Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    muhmetali Avatarı

Son Giriş
    06.02-2013
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Yenibosna
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sagol abi seninde söylediğin gibi sonuçları bekleyelim.hayırlısı

Üye
    muhmetali Avatarı

Son Giriş
    06.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yenibosna
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BİMER'den gelen cevap:

13/08/2010 tarih 343824 sayılı bimer müracaatınız.

Malullük aylığı bağlanan sigortalıların kontrol muayyenelerine istanbul bölge sağlık kurulu karar vermektedir.merkezimize ilgili kurulca gelen kararları uygulamak zorunluluğu vardır.sizin ise 17/04/2012 tarihinde kontrol muayyeneniz vardır. Bu konuda tarafınıza yazılı bilgi verilmiştir.
    Bilgilerinize rica ederim.

evet bülent abi işte yukarıda bimerin bize yazdığı cevap bu 2012 de kontrol muayenenizi yaptırın diyor sanki ben kontrol muayenemin olduğunu bilmiyorum .ben zaten yaptıracagım ama keyfi istenen kontrol muayenesine ne yapa bilirim okanuda bir yardımcı olan yok.abi bunun bir kanuni yolu vardır heralde bir avkatla görüşsem bu konuyu bilen birisi ile nasıl olur ben kontrol muayenesini yaptıracam 2012tarihinde ama ozamana kadarda hakımı aramak istiyorum.ne kaybederimki. olmassa gider yaptırım ama benden 2013 yılında tekrar isteyecekler.hayırlısı olsun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

BİMER'e yazmaya devam:

13/08/2010 tarih 343824 sayılı bimer müracaatıma cevaben aşağıdaki yanıt verilmiştir:
    "Malullük aylığı bağlanan sigortalıların kontrol muayyenelerine istanbul bölge sağlık kurulu karar vermektedir.merkezimize ilgili kurulca gelen kararları uygulamak zorunluluğu vardır.sizin ise 17/04/2012 tarihinde kontrol muayyeneniz vardır. Bu konuda tarafınıza yazılı bilgi verilmiştir."
    Bu cevap benim sorunumu görmezden geliyor. Ben de biliyorum kurumun kontrol muayenesi talep etmesinin mevzuata uygun olduğunu. Ama benim derdim sakatlığı körlük kadar, sağırlık kadar, amputasyon kadar kesin olan omurilik felçli benim,durmadan kontrol muayenesine gönderilerek yaşamımın terörize edilmesi.
    Bir milyon doktora görünse de biri ya kördür ya değildir, biri ya sağırdır ya değildir, birinin bacakları ya vardır ya yoktur, bir kişi ya omurilik felçlidir ya değildir. Ve ben Ağrı dağı ne kadar dağsa o kadar omurilik felçliyim.

Lütfen bana geçiştirici yanıt vermeyin. Ben sizden SGK'nın bu anlamsız kontrol muayenesi uygulaması için bir çözüm üretmenizi talp epediyorum. Lütfen SGK'ya bir yazı gönderin ve kontrol muayenesine dair uygulamalarda bir parça akıl, bir parça hakkaniyet ve bir parça da vijdan olması gerektiğini emredin. İnsanları durmadan kontrol muayenesine çağırmanın insan hakları ihlali olduğunu söyleyin.
    Ve lütfen bir körle göreni, bir sağırla duyanı, bir felçli ile olmayanı bir seferde ayırt edemeyecek doktorların da doktorluklarını elinden alın. Ya da, o doktorları her gün Ağrı dağına gönderin ve dağ yerinde duruyor mu diye rapor yazdırın. Bakalım ne zaman "bu dağ basbaya dağ ve hep aynı yerde duruyor" diye isyan edecekler.
    Gereğini arz ve talep ederim.

Üye
    muhmetali Avatarı

Son Giriş
    06.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yenibosna
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi sagol tekrar sizin yazdığınız yazıyı gönderdim.yine kaçamak bicevepla geçiştireçekler ama yinede sagol olsun. yinede vaz geçmeye niyetim yok ben 2012 düşünmüyorum bunu bir yıl sonra 2013 de yine isteyecek. onun için ben vaz geçmeyeceğim. her ne olursa olsun teşekür ederi sagol abi.

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya kardeş bunların iş bu salak gibi ne istediğini bilmeyen adamlar var bu işin peşini bırakma şu anda maaşın kesilimi blimiyorum ama hakkını aramaya devam et inşallah işi bilen doğru bir adama rast gelirsin

Üye
    muhmetali Avatarı

Son Giriş
    06.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yenibosna
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bünyamin kardeş tabiki peşini bırakmıya niyetim yok maşım kesili degil . zaten maaşımı kesmesine imkanyok
    ben t3 t4 ömurilik felçlisi bir hastayım ve sonda kullanıyorum ve benim hastalıgımı gözle bakan sırdan vatandaş bile anlar bunların işleri yok bu istanbul bölge sağlık kurulu her neise iş bulamıyorlar ve benimgibi kişilerle uğraşıyorlar.

evet maaşım kasili değil benim sorunum hastanelre tekrar gidip rapor peşinde koşmamak en nihayeti 2012 de birdaha kontrol olurum .o da sorun değil çünkü bunu 2013 de de isteyecek .bu düphedüz ordaki bürokratların işğüzarlığı...
    devlet hastanesinin doktorunun verdiği roporu yetersiz gördü benden ünüversiteden rapor istedi ordan aldım bu seferde kontrol yazdı kontrol yazacaktın baştan yazsanda beni ünüversite hastanesi çapa da perişan etti
    yani bunlar ordaki insanların kendini tadmin meselesi belki bişey değiştiremem ama en azından ben mücadale ettim derim. hayırlısı olsun zaman ne getirir bilemem.

teşekürler. sağolun.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12