Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 55 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    23:17
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu devlet memurluğu hakikaten ilginçmiş hemde çok ilginç...ne vergi indirimi ne malüll olabilme ihtimali yok... alınan raporlar istatik veriden iaberet...

Üye
    Anlamsız Avatarı

Gerçek Adı
    Canalp
    Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Thomas slm.benim rapor perşembe çıkıcak.Yani kurumun istediği rapor.Bende ulaştırmada memurum.perşembbe günü gelişmelerden haberdar ederim.aşşağı yukarı aynı pozisyondayız.selamlar

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben raporu kendi isteğim ile ; vergi indirimi ve kullanabileceğim diğer haklarım için almıştım...siz kurum tarafından mı_? ve nasıl bir dilekçe ile başvurdunuz ?birde raporuma heyet tarafından yazılmış "efor gerektiren işlerde çalışamaz" ibaresi eklenmiş...

ayrıca :

sizin durumunuz ile benim durumum çok farklı --- siz iş kazası geçirmişsiniz ve yıl olarakta özürlü statüsünde emekli olma şansınız var---benim ne 15 yılım (12 yıl 6 ay) ne de iş kazası gibi bir durumum söz konusu... genetik bir hastalığın ilerlemesi ve tek dr dan %50 rakamı söz konusu...başvurucam ama sonuca ulaşma şansı olur mu bilmiyorum....

Üye
    duymazay11 Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan
    Son Giriş
    13.10-2015
    Saat
    09:09
    Yaşadığı Yer
    Bilecik/Söğüt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende 18 yıllık memur um.Sonradan özürlü oldum vergi indirimi alıyorum .
    Sonradan özürlü olupta emekli olan memur duymadım.Bende emeklilik için başvurmadım.
    gerçekten emekli olan varmı bilmiyorum?

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaslar bende benzer durumda sayılırım bende 03.11.1997 yılında goreve (memur-ogretmen) basladım ve mayıs 2010 tarıhınde baglı bulundugum gelırler mudurlugune basvurdum ve ankaradan %60 İKİNCİ DERECE vergi indirim hakkı kazandım.... ne zaman ve ne skıılde emeklı olabılıırm_? yardımcı olursanız sevınırım .... malulen degılde erken yaslılık emeklılıgı ıcın ne zamanı beklmeyelım ve kac gun sıgortalı olmam gerek....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    274
    Verilen Beğeniler
    438

Memur lduktan sınra işgücünü %40 ve üzerinde kaybeden memurlar 5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesinin 6. fıkrası temelinde emkli olurlar:
    "çalışmaya başladıktan sonra, Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucularının sağlık kurullarınca usûlüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının;
    a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
    b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480,
    gün uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş olması kaydıyla, haklarında bu fıkra hükümleri uygulanır."

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

memurıyetten ayrılıp ssk gecsem ... kac gun daha prım odemem lazım ve ne sekılde emeklı olabılırım ...
    en kısa sekılde emeklı olmak ıstıyorum ve en kolay ve en kısa yoldan hedefe ulasmak ıstıyorum ...
    ssk gecsem vergı ındırım hakkımla kac gun prım odeyıp emeklı olabılırım...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    274
    Verilen Beğeniler
    438

Son 7 yıl içinde en çok prim hangi kuruma ise oradan emekli olabilirsiniz. Yani 3,5 yıl ssk'lı çalışan olmalısınız ki ssk statüsünde emekli olabilesiniz. Ama bu hiç mantıklı değil. Memuriyetten istifa edcerseniz bir çok hakkınız heba olur.
    Sabredip yukarıdaki, minvalde emekliliği bekleyin bence.

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

prosudurle ugrasmak ıstemedıgım ıcın bu alternatıfı dusundum... vergı ındrım hakkım varken bır an once ve hıcbır enegele takılmadan bır an once kurtulmak ıstıyorum ...ssk gectıgımde emeklı olurken zannedrım yenı bır rapor ıstenmıyor... gunum dolunca dılekce verıp emeklı olabılıyorsam ugrasmamal daha mantıklı dıye dusundum sadece...12 yıl 6 ay hızmetım var devlet memurlugunda....

Üye
    mehmetekrem Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ekrem
    Son Giriş
    03.09-2016
    Saat
    05:43
    Yaşadığı Yer
    batman/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

thomas size katılıyorum kağıt üzerinde emeklilik var başvurunca bir sürü engelle karşılaşırsın 19 yıllık memurum 2010 yılında % 51 vergi indirimi aldım buna rağmen yeni rapor istediler tam teşeküllü hastaneye sevk etiler onuda aldım hemde % 80 ama malesef devletin verdiği rapora eksik bulgu diyorlar bu kez üçüncü defa başka ilde bulunan üniversite hastanesine sevk etiler çıksınlarda kanunlarda böyle bir uygulamanın olduğunu söylesinler nerde hangi kanunda bu zulum var.

