Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 55 mesajın 46-55 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    23:17
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm

Dün raporumu alıp kurumuma elden teslim etmek için sevk edildiğim Zong.BEÜ ünv hastanesine gittim . (Normalde raporları elden teslim etmiyorlarmış. ) Raporun bir örneğini alabilir miyim ? Dedim ve memur bayan raporumun bir fotokopisini ve aslını kapalı zarfta elden verdi .

Bi baktım raporumda rahatsızlığım ile ilgili ibare yok . Ben kardiyolojiden gittim oradaki memur da işgüzarlık yapmış Endokronoloji yazmış neyse ben o servisi de dolaşmıştım asıl rahatsızlığım olan Kardiyoloji ile ilgili servisini de dolaşmış olmama rağmen bir rahatsızlığım yazılmamış . Dedim ben HİPERTOFİKKARDİYATİ hastasıyım ama bu rapora göre bende bir şey çıkmamış ben iyileşmişim .

Bundan sonra şefime sorayım dedi ; şef hanım geldi ukala ukala itiraz et dedi (itiraz edince hakem hastaneye gönderileceğimi bildiği için). İtiraz etmeme gerek yok epikrizde ve tetkiklerde yazanı siz rapora yazmamışsınız dedim . Git Dr la konuş dedi . Hocaya durumu anlattım . Bir not kağıdı yazdı elime ve eklesinler dedi . Görevli bayana götürdüm verdi elime dosyayı git yazdır dedi . Ondan sonra Hoca yok . VS VS VS

BIRAKTIM GELDİM

MALULEN EMEKLİLİK BU ŞARTLARDA MÜMKÜN DEĞİL . ÖNCE RAPORUMDA HASTALIĞIMIN BULGUSU YAZMASI LAZIM Kİ BAKIP İNCELESİNLER .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    265
    Verilen Beğeniler
    422

Ne denebilir bilemedim. Rapor o şekilde SGK'ya gittiğinde yeniden hastaneye sevk edilecektin vs.vs. Aylarca sürecekti iş... Geçmiş olsun! Bundan sonra ya sabır çekip raporu düzelttirmeye odaklanın...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Slm ;

Beklenen cevap geldi ve malülen emeklilik başvurum reddedildi . . . Buradaki başvuruları ve sonuçlarını sürekli okuyan birisi olarak çokta şaşırmadım desem yeri . . .

16 yılımın dolmasına şu an tam 3 ay var ve ondan sonra 39j maddesine göre yeniden sevk ve emeklilik başvurusunda bulunacağım . . .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    265
    Verilen Beğeniler
    422

Neyse ki 3 ay sonra emeklilik hakkınız var. Yoksa çok daha fazla can sıkardı bu durum....

Üye
    erdinc1972 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın hocam sizin maluliyetten ziyade vergi indirimine bağlı erken emeklilikten" faydalanmanız gerekiyor..son durumunuz nedir öğrenebilirmiyim?

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

slm ,

memurlarda vergi indirimine dayalı erken emeklilik diye bir şey yok .ben 16 yıl ve 5760 günü doldurduğum için yeniden kontrol muayenesi ile emeklik için başvurdum .daha önceki rapor oranım %60 idi o nedenle bu şekilde bir yol izledim .

Not : Malülen emeklilik talebime red cevabı geldi .

Üye
    erdinc1972 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

erken emeklilik hakkınız raporunuz yüzde 60 üstü olduğu içinmi yok sayın hocam? bir yerde bir karışıklık var..yasadaki boşluktan dolayı sizi malulen emekliliğe zorlayıp ,malulen emekli olamadığınız için çalışmayamı zorluyorlar?

hocam yasayla size sağlanan erken emeklilik hakkıızdan faydalanmak istediğinizi belirten dilekçeyle başvurun bir kez daha..hakkınızdan vazgeçmeyin.malulen edemedikleri için erken emekli edeceklerdir.aksi takdirde mahkemeye verin ..başkada çözüm yolu yok gibi duruyor..

Üye
    erdinc1972 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın THOMAS son durumunuz nedir? erken emeklilik talebinize emekli sandığı olumlu bir cevap verdimi?

Üye
    karabal Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emekli olabildiniz mi acaba?

Üye
    paranoya Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:40
    Yaşadığı Yer
    KÜBA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @thomas

konunuz yarım kalmış emekliliginizi kısaca özetleyip bilgi verirmisiniz

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234