Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar fromlarda emekliliği okuyorum kendi durumumu düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim

şimdi ben 95 yılı ssklı 1870 günü olan bi insanım. şu an bi işte çalışamıyorum. %52 özürlü raporum var. eğer ki hastalıklarım ilerlerse diyelim %60 aldım çalışmadan nasıl erken emekli olurum
    bir de ben 2 defa ayrı ayrı hastanelerden rapor aldım 3. ye il sağlık müdürlüğüne gittim beni hakem hastane olarak 3. hastaneye gönderdiler bu hastanenin raporu kesinmiş il sağlık müdürlüğüne sordum vücudunuzda çok büyük bi değişiklik olmadığı takdirde başka özürlü raporu alamazsınız diyor
    acaba dedikleri doğru mu
    bir de çölyak hastalığına oran verilir mi yanıtlarsanız sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Malulen emekli olabilmek için ilerleyen zamanda tek bir hastalıktan dolayı maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmayı gerektirecek derecede işgücü kaybınızın oluşması gerek. Bu olursa, evet, 10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 gün primle malulen emekli olabilirsiniz.

Evet, rapora dair siz söyleneneler doğru.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar 1995 yılı sigorta girişi ve %52 özürlü raporuyla emekli olabilirmiyim bunun yolu varmıdır ilk işe başladığımda özrüm yoktu şuan toplam 1870 günüm var raprom karma bilgisi olan cevap verirse sevinirim

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Evet neden olmayasınız %52 raporunuz ile vergi ind. hakkı alır iseniz engellilere tanınan haktan faydalanarak erken emekli olursunuz..
    vergi ind.hakkı kazanır iseniz
    http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html
    17 yıl 3920 güne tabi olursunuz...
    1995+17 : .../.../2012 yılında emekli olursun..
    Ayrıca rapor oranınızı %60 alırsanız malulen emekli de olabilirsiniz..

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ama vergi indirimi almak için çalışıyo olmak gerkiyormu birde %52 oran karma toplam bi hastalıktan değil %77 nin baltazara uğrayıp kaln kısmı

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    536
    Verilen Beğeniler
    149
    Blog Mesajları
    1

Sayın walera,

Özürlü Sağlık Kurulu raporundaki vücut fonksiyonlarını kaybetme oranı (özürlülük oranı) ile işgücü (çalışma gücü) kaybı farklı şeylerdir. Malülen erken emeklilik için raporunuzda %52 yazması bir şey ifade etmez. Önemli olan SGK'nın vereceği işgücü kaybı raporudur.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sgknın sevkiyle bi hastaneye maluliyet için başvuru yapmıştım hastane hastalıklarıma oran vermeden hastalık bulgularını yazıp sgk ya yolladı öğrenmek istediğim 1: heyet malul olabilir demese sgk bölge sağlık kuruluna yollarmı (daha raporu görmedim)
    2: bölge sağlık kurulundan %60 kaybetmediniz diye yazı gönderilmiş burda başka bi hastaneye sevk edip ara bi karar istemesi gerekmezmiydi şimdi ben yüksek sağlık kuruluna göndermeden kendim iş mahkemesine nasıl dava açarım varsa bir dilekçe örneği yazarmısınız

meslek hastanesinden almış olduğum rapor meslek hastalığıdır diye sgk saolsun onu yedi o raporu yüksek sağlık kuruluna yolladım onlarda yedi şimdi maluluen emeklilik raporumu da yiyorlar. bir dilekçe örneği bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

vaybe kimse bi yazı yazmamış helal olsun

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

waybe walera sen malulen emeklı olamıyorsun sordugun sorunun cevabını kendın vermıssın arkadslar bıldıgın ıcın cvp vermemıslerdır burda anında cvp verılcek dıye bır durum soz konusu degılkı

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

anlayışınız için teşekkürler fulya 35

Üye
    mrdmrd Avatarı

Son Giriş
    10.04-2015
    Saat
    10:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dönüp dolaşıp aynı soruları sormaya gerek yok.Bence en güzeli oturmak yerine gidip durumu yerinden öğrenmek.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

walera kardes senın hastalıgın meslek hastalıgımı ole varsayarsak %52 raporunla ısgoremez aylıgı alabılırsınız calısmadıgınız zamanlarda ve bır ıste calısırkende maasını alabılırsız
    Öncelikle çölyak hastalığı konusunda uzman bir doktorun takibinde olmalısınız. Bu genellikle bir gastroenterolog olabileceği gibi konuya hakim iç hastalıkları, aile hekimliği uzmanı veya pratisyen hekim de olabilir. Belli aralıklarla çölyak hastalığına eşlik eden bulguların, bağırsağınızdaki iyileşmenin ve kan testlerinizin takip edilmesi gerekir. colyak kronık bır hal olusursa ıc hastatıkdan sakatlık oranı alabılırsınız

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

1- Hastane maluliyete dair rapora oran yazmaz. Görüşünü bildirir, sgk kararını verir. Hastane görüşü ne olursa olsun sgk'ya bildirir.

2- Red kararına karşılık başka hastaneye sevk etmek bir kural değildir. Karara karşı dava hakkınız her zaman mevcut: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar ya şimdi anlayamadığım hastane oran vermiyordu ama sgkya yolladığında hepsi tanıları yazıp oranlarını yanına yazarak yollamışlar ve toplamda 67 yapıyor madem oaran yazılmıyacaktı bu hastane niye oran yazdı tanılarE03hipotiroidizm diğer J22 akut alt solunumyolu enfeksiyonu tanımlanmamış R07 göğüs ağrısı tanımlanmamış K3O dispepsi J32kronik sinüzit tanımlanmamış D63anemi başka yerde sınıflandırılmış kronik hastalıklardaF41 anksiyete bozuklukları G47 uyku bozuklukları bunlar hastalıksa nasıl 60 kaybetmediniz diye hesaplıyorlar daha bunun içinde beyin cerrahının tanısıda yok bi cevap yazan olursa sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dediğim gibi, malulen emeklilk için verilecek raporlara oran yazılmaz. Hastane yazmışsa da sgk sağlık kurulu oranı dikkate almaz. Tanılara bakar, maluliyet cetveli'ne göre değerlendirir ve karar verir...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon