Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 51 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    16 Ağustos 2011 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Master Mesajı Gör
    Ve bugün itibari ile emekliyim.. Maaşım bağlandı. İlk maaş 21-09.2011 de, başvuru yaptığım tarihten bu yana birikmiş halde PTT ye yatacak.

Herkese verdiği bilgiler için teşekkürler..

Ben 20 günlük ssk primi ödemişken ve bir yerde çalışırken kaza geçirip(iş kazası değil) engelli oldum. Yani sigortalıyken kaza geçirip engelli oldum ve raporum ilk % 90 idi sonra ehliyet alırken %65 gibi bir oran vermişlerdi.
    Bu maile göre ben 1800 günde emekli oalbilir miyim yoksa 1800 günde emekli olmak için özel durumlar mı var? Benim 1370 günüm var.. 430 gün sonra emekli olacağımı düşünüyorum..
    Yanlışım var mıdır?

Maluliyetinizin ne zamandan beri sürdüğü önemli doğuştan özürlüyseniz 3600 gün sonradan geçirilen bir hastalık sonrasında malul olduysanız 1800 günü tamamlayarak hastaneye sevkinizi istedikten sonra maluliyet derecenize göre tarafınıza aylık bağlanabilecektir.

Bilgilerinizi rica ederiz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacak derecede işgücü kaybınız varsa, ki trafik kazası olduğuna göre omurilik felci söz konusu (?), o zaman 1800 gün primle malulen emekli olabilirsiniz.
    Prim toplamınız 1800'ü geçtiğinde en son prim ödenen sigorta müdürlüğüne malulen emeklilik için başvuru yapabilirsiniz. Sizi hastaneye sevk ederler. Maluliyet derecesinde işgücü kaybı tespit edildiğinde emekli edilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

Selam
    %94 raporum var. Omurilik felçlisiyim
    1800 günüm doldu ve malulen emeklilik için başvuru yapmak istiyorum.
    Bana yol gösterir misiniz?
    Nerelere gitmem gerekiyor?
    Nelere dikkat etmem gerekiyor?

Oturanboğa sorumu cevaplamıştın. İyi hatırlıyorsun valla süpersin
    Ok hemen başvuru yapıyorum
    Gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Master,Sgk ya malulen emekli olmak için müracaat edeceksin matbu evraklar sgk da mevcut onları doldurup müracaatını yaparsın kurum seni yetkili hastaneye sevk eder ` ve üzeri rapor alır isen malulen emekli olabilirsin.Malulen emekli olmak için 10 yıl 1800 gün ` ve üzeri rapor olması gerekli..
    NOT:Başka birinin sürekli bakımına muhtaç olma hâlinde söz konusu ise süre şartı aranmaz..

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

Öncelikle cevap için teşekkür ederim

İlk prim ödeneli 13 yıl oluyor. 10 yılı bu sayede pas geçiyorum
    1820 prim günüm var 1800 günüde pas geçiyorum
    En son 3-4 ay önce devlet hastanesinden %94 rapor aldım onuda pas geçtim
    Bakıma muhtaç bölümünü tam bilmiyorum. Bakıma muhtacım sanırım. O şekilde emekli maaşı 80 TL gibi bir artış oluyor
    Umarım bakıma muhtaç kategorisine girerim.
    Başvurumu 1-2 gün içinde yapıyorum. Devamını buradan yazarım

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

Bugün SGK xxx ilçe il merkezine gittim.
    Hastaneye sevk aldım ve bugünlerde gideceğim.
    Fakat orada da normal olarak ukalalıklar ile karşılaştım
    Oradaki keko şöyle baştan aşağı süzdü beni ve şöyle dedi
    "Sen" böyle malulen emekli olamazsın ben söyleyeyim"
    Neden dedim
    "Özürlülük ayrı malullük ayrı"dedi
    Allah Allah malul olmam için sedyede mi gelmem gerekiyor dedim.
    "Herkesin sorunu kendine göre büyük ama "sen" bu şekilde malulen emekli olamazsın" diye ısrar ediyor eleman.
    Sanki emekli olup, olamayacakları oturup kendi karar veriyor orada.
    Şu devlet dairelerinde yetkisi olmamasına rağmen her konuya yorum yapan ve her şeye parmak sokan ve insanın sinirini bozan cahil keko memurları dövmek istiyorum.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Beraber dövelim kardeşim o ne karışırmış o mu karar verecekmiş senin emeklilik işine ya