Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Şöyle bir dilekçe işinizi görür sanırım:

...'na,

5510 sayılı kanunun yürürlüğe girdiği tarih olan1 Ekim 2008'den önce 5434 sayılı kanun hükümlerine tabi olarak çalışmaya başlamış olup, çalışmaya başladıktan sonra %40 ve üzeri işgücü kaybı oluşan kişilerin emekliliği 5510 sayılı kanunun Geçici 4. maddesinin 6. fıkrasında düzenlenmiştir.
    Bu madde uyarınca %40 ve üzerinde işgücü kaybımın tespiti için sağlık kurulu raporu vermeye yetkili bir hastahaneye sevkimin yapılmasını ve emeklilik işlemlerimin gerçekleştirilmesini arz ve talep ederim.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fbservet Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    11:01
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Bo konuda oturan boğa kardeşim Bilgi edinme kapsamında mail attı soru ve cevap aşağıda bakarsanız sevinirim.

Soru: Muazzaf uzman jandarma olarak 15 haziran 1992 ,ile 17.04.2008 trai,hleri arasında çalıştım ve mekli sandığına kesnek yapıldı istafa ederek görevden ayrıldığım 17.04.2008 tarihinden sonra hiç bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışmadım Mart ayı içerisinde Mersin devlet hastanesinden %50 skat raporu aldım ve Kurumunuza gönderdim.raporuma di malül olmadığına diye karar verilerek gönderildi. Hiç bir sakatlık oranı belirtilmedi.
    1, Benim sorum şu şu anda kurumunuzdaka mevcut rapora göre erken yaşlanma aylığı talebinde buluna bilirmiyim.bulunamazsam erken yaşlılık aylığı bağlatmam içim ne yapmam lazım
    2. mevcut rapora göre 2022 maaş başvurusunda buluna bilirmiyim malum %50 sakat raporu ile özürlü aylığı bağlana biliyor. Ama emekli sandığına Yıpranma ile birlikte 18 yıldan fazla üyeliğim bulunurken 2022 maaşı için baş vura bilirmiyim başvura bilirsem mevcut raporum yeterli olurmu ve ne tür bir yol izlemem lazım
    Saygıyla arz ederim.

Cevap: Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur. Emeklilik sicil dosyanızın ilgili Aylık Bağlama Servisince incelenerek, başvurunuzda belirtmiş olduğunuz hususlar hakkında tarafınıza ayrıntılı olarak bilgi verilebilmesi için, talebinizi YAZILI BİR DİLEKÇE ile “Kamu Görevlileri Emeklilik İşlemleri Daire Başkanlığı (Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü) Milli Müdafaa Cd. No.24 Kızılay-ANKARA” adresine iletmeniz gerekmektedir.
    Bilgilerinizi rica ederiz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Yukarıdaki dilekçe ile emeklilik için sgk'ya başvuru yapın bence...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fbservet Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

Aşağıdaki gibi bir dilekce yazdım.

KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİK DAİRE BAŞKANLIĞINA
    (EMEKLİ SANDIĞI GENEL MÜDÜĞLÜĞÜ)

Tarafıma Mersin Devlet Hastanesi'nce 01.03.2010 tarih ve 109521 sayılı raporla %50 sakat raporu verilmiş, ancak kurumunuz sağlık kurulunun 09.04.2010 gün ve 9444 sayılı Kararı ile 5434 Sayılı kanunun 44-54 maddeleri uyarınca malül olmadığım gerekçesiyle emeklilik başvurum reddedilmiştir.

5510 sayılı kanunun yürürlüğe girdiği tarih olan1 Ekim 2008'den önce 5434 sayılı kanun hükümlerine tabi olarak çalışmaya başlamış olup, çalışmaya başladıktan sonra %40 ve üzeri işgücü kaybı oluşan kişilerin emekliliği 5510 sayılı kanunun Geçici 4. maddesinin 6. fıkrasında düzenlenmiştir.

İş bu madde uyarınca %40 ve üzerinde işgücü kaybımın olduğuna dair tarafıma Mersin Devlet Hastanesi'nce verilen 01.03.2010 tarih ve 109521 sayılı raporun tekrar değerlendirmeye alınmasını, raporumla ilgili olarak Erken Yaşlılık durumunun incelenmesini, 15.06.1992 tarihinde başladığım ve 27.04.2008 tarihinde istafaen ayrıldığım Muazzaf uzman jandarma görevimin yıpranma payı ile birlikte göz önüne alınmasını, gerekirse sağlık kurulu raporu vermeye yetkili bir hastaneye sevkimin yapılmasını ve emeklilik işlemlerimin gerçekleştirilmesini arz ve talep ederim.

Üye
    fbservet Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Ouranboğa kardeş yukarıdaki dilekcemi kontrol ederseniz sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Üstteki raporda birkaç küçük değişiklik yaptım. Bu haliyle işleme koyabilirsiniz diye düşünüyorum.
    Lütfen gelişmeleri ve sonucu bizlerle paylaşın ki başkaları da bu süreçten faydalanabilsin.

Üye
    fbservet Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Memnuniyetle şu aşamada zaten rapora itiraz ettim.sonucu bekliyom.Sanırım bnim yukarıdaki dilekce üzerimde düzeltmeleri siz yaptınız

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Evet, altına eklemektense sizin yazdığınız dilekçede küçük değişiklikler yapmayı daha pratik buldum

Üye
    fbservet Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

sağolasın hocam yukarıdaki şekilde dilekceyi dün postaladım ayrıca 15 gün öncede rapra itiraz etmiştim inşallah bir sonuç alırım ve sizlerle paylaşırım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Süreç olumlu sonuçlanacaktır...

Üye
    fbservet Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Malesef SGK Yüksek sağlık kurulu tarafından yukarıda itiraz ettim demiştim ama itirazımın reddeildiğini yazdı.Daha doğrusu Emekli sandığı kanunun 44-46 maddelerine göre malul olmadığıma karar verilmiş.Ama sizle yazmış olduğum dilekceyi mayıs ayında göndememe rağmen hala bir cevap almadım.Acaba postada yada kurumda kaybolduğu aklıma geliyor.Acaba dilekceyi tekrar göndersemmi şimdi size iki sorum var

1.Malum yukarda belirtiğim üzere memuriyetten istifa ettim. Bunun için şu an vergi indirimi için başvuru sanırım yapamıyorum.Acaba 2022 aylığı için bvaşvuru yapıb maaş bağlandıktan sonra vergi i,ndirimi alabiliuyorsam alsam 2022 maaşını kestirip erken yaşlanma aylığı bağlatsam olurmu.
    2. 2022 maaşı için nereye başvurmam lazım ne evraklar gerekir.Sağlık raporum malum enekli sandığında tekrar rapaor almama gerek varmı.
    3, Malum 17 fiili hizmet ve yıpranma ile 21 ylılı aşkın görev sürem var.SSK yada Bağkur yapın vergi indirimi alabilirim ama bu seferde nerden baksanız 20 bin tl yi bulan ikramiyemi alamam durumum var bayrıca düşük maaş almada cabası bu sebeplerden bana ne tavsiye derseniz

Şu an çevremde kimse yok maluk engellilik inanın Balıkcı barıknaklarında klma durumundayım üzerimde param dahi yok yarın karnımı doyuracağım dahi şüpheli kendi ailem tarafından dahi dışlanmış durumdayım bana acil olarak nasıl bir yol izlemem gerektiğini anlatırsanız sevinirim saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Dilekçeyi iadeli taahütlü göndermediniz mi? Kurumdan teslim alındığında size bilgi dönüşü olurdu...
    Aynı yere "xx tarihinde kurumunuza iletmiş olduğum aşağıda bir kopyası bulunan dilekçemin hangi tarihte işleme konduğuna ve hangi aşamada olduğuna dair tarafıma yazılı yanıt verilmesini, eğer önceki dilekçem kurum kayıtlarında görünmüyorsa bu dilekçemin ekindeki dilekçenin de bu dilekçemle birlikte işleme konmasını arz ve talep ederim." diye ekleyerek bir dilekçe daha gönderin...

Başvurunuzun kabul görmemesi ve emekli edilmemeniz için hiç bir neden göremiyorum... Biraz daha sabır...

Not: 2022 başvurusunun sonuçanması hem uzun sürer, hem de aynı anda emeklilik süreci işlerken bir de bakmışsınız maliye bir sürü borç çıkarmış size "haksız yere 2022 aldınız" diyerek. Hiç bulaşmayın...

Üye
    fbservet Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

ok yarın ilk işim o

acaba vergi indirimi almam için bir yol varmı .O nu yababilsem dah kısa sürede emekli olurum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Hayır hayır, en doğru yol şu anda sürdürdüğünüz yol...

Üye
    fbservet Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hocam yukarıdaki dilekcem kuruma ulaşmış ve itirazımla birlikte dilekcemde görüşülüp reddedilmiş.
    Şimdine yapmalıyım.

ssk, bağkur yada 2022 aylığı malum istifa etmiş olmamdan dolayı vergi indirimim yok. nasıl bir yol izleyelim vergi indirmi için
    beni aydınlatırsanız sevinirim.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon