Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    murat4380 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    15.02-2012
    Saat
    10:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    %50 gözden özürlü raporum var
    99 yılında sigortayı aldım 7 ay özel şirkette çalışıp askere gittim
    gelince 2002 yılın ağustos ayında memurluğa girdim
    memurluğa girerken raporum vardı hala çalışıyorum ne zaman emekli olabilirim

lütfen yardımcı olun yeni yaslar şu bu kafam iyice karıştı
    şimdiden ilginize teşkkür ederim

neden erkenden emeklilik hayellerine düştün diyen varsa gözlerimin derecesi iyice arttı da ondan araştırayım dedim

Üye
    NAZLIM01 Avatarı

Gerçek Adı
    NİLGÜN
    Son Giriş
    26.03-2015
    Saat
    10:11
    Yaşadığı Yer
    İST
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3600 Gün prim ödeme ve 15 yıllık sigortalı olması gerekli diye biliyorum...

Üye
    slcko6 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    09.10-2013
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rapor tarihin de 1999 ise emekliliği unut.taki şuan alacağın yeni rapor %40 ve fazlası olup maliyeden onaylanana kadar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Memuriyete sakat statüsünde başlamışsanız, kafanızı karıştıracak bir şey söz konusu değil... Toplamda (ssk+askerlik bıorçlanması+bağkur+es) 5400 hizmet gününü doldurduğunuzda emekliliği hak etmiş olacaksınız. Yeniden rapor veya vergi indirim hakkı elde etme şartı söz konusu olmayacak...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    murat4380 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    15.02-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gözlerimden %50 raporum var 3.derece vergi indiriminden faydalanıyorum ama göz derecem arttı
    ben ilk raporu 2000 yılında aldım 2002 de memur oldum hala çalışıyorum
    şimdi yeniden rapor alsam benim yararıma mı zararıma mı yüksek rapor alsam yani yeni rapor alsam hangi rapor kanun önünde geçerlidir

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Memuriyete sakat statüsünde başlamışsanız ya da memur olmadan önce %40 ve üzerinde sakatlığınızın olduğunu belgeleyebiliyorsanız, şimdi skatlık oranınızın artması emeklilik açısından size hiç bir avantaj sağlamaz. Her koşulda 5400 gün hizmet süresi ile emekli olacaksınız.

Tabii, şu anda maluliyet derecesinde işgücü kaybınız var ve malulen mekli olabilecekseniz, o ayrı...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    murat4380 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    15.02-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%50 raporum var 2000 de aldım memurum vergi indiriminden üçüncü dereceden faydalanıyorum rahatsızlığım arttı teni yönetmeliğe göre %80-90 rapor alsam benim için olumlumu olur olumsuzmu memur olduğum için öğrenmek istiyorum saygılarımla

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Olumlu olur,1.derece vergi indiriminden faydalanırsın.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Daha önce de yazmıştım: Memuriyete sakat statüsünde başlamışsanız ya da memur olmadan önce %40 ve üzerinde sakatlığınızın olduğunu belgeleyebiliyorsanız, şimdi skatlık oranınızın artması emeklilik açısından size hiç bir avantaj sağlamaz. Her koşulda 5400 gün hizmet süresi ile emekli olacaksınız.