Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Trend Avatarı

Son Giriş
    13.05-2010
    Saat
    12:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba oturan boğa foruma göz attım biraz ama yinede sormaktan kendimi alamadım...

1982 Doğumluyum. Tip I Diyabet hastasıyıım

1.1.2004 den bu yana 6 yıl 4 ay bağkur ödüyorum. erken emeklilik için yapmam gerekenleri özetleyebilirseniz çok sevinirim

Birde ssk ya geçersem benim için avantajı olur mu?

teşekkür ederim. ( Daha Özürlü raporu almak için başvuruda bulunmadım....)

Üye
    Trend Avatarı

Son Giriş
    13.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birde direk hastaneye basvurma ile defterdarlığa basvurma arasındaki farkı anlamadım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

Tip 1 diyabet için %40 rapor alırsanız:
    SSK'lı olarak: 20 yıl sigortalılık süresi ve en az 4400 gün primle
    Bağkur'lu olarak: 18 yıl sigortalılık süresi ve en az 4680 gün primle emekli olabilirsiniz.

Son 2520 günlük primin fazlası hangi statüde ise, o kurumdan/statüde emekli olursunuz.

SSK'dan emekli olabilmek için defterdarlığa başvurup sakatlık indirimi elde etmeniz şart. Bu hakkı elde ettiğinizde erken emeklilik hakkını da hak etmiş olacaksınız. Emeklilik zamanınız geldiğinde yeniden rapor almanıza gerek olmaz.
    http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

Bağkur'dan emekli olacaksanız, şimdi sakatlık indirimi elde etmenizin emekliliğinize hiç bir etkisi olmaz. Şimdi aldığınız raporlar da emekliliğiniz açısından önemsiz sayılır. Emeklilik zamanınız geldiğinde kuruma başvuru yaparsınız, kurum hastanye sevk eder, %40 ve üzeri rapor alırsanız emeklilik işleminiz gerçekleştirilir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Trend Avatarı

Son Giriş
    13.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkür ederim...