Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yavuzköymen Avatarı

Gerçek Adı
    yavuz köymen
    Son Giriş
    17.05-2010
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    adana / Seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayın Oturanboğa,
    İkinci kez başvuruma SGK tarafından aynı şeyler söylendi beni hastaneye sevk etmediler 5434 ten halen benim işlemimi görüyorlar.Sizden ricam kurumum beni hastaneye nasıl sevk edecek yol gösterirmisin.
    Nasıl bir dilekçe yazayımki kurum beni hastaneye sevk etsin ve buradan alacağım raporumu SGK kabul etsin.
    Siz demiştiniz 5510 sayılı kanunun Geçici 4.Maddesine göre emekli olursunuz.Teşekkürler...

Oturanboğa,
    Unuttum demin söylemeyi ben SGK ya durumumun 5510 geçici 4.madde ye değerlendirilmesini söyledik amma onlar yinede 5434 göre değerlendirmişler.Eğerki siz bana bir dilekçe örneği verirseniz ve ben kurumumdan sevkli hastaneye gidersem SGK nın bunu kabul etmeme olasılığı nedir yine kabul etmemesini engellemek için neler yapmalıyım.Bana lütfen ayrıntılı yazarsan sevinirim.Adım adım en kesin yolu bulmak istiyorum çünkü rahatsızım işyerim beni boğuyor işten kaytarmaya başladım başıma iş alacağım lütfen beni bilgilendir...

Oturanboğa,

birde son soru benim emeklilik talebim erken emeklilikmi yada erken yaşlılık emekliliğimi ama kesinlikle malülen emeklilik değil dimi

Üye
    yavuzköymen Avatarı

Gerçek Adı
    yavuz köymen
    Son Giriş
    17.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana / Seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Oturanboğa,
    Bana yardımcı olmanı istiyorum lütfen cevap verirmisiniz.Teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Evet, kesinlikle malulen değil, erkan yaşlılık emekliliği.
    Şöyle bir dilekçe işinizi görür sanırım:

...'na,

5510 sayılı kanunun yürürlüğe girdiği tarih olan1 Ekim 2008'den önce 5434 sayılı kanun hükümlerine tabi olarak çalışmaya başlamış olup, çalışmaya başladıktan sonra %40 ve üzeri işgücü kaybı oluşan kişilerin emekliliği 5510 sayılı kanunun Geçici 4. maddesinin 6. fıkrasında düzenlenmiştir.

Bu madde uyarınca, %40 ve üzerinde işgücü kaybımın tespiti için sağlık kurulu raporu vermeye yetkili bir hastahaneye sevkimin yapılmasını ve emeklilik işlemlerimin gerçekleştirilmesini arz ve talep ederim.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ciftcioglumustafa Avatarı

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

657 sayılı yasaya tabi olanlar, şu an itibariyle 5510 Sayılı Yasanın Geçici 4. maddesinden yararlanarak emekli olurlar..
    Eğer raporları uygun ise, kanaatime göre Emekli Sandığına dilekce ve raporu ile müracaat ederek sözkonusu kanun hükmüne göre emeklilik talep etsin..
    Emekli Sandığından % 99 şu şekilde bir yazı ya da e-mail gelecektir..
    Raporunuz Yetkili sağlık kurulumuzca incelenmiş olup, yeterli görülmemiştir..Yeni tarihli rapor almanız halinde talebiniz değerlendirilecektir.
    İşte bu durumdan sonra sağlık kurulu raporu vermeye yetkili bir hastaneye müracaat ederek, yeni tarihli rapor alması halinde Emekli sandığı yazısını ilgi tutarak talebini yenilemesi gerekmektedir..

Üye
    Anlamsız Avatarı

Gerçek Adı
    Canalp
    Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yavuz slm.Bende memurum ve geçen hafta kurum beni tam teşekküllü hastaneye gönderdi.Önümüzdeki perşembe günü raporu alıcam.Bende rapor için yeniden balcalıya gelicem sanırım.mail adresimi veriyorum.gelişmeleri beraber takip edelim.canalp_3334@hotmail.com (alt tire var)

Üye
    yavuzköymen Avatarı

Gerçek Adı
    yavuz köymen
    Son Giriş
    17.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana / Seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum,

Bülent Bey bu dilekçeyi kendi çalıştığım kuruma veriyorum değilmi.Size ayrıca teşekkür ediyorum.

Üye
    yavuzköymen Avatarı

Gerçek Adı
    yavuz köymen
    Son Giriş
    17.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana / Seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent Bey,

SGK dan telefonla aldığım bilgiye göre yine emekliliğimi kabul etmemişler resmi yazı gelmedi içeriğini bilmiyorum eğerki beni hastaneye sevk ederlerse bir sorun yok etmemişlerse sizin verdiğiniz dilekçe örneğiyle kurumuma başvuracağım.

Artık bundan sonra SGK ne yapacak bilmiyorum kaçacak bir yeri kalmadı.Sırf eziyet bu yaptıkları Vergi indirimi ile ilgili raporu kabul etseler sorun yoktu.Ordaki rapora göre beni 3.Derece sakat görüyorsunda şimdi niye görmüyorsun.Benim sakatlığım Devletin kurumu tarafından Resmileştirimiş belgelendirilmiş bundan ötesi nedir yani değilmi.

Kolaylıklar diliyorum ......

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Gelecek yazıya göre hareket etmelisiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yavuzköymen Avatarı

Gerçek Adı
    yavuz köymen
    Son Giriş
    17.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana / Seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim sizin dediğiniz şekilde yapacağım

Üye
    mehmetekrem Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ekrem
    Son Giriş
    03.09-2016
    Saat
    05:43
    Yaşadığı Yer
    batman/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yavuz bey son durum ne emekli olabildinizmi bilgilendirirseniz sevinirim

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12