Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    abdullahilhan Avatarı

Gerçek Adı
    abdullah
    Son Giriş
    25.08-2011
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar

benim %40 raporum var. 6 yıldır bir şirkette çalışıyorum ama vergi indirimine başvurmadım.
    2000 gunun uzerinde pirimim var.
    ilerleyen yıllarda emekli olmaya kalksam nasıl emekli olurum.

bazı arkadaşların raporlarıda %40 dı vergi indirimine başvurduklarında raporlarını duşurmuşler. 3. derece sakatlar kaç yıl çalışmak zorundadır.
    vergi indiriminden yararlanamasam emekli olma şansım yok mu?

LUTFEN BİLENLER VARSA CEVABINI BEKLİYORUMMM

Üye
    niyazi03 Avatarı

Gerçek Adı
    Niyazi
    Son Giriş
    13.09-2012
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    Afyonkarahisar / Başmakçı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet vergi indiriminden faydalanamaya SSK'lı erken emekli olamaz.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Deftardarlığa muracat et çalışıyosan, işyerinden çalıştığına dair belge al, 3 resim, nufus örneği, deftardarlık sizi hastaneye sevkedecek,sağlık kuruluna muracat edip, hastanede ilgili polikliniklere gireceksin, sonra heyete gececek rapor.Heyette raporu Ankara ya yollayacak, sonuçlar Ankaradan Deftardarlığa gelecek, oradanda posta ile size./40 alırsanız erken emekli olma şartınız var, prim sayısı ve çalışma süreniz yeterli ise erken emekli olursunuz.Günleriniz ve prim günleri eksikse, vergi indirimi almış olursunuz.Benim bildiklerim bu kadar, yanlışım yoktur umarım, bu sıralar bende deftardarlığa 2. kez başvuracağım 3 sene aradan sonra.

Üye
    sado7174 Avatarı

Son Giriş
    26.10-2015
    Saat
    10:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki arkadaşlar bir sorum olacak, %40 raporumla bir kamu kurumunda engelli kadrosunda çalışıyorum. erken emeklilik için defterdarlığa başvurup tekrar% 40 rapor alamazsam işveren beni işten çıkarırmı (biliyorsunuz defterdarlık, raporun bir suretide işverene yolluyor). cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sado7174;

evrakında şöyle yazar kuruma yollayacagın evrakta

xxx isimli şahsın rapor %40 altındaysa.. xx şahıssın vergi indiriminden faydalanması mümkün degil xx yasa geregi der... bu işten atma olmaz bu vergi indirimi alamaz ama özürlüdür... olur

eger raporun %40 ve üstü ise xx şahsin xx hastaneden aldıgı rapor doğrultusunda %40 3 derece vergi indirimiden faydalanması gerekir der...

korkma yani

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Kamuda sakat statüsünde çalışan kişiler, %40 ve üzeri raporla memuriyete başlayan kişiler daha sonra rapor oranları düşse dahi işlerinden çıkartılamazlar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sado7174 Avatarı

Son Giriş
    26.10-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki muzo kardeşim, verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. benim raporumda sürekli ibaresi yok, kontrol süresi 1 yıl yazıyor, sıkıntı olurmu. teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bir yıllık süre sonunda %40'ın altına düşerse rapor oranınız, memuriyete son verilir mi, emin olamıyorum. Verilebilir gibime geliyor...
    Ama bir ihtimal, sakat statüsünde çıkartılırsınız ve sakat olmayan statüsüne geçersiniz.

Doğrusu, süreli raporla memuriyete başlatılmamanız gerekirdi...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sado7174 Avatarı

Son Giriş
    26.10-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

memur değilim, kamuda işçi statüsünde çalışıyorum. 4857 ' ye tabi olarak görev yapmaktayım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Eski adıyla SSK'Lısınız yani...
    Bu durumda işveren isterse "sen artık sakat değilsin" diyerek işten çıkartabilir. Bu tamamen işverenin insiyatifinde

Üye
    abdullahilhan Avatarı

Gerçek Adı
    abdullah
    Son Giriş
    25.08-2011
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar

benim %40 raporum var bir işte çalışmaktayım vergi indiriminden yararlanmak raporumu vergi dairesine baş vurdum onlarda ankaraya yolladılar raporum ankaradan geri yolladılar yazılan acıklamalar yeterli deyil diye tekrar hastaneye git raporu yenile diye ben ozaman gitmedim aradan 3 sene geçti tekrar aynı raporla vergi indirimine baş vura bilirmiyim.emekli olmak için vergi indiriminden yararlanmak gerrekiyormu.veya hastaneye gitsem bu sefer %40 rapor alabilirmiyim.
    lütfen bilgisi olanlar cevap yazsınlar...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

abdullah,
    ssk lı olarak çalıştığın için evet vergi ind. hakkı almadan erken emekli olmazsın.Çalıştığın iş yerinden çalıştığına dair belge alarak maliye'ye müracaatını yap ve yetkili hastaneye sevk al.
    Rahatsızlığınız ile ilgili rapor oranını en iyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hastaneden %40 ve üzeri rapor alabiliyorsanız, ne ala. Yok, alamıyorsanız, elinizdeki raporla başvurun, kabul edilmezse şu minvalde dava edin: http://www.engelliler.biz/forum/saka...me-karari.html