Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmet07 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2010
    Saat
    10:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar vergi indirimi için muracat ettim. %40 ve uzeri alırsam inşallah emekli oluyorum. benim anlamadıgım tekrar rapor istendi cümlesi. rapor ne icin isteniyor. 2. kez istenen raporun bir amacımı var? (sınavdır işdir vs) ben emekli olursam bendende istenecekmi?

bduzu
    Misafir Üye
    bduzu Avatarı

tam olarak anlasılmıyor...senin sevk yazında mı tekrar rapor istendi yazıyor..sen defterdarlıga eski raporunla mı gitmistin...

Üye
    ahmet07 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha onceki okudugum mesajlardan dolayı soruyorum ilgin icin teşekkur ederim. benden şu anda boyle bir şey istenmiyor

Üye
    Soner Güç Avatarı

Gerçek Adı
    soner güç
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konuyu acarsan ben bu işlemleri yeni yaptım yardımcı ola bilirim

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indiriminden yararlanmak için başvuru yaptığınız mal müdürlüğüne yada ilgili kuruma ne için tekrar rapor istendiğini sorun,onların istediği maddeler var.
    bende elimdeki mevcut raporşa müracaat ettim ankaradan rapro onaylanmadı bana bir kaç madde söylediler onları rapora işlettikten sonra kabul ettileri,maddeler aklımda değilk ama raporda var bi ara bakar yazarım...

Üye
    ahmet07 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

atoksal sagol sorum şu raporu aldıkdan sonra iş bitiormu?

belli aralıklarla tekrar tekrar rapor tazeleniyormu?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Vergi indirimini hak ettiğiniz raporda bir süre belirtilmemişse, rapor "sürekli" ibareli ise, kurum bir kontrol muayenesi öngörmemiş ise, bir kez vergi indirim hakkı elde etmiş kişiden emeklilik zamanında yeniden rapor istenmez. Vergi indirim hakkı elde etmek demek, erken emeklilik hakkını da elde etmek demektir.

Not: Bu bilgiler 1 Ekim 2008 tarihinden önce sigortalı bir işe çaışmış olan SSK'lılar içindir.
    Bu tarihten sonra ilk defa sigortalı olan hiç bir sigortalı vergi indirim hakkı elde etmiş olmakla emeklilik hakkı da elde etmiş sayılmaz. Bu kişiler emeklilik zamanı geldiğinde yeni rapor çıkartmak zorundalar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ahmet07 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ssk girişim 1983 2259 gun
    bagkur 3276 15 ay
    issizlikten sonra gecen ay iş bulup calışmaya başladım
    sorrada vergi indirimi icin muract ettim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Son 2520 günlük primin fazlası hangi statüde ise, o statüde emekli olunur. Eğer ssk (yeni adıyla 4a) statüsünde emekli olursanız, almış olduğunuz vergi indirim hakkı size emekliliği garantiler. Yok, bağkur'dan (yeni adıyla 4b) emekli olursanız, o zaman almış olduğunuz vergi indiriminin emekliliğinizle hiç bir ilgisi olmaz. Emeklilik zamanınız geldiğinde kurum tarafından hastaneye sevk edilirsiniz ve o zaman alacağınız rapor oranına göre emeklilik işleminiz gerçekleştirilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ahmet07 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturan boga son kurum ssk kurum degiştirdigim icin1260 gun doldurmam gerektigini biliyorum. şu anda 773 gunum oldu bu durumda ssk dan emekli olamıyacagımmı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

ssk statüsünde emekli olabilmek için son 1261 günlük primin ssk statüsünde olması gerek.

Üye
    ahmet07 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aydınlattınız cok teşekkur ederim.