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Şu an memur olarak çalışmaktayım 03.11.1997 (ilk atama ve ilk sosyal kesenek) yılında göreve başladım ve kesintisiz
    devam ediyor ;

---öncesinde hiç bir kurumdan sosyal güvencem yok--- %60 vergi indirim raporum var . İstifa edip aile şirketinden SSK ödemeyi düşünüyorum ; vergi indirimi hakkım ile erken emekli olabilmem için en mantıklı ve en kısa yol bu geldiği için...

01.10.2008 tarihinden önce SSK lı olmam gibi bir durum mu gerekiyor...Ben bu şekilde yorumladım...Bülent Bey yanıtlarsanız sevinirim

İşin özü : En kısa ve kolay ne şekilde emekli olurum...

Yazdıklarıma göre yanıtlarsanız sevinirim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    274
    Verilen Beğeniler
    438

01.10.2008 tarihinden önce herhangi bir sigortanızın olması yeterli. SSK'lı diye bir şart yok...

Şurada da yazdığım gibi, memur olarak emekli olabilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/emek...an-var-mi.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

03/11/1997 göreve başladığım tarih . Sonradan sakatlanan % 60 özürlü öğretmenim . ÖMSS sınavına girip özürlü kadrosuna geçtiğimde kontrol muayenesine tabimiyim . Bir an önce emekli olmak istiyorum rahatsızlığım çalışmamı zorlaştırıyor .

Forumda farklı başlıklarda yazdım ama yanıtlayan çıkmadı .

5434 sayılı yasaya tabi olarak normal olarak 1997 yılında göreve başladım .14 yıldır görevime devam ediyorum . Sınava girip engelli kadrosuna geçsem
    5434e mi ?
    5510 a mı ?tabi olacağım . Çünkü ilk defa memur olmuyorum . Bir nevi özürlü kadrosuna geçiyorum . Birkaç yerde yazdım ama yanıtlayan çıkmadı . . .

forumda aradım ama benzer bir konuyada denk gelmedim . . .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    274
    Verilen Beğeniler
    438

5510 sayılı yasanın 28. maddesi ilk defa 1 Ekim 2008 tarihinden sonra Memur olacak kişiler içindir. Siz bu tarihten önce zaten memurdunuz, dolayısıyla 5510 sayılı yasanın 28. maddesinden yararlanamazsınız...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Memur lduktan sınra işgücünü %40 ve üzerinde kaybeden memurlar 5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesinin 6. fıkrası temelinde emkli olurlar:
    "çalışmaya başladıktan sonra, Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucularının sağlık kurullarınca usûlüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının;

a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
    b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480,

gün uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş olması kaydıyla, haklarında bu fıkra hükümleri uygulanır."
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Oturanboğa mrb !

Tek hastalıkatan % 50 diğer rahtsızlık % 20 toplamda % 60 raporum var ,

Daha önce farklı bir başlık altında bana aşağıdaki bilgiyi vermiştiniz . . .

15 yılım doldu ve hastalığımda da yeni gelişmeler oldu ben %60 üzeri rapor alırsam malülen mi emekli olmak zorundayım tek veya farklı hastalıklardan alacağım % 60 raporla erken emeklilik başvurusunda bulunamıyormuyum ? . . .

Çalışmakta zorlandığım için bir an önce ayrılmak istiyorum . . . 5510 sayılı yasada %60 rapor için erken emeklilik konusunda oran girilmemiş kafam karıştı . . .

Emeklilik için 5510/geçici 4. maddeye tabisiniz:Memurluğa başladıktan sonra %40 ve üzeri işgücü kaybı oluşanlar:
    %50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760 gün primi bulunmak şartı ile,
    %40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480 gün primi bulunmak şartı ile,
    [%60 ve raporu olanlar zaten malulen emekli olur]

1- Bu durma göre 5760 gün 16 yılım dolmadığı için
    başvurumu mecburen MALÜLEN MEKLİLİK olarak mı yapmalıyım ?

2-%60 ve üzeri rapor alırsam 5400 gün 15 yılda erken emekli olma şansım yok mu? (Ben kanunda yazmadığı için bu şekilde anladım...)

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon