40 alırsan maaşında da belli bi artış olacak dedi oradaki memur arkadaş sana yolladıgımız evrakta hepsi yazıyor dedi

3,5 sene çektigim eziyetten sonra sgk geri adım atması beni çok mutlu etti
    darısı benim gibi sorun yaşayan diyer arkadaşlara

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Hadi hayırlı olsun. Saçma sapan bi uygulamadan geri dönmeleri ve emekli olmanız harika olmuş.

Kontrol muayenesinde rapor oranı konusunda sorun çıkmaz heralde. Çünkü oranlar biraz yükseltildi son yönetmelikle...

Üye
    KARA1 Avatarı

Gerçek Adı
    BEN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar sürekli rapor oldugu halde niye birdaha kontrol istiyorlar bu durumu anlayamadım açıklarsanız sevinirim. çünkü rahatsızlık durumum hemen hemen aynı sayılır.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon