Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Diyabetli_Aynur Avatarı

Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    23:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    13 yıldır tip1 diyabetliyim gözlerimde katarak oluşdu diyabetden dolayı sag gözüme ameliyat dediler büyük heyet kurulu %4o vergi indirimi aldım.
    20.4.1998 ilk işe giriş tarihim 4000 iş günüm var. ssk ödemem durmasını çok istiyorum. ayrıca malulen emekli olabilir miyim?

Beni bilgilendirirseniz sevinirim

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

malulaen olamazsın gibi geliyor ama erken emekli olabilrsin olmak üzresin de zaten vergi indirimini nasıl aldığını da paylaşabilir misin bende şeker var ama katarakttan ameliyat oldum ikisinden de raporunu nerden aldın nerde ikamet senin aynur ayrıntıları paylaşırsan seviniriz bu arada insülin kullanıyorsan pompa tavsiyemdir biraz zahmet ve pahalı ama şekere iyi geliyor düzeni açısısından haberin olsun medtronic firmasının insülin pompası var herşeyi yiyebiliyosun .....

Üye
    Diyabetli_Aynur Avatarı

Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tip 1 diyabetliyim(insülin bagımlı) %40 vergi indirimi aldım dün malulen emeklilik için ankara %40 vermiş.
    şekere baglı koplekasyonlarım var sag gözde katarak v,s.
    20.4.1998 itibaren s,s,k lıyım 4000 iş prim günüm var. 2010 yılına göre cetvel nedir s,s,k ödemem durur mu kaç yıl beklemem gerek 160 ytl maaşa baglanmam için)))
    Yardımcı olursanız Sevinirim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

%40 raporla defterdarlığa başvurup 3. dereceden sakatlık indirimi elde etmişseniz, (20.4.1998+) 18 yıl sigortalılık süresi ve 4080 gün primle emekli olabilirsiniz. Yani en erken 20.4.2016 tarihinde emeklisiniz...

O zmana kadar prim ödemek zorunda değilsiniz. Çaışıp çalışmamak da size kalmış. Eğer şu anda çalışıyorsanız ve/fakat işten ayrılmak istiyorsanız, prim sayınızı 4080'in üstüne çıkarana dek çalışın, sonra "emekliliğimi bekleyeceğim" gerekçesiyle işten ayrılın.

Not: Emeklilik şartlarını tamamladığınıza dair sigorta müdürlüğünden “Kıdem Tazminatı Alabilir” yazısı alıp işverene sunmanız halinde tazminatınızı alıp işten ayrılabilir ve emeklilik zamanının gelmesini bekleyebilirsiniz (1475/14-5).
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Diyabetli_Aynur Avatarı

Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dün bakdım sanırım 4184 olmuş sevindim tşk

Üye
    Diyabetli_Aynur Avatarı

Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tip 1 şeker hastasıyım
    13 yıldır insülün bağımlısı vergi indirimi için baş vurdum osmaniyeden aldım %40 raporu sevk için ankara uygun gördüğü hast haydarpaşa numune endokrin sevketti. tekrar ankaraya gitti onaylandı %40 3.derece sakatlık indirimi olarak
    4200 primim var
    20 nisan 1998 işe giriş tarihim. bu raporu muhasebecime verdim s,g,k ankara dan gelen raporun hiç bir değeri olmadığını, s,g,k nin yönlerdireceği hast alcagımı söledi.
    Böle bir şey var mı.

Ayrıca çogu diyabetli arkadaşım şuan emekliliğini beklerken ben böle birşeyle karşılaşdım. Bu hak mı hukuk mu.Bu müslüman işimi,nasıl bir şey bu

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Aldığınız vergi ind. hakkı ile misler gibi emekli olursunuz..
    Yalnız ilk olarak 18 yıl 4080 gün şartını yerine getirmeniz gerekli..
    Muhasebeciniz size 5510 sayılı kanunun yürürlüğe girdiği tarihten sonra kuruma bağlı çalışma hayatına atılanlar için geçerlidir..
    Sizin hiç bir sıkıntınız olmaz olamaz süre ve prim şartlarını yerine getirdiğiniz vakit elinizde bulunan vergi ind. belgesi ile birlikte kuruma emekli olmak için müracaat edebilirsiniz...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

İlker'in yazdığı gibi, 1 ekim 2008'den önce ilk kez sigortalı olan kişiler bir kez defterdarlığa başvurup vergi indirim hakkı elde ederlerse, SGK bu hakka binayen erken emeklilik başvurusunu işleme koyar. Ne yeni rapor talep edebilir ne de yeniden vergi indirimi başvurusu...
    Sizin tek yapmanız gereken, emeklilik zamanınız geldiğinde defterarlığa gidip sakatlık indiriminden yararlandığınıza dair yazı almak ve o yazıyla birlikte emeklilik için sgk'ya başvumak.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Diyabetli_Aynur Avatarı

Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlı günler ben vergi indirimi için başvurdum ankaradan raporum onaylandı sakatlık indrimi %40 olarak geldi bu raporla nereye gitmem gerekir.s,s,k lı ve çalışanım

Üye
    vagaslı Avatarı

Son Giriş
    19.05-2017
    Saat
    22:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlısı olsun hiç bir yere gitmeniz gerekmiyor 18 yılı doldurmanız gerek gelen evrak iş yerinize gelmiştir.çalışmaya devam.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Emeklilik zamanınız geldiğinde defterdarlıktan sakatlık indirim hakkınızın olduğuna dair bir yazı alıp sgk'ya sunmanız yeterli olacak emeklilik için...

Ayrıca, işyeri değiştirdiğinizde yeni işyerinizde de sakatlık indirimi uygulanması için tek yapmanız gereken şey yine defterdarlığa gidip benzer bir yazı almak olacaktır...

Üye
    Diyabetli_Aynur Avatarı

Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok fazla olduğumun farkındayım.Birşey daha sormam lazım
    .S,s,k ödemem dururmu 4200 iş günümle.20.04.1998 işe giriş tarihim.
    muhasebecim pek anlamıyo bu işlerden.s,g,k ye gitmem mi gerekio durdurmam için

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

4080 gün prim şartını doldurmuşsunuz. Şimdi emeklilik için -ister çalışarak ister çalışmaksızın- süreyi beklemeniz gerek.
    20.04.1998 + 18 yıl = 20.04.2016

Bu tarih gelmeden sgk'ya emeklilik için başvuru yapanız gerekmiyor.

Üye
    Diyabetli_Aynur Avatarı

Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey selamlar .Şuan vergi indirimim sakatlık indirimim %40 2010 da aldım.18 yıl 5780 primim var iki gün sonra herşeyim tastamam malulen emeklilik için sgk ye mi başvurmam gerekli saygilar

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Diyabetli_Aynur ''Malülen'' yazmışsınız, sakın bir yanlışlık yapıp malülen başvu yapmayın !

Herşeyi @OturanBoğa açıklamış ''Emeklilik zamanınız geldiğinde emeklilik için defterdarlıktan sakatlık indirim hakkınızın olduğuna dair bir yazı alıp sgk'ya sunmanız yeterli olacak''' ... diye yazmış yukarda

Sayfa 1 / 2 12 SonSon