Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 55 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    23:17
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    "% 60 Sürekli ve Efor Gerektiren İşlerde çalışamaz." İbareli rapor verildi.

Not:Hastaneye kendi isteğimle; "vergi indiriminden yararlanıp yararlanamayacağıma, 2022 sayılı yasadan yararlanıp yararlanamayacağıma " (Dilekçemde sadece bu ibareleri belirttim)şeklinde sitenizden yararlanarak oluşturmuş olduğum dilekçe ile müracaat etmiştim.

03.11.1997 MEB işe giriş tarihi memurluk hizmetim var. Emeklilik için izlemem gerekn en kısa ve en doğru yol nedir?

Üye
    Anlamsız Avatarı

Gerçek Adı
    Canalp
    Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Thomas slm.Ben canalp.Bende 23 yıllık memurum.Bende 2003 yılında işkazası sonucu % 65 sakat kaldım.Bu günlerde yine tam teşekküllü hastaneden rapor istedi kurum.Benim mahkeme süreci devam ediyo.Çarşamba hastaneye gidicem ve sonuşlarından seni haberdar ederim.Selamlar

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben raporumu daha yenı aldım (pazartesı elımde olucak - sonucu sekreterlıktekı arkadas soyledı) ve hıcbır ıslem yapmadım ... tek bır hastalıktan almıs oldugum oran %50 burada okuduguma gore tek bır hastalıktan malulluk mumkun degıl....ve yıne okduklarımdan cıkardıgım sonuc "vergı ındırımi" en mantıklısı...sız yararlanıyormusunuz vergı ındırımınden...

Üye
    Anlamsız Avatarı

Gerçek Adı
    Canalp
    Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım ben raporumu hala vermedim.Ve vergi indiriminden faydalanmıyorum.Her şey bu hafta belli olucak.Selamlar

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Raporumu bu gun 2 nüsha olarak aldım hastaneden %60 ( %50 kardylj + %20 dahiliye : %60 ) ve sürekli yazıyor...Öncelikli olarak vergi indirimi için başvurumu yapıcam...

Hastalıgım dogustan ve kalıtsal olan bır hastalıkmıs ve bu hastalıgıma verılen oran %50 ---- maluluk ıcn gecerlı olur mu ? ...Nereye ve nasıl başvurmam gerekiyor ?...

Raporumda : Efor gerektiren işlerde çalışamaz ibareside var...

Üye
    Anlamsız Avatarı

Gerçek Adı
    Canalp
    Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm thomas bence malülen emekli olmaya yeterli.Ama memurluk yapamaz diye rapora işletseydin diye düşünüyorum.Memuriyette orandan ziyade memuriyet yapamaz ibaresi önemli.Sgk'ya git orda bi sorgula.Selamlar.

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

raporumu bu gun malıyeye teslım ettım vergı ındırımı ıcın... bakalım ne olucak...
    AYRICA :
    2- KALP KASI, KAPAĞI ve ZARI:
    Klinik, laboratuar, radyolojik, EKG, ekokardiyografik, angiografik bulgularla doğrulanan, hafif eforda veya dinlenme halinde fonksiyon kısıtlaması yapan iskemik kalp hastalıkları, kalp kası hastalıkları, kalp kapağı hastalıkları veya kalp zarı hastalık ve bozuklukları
    forumlardan okudugum kadarı ıle bu bılgıye ulastım oturanboga denk gelır ve musaıt oldugunuzda yanıtlarsanız sevınırım...

Üye
    fatih-istanbul Avatarı

Son Giriş
    02.07-2013
    Saat
    09:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşım. malül emekliliğinde tekrar sigortalı olduğunda emekli maaşı kesiliyor
    ama erken emeklilikte sadece %15 destek primi kesiliyor ve çift maaş alıyorsun ayrıca
    5510 a göre yaşlılık emekliliğinde toplu ödeme de var sanırım . ama malül emeklilik
    maaşında 9000 gün üzerinden hesaplınıyor buda 25 yıl eder. erken emeklilikte bu süre
    daha az oluyor. iyi düşünmek lazım.

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

calışıp - calışmama ; çift maaş ilgilenmiyorum çalısmakta zorlandığım icin bir an önce kurtulmak ıstıyorum (su an boyle düşünüyorum) ilac tedavım devam edıyor...

1-03/11/1997 goreve basladığım tarih...Daha önce ---SSK-BAĞKUR ---yok
    2-MEB bünyesinde normal (saglıklı olarak) işe başladım-vergi indirimi hakkım yok.. (Yeni basvurdum ama sonuc ne olur bilmiyorum)
    3-Calıstgım kuruma mı ? (MEB bağlı devlet okulunda çalışıyorum) SGK il müdürluğüne mi basvurmam lazım ? ...
    4-Dr hastalıgımın genetık geçislıiyanı doğustan olduğunu soyledi kalıtsal bır kalp rahatsızlığı yani...

Forumları okudum ama daha fazla kafam karıstı ---Labirent gibi....

Üye
    fatih-istanbul Avatarı

Son Giriş
    02.07-2013
    Saat
    09:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar
    sanırım %60 özür ile 10 yılı geçirdiğin için malül emekli olabilirsin.
    5510 madde 25, madde 26, buralarda detaylı anlatıyorlar. ama anlaşılırmı bilemem benim de kafam karıştı....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    273
    Verilen Beğeniler
    434

Malulen emeklilik sadece maluliyet cetveli'ne göre tek bir hastalıktan maluliyet varsa mümkün. İki hastalığın toplamı maluliyeti sağlamaz.

Siz, sonradan sakatlanan memur kapsamında sayılacak ve 5510/Geçici madde4'e göre değerlendirileceksiniz. Vergi indirim hakkı elde edip etmediğinizin de hiç bir önemi yok. Emeklilik zamanınız geldiğinde kurumunuza başvuru yapacaksınız, sizi hastaneye sevk edecekler, o zaman alacağınız rapor oranı erken emekliliğinizi belirleyecek.

% 60 ve üzeri olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5400,
    % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
    % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480 gün
    hizmet süresi ile emekliliği hak ederler.

Ek bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/emek...tml#post614071
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb Bulent Bey öncelikle teşk... ; Maluliyet ve Sağlık Kurulları Daire Başkanlığı nı aradım ve almış olduğum raporun içeriğinden bahsettim (SGK sitesinden tel alıp)!! ve çalışmış olduğunuz kuruma başvurup sonucu bekleyin bu oranlardan ziyade sizin çalıştığnız iş koluda önemli dedi...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    273
    Verilen Beğeniler
    434

Mesleğinizin etki edeceğini sanmam. Olsa olsa, "seni emekli etmiyoruz, şu kadroda görevlendiriyoruz" derler, o aşamada önemli olabilir çaılştığınız iş kolu...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ögretmenım... ama baska bır goreve vereceklerini zannetmiyorum---bunu bende kabül etmem---...forumda malülen emekli olan memur yok galiba...emekli sandığı çalışanlarının işi zor zannederim... ne vergi indirimi etkisi var ne de emekli olan örnekler...

tek bir hastalıktan %60 malululluk şartı hangi maddede ya da genelgede var ? aradım ama bulamadım ... yardımlarınız için teşk ....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    273
    Verilen Beğeniler
    434

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İlgili yönetmelik madde 12:

(3) Arıza/Hastalık Listesinde (Ek-1) belirtilen arıza/hastalıklardan birden fazlası mevcut ise çalışma gücünün en az %60’ını kaybedip kaybetmediğine dair değerlendirmede en ağır sekel bulgu dikkate alınır ve Balthazard Formülü uygulanmaz.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon