Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Anlamsız Avatarı

Gerçek Adı
    Canalp
    Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar şu an yazdıklarıma herkesin yorum yapmasını istiyorum.
    Engelli memur veya işçiler eğer çalıştıkları ortam ve işi kendine herhangi bir zorluk çıkarmıyosa (bedenen ve ruhen) ve şimdiki net maaşı da malülen emekli olduğundan fazlaysa normal emekli gününü doldursun diyorum.
    Bu konuda hiç açık yorum görmedim.

Yani özürü nedeniyle işinde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmayan memur veya işçi prim gününü artırmakla kazançlı çıkacağını düşünüyorum.
    Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum.

Selamlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Çalışmayı seviyorsa, aldığı maaştan memnunsa, tabii ki çalısın. Ama sırf emekli maaşı daha yüksek olacak diye çalışmak çok mantıklı değil...
    Örneğin, maaş artacak umuduyla 5 sene fazla çalıştığınızı düşünün... 5 sene fazla çalışmakla emekli maaşınız 100 TL artsa ne olur, artmasa ne olur... 5 sene önce emekli olup emekli maaşını cebe koymak bana daha avantajlı geliyor...
    Tercih meselesi tabii.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fatih-istanbul Avatarı

Son Giriş
    02.07-2013
    Saat
    09:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba arkadaşım
    eğer malülen emekli olacaksan memurlarda 9000 üzerinden yani 25 seneden emekliye ayrılıyorsun
    5510 a göre. ama maaş hesabını göremedim hiç bir yerde. erken yaşlılık emekliliğinde ise sanırım kaç yıl çalıştıysan o kadar ama emin değilim. 5510 da maaş la ilgili madde de erken emeklilikte gün sayısı için bir hesap var ama oda karışık