Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    biri Avatarı

Son Giriş
    16.02-2011
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ya abimiz var emelilik şartları nedir
    1950 doğum
    1985 ssk giriş
    2900 prim
    aama bu abimiz ağır engelli

engeli şöyle belden aşağı iki ayağı da tamamen felçli. tekerlekli sandalyeye bağımlı
    bence malulen emekli edilecek durumda kendisine de bunu söyledim iki çocuğu var çalışamıyor hem yaş hem de fiziki durum artık çalışmayacak durumda

bir hayırsever son 2 senedir isteğe bağlı primini ödemiş 11 aydır da ödenmiyor
    bir de prim ödendiği için 2022 maaşını da kestiler ne olacak hali bilmiyorum
    ben de ona emeklilik için uğraş dedim
    ne dersiniz sizce emekli olabilir mi

ne olur yardımcı olun
    şimdi emeklilik için başvurdu hastaneden rapor almaya uğraşıyor
    gereken raporu alabilir mi sizce

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

İlk sigortalı olduğunda sakat mıydı, yoksa sonradan mı sakatlandı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    biri Avatarı

Son Giriş
    16.02-2011
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam oturanboğa ilgin için teşekkürler
    evet bu abi işe girerkende engelliydi ama işe girerken %55 falanmış ama şimdi daha da ilerlemiş durumunu yazmıştım ayrıca isteğe bağlı prim ödenmesi ki bir senedir ödenmemiş olmasına rağmen 2022 maaşı kesilmesi normal mi
    şu an o primi ödeyecek geliride yok yaşı 60 çalışması zor ve ya kim çalıştırır ki
    gencecik insanlar iş bulamıyor ama inanın bir çocuğu var onun yardımı olmadan hayatını sürdür mesi imkansız acaba emekli olmasının bir yolu yokmu
    teşekkürler.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selamlar.
    ''%55 falanmış'' gibi tahmine dayalı bilgilerle sağlıklı sonuca ulaşamayız,çünkü o oran zaten sınıra çok yakın.
    İlk önce sigortalı olduğu tarihte engelinin malul derecenin altında olduğunu isbatlaması gerekiyor. Kurum bu isbat yükümlülüğünü sigortalıya yüklemiş durumda.
    Sigorta girişi çok eski ve girerken engelli olduğundan ve malul derecenin altında olduğunu isbat da neredeyse imkansıza yakın olduğundan vergi indirimi ile erken emekli olunabilir.
    Hiçbiri olmasa dahi abimiz primlerini 3600 e tamamladığı takdirde yaş haddinden emekli olacak yaşa ulaşmış zaten.