Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    isott83 Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    10:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba:

1999 yılında böbrek nakli oldum 2001 mayısata ilk işe girdim % 80 raporla 2008 maysta 2 kez bözrek nakli oldum 2009 un 12. ayında vergi indirimnden faydalanmak istedim hastane ye sevk ettiler % 40 verdiler toplam prim 1585 ilk işe giriş mayıs 2001.. 1983 doğumluyum nezaman emekli olurum ve bu rapora itiraz etsem kabul edilir mi?

teşekkürler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Nakilden sonra %40 rapor veriliyor evet. Bu durumda -mazallah- salık durumunuz bu şekilde stabil kaldığı sürece emeklilik şartınız: (Mayıs 2001 +) 19 yıl sigortalılık süresi ve 4240 gün prim

Eğer böbreklerinizde yeniden bir hasar oluşur ve maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacak bir duruma gelirseniz, o zaman 1800 gün primle malulen emekli olabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    isott83 Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür edrim verdiğin bilgi için ama ben en son verilen rapora itiraz etmek istiyroum sonucta 2 defa böbrek nakli oldum tansiyon guatr büyüme gelişme geriliği kalp büyümesi kemik erimesi ve daha hatrlamadığım bir sürü hastalık var itiraz etsem kabul edilirmi ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

%40 verilen raporu sakatlık oranı cetveli'ne göre %60 ve üzerine çıkartabileceğinizi düşünüyorsanız, il sağlık müdürlüğüne gidip hastanenin verdiği rapora itiraz edebilirsiniz...

Malulen emekli olabilmek için ise "Diyaliz gerektirir böbrek hastalıkları veya böbrek fonksiyonlarının transplantasyona rağmen tekrar bozulması" gerek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    isott83 Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb

ben de 1999 da böbrek nakli oldu.m 2001 mays ayında ilk sigorta baslangııcnda %80 rapor verdıler sonra 2008 de tekrar böbrek nakli oldum: bu sefer % 40 verdiler.
    gecenlerde itiraz dilekcesi verdim sağlık müdürlüğüne beni hakem hasatnesi olarak aynı hastaneye yönlendrdiler yine %40 verdiler
    şimdi 1795 günüm var nasıl emkli olurum?

2010 ocak ayından beri 3. derecede vergi indirim hakkım var

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

40 rapor ve buna istinaden 3. dereceden sakatlık indirimi olduğuna göre, bu rurumda emeklilik için (ilk sigortalılık tarihi +) 19 yıl sigortalılık süresi ve 4240 gün prim şart.

Ya da şu tartışmaya göre 19 yıl sigortalılık süresi ve 4240 gün prim: http://www.engelliler.biz/forum/emek...kalkti-mi.html

Üye
    isott83 Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 1999 da böbrek nakli oldum 2001 yılında 18 yaşına girdiğimden dolayı artık çalışmam lazımdı işe girdim aradan 1 hafta sonra ayrıldım 7 günlük sigortam vardı normal olarak işe başladım sonra farklı biryere engelli statüsünde girdim %80 engeli raporummu verdim şuan 1945 günüm var ve 2 dercede %70 lik raporum var bende 1800 günle emekli olabılırmıyım ve nekadar aylık verırler?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hayır, ilk sigortalı olduğun tarihte nakilli olduğun için, bugün malulen emekli olamazsın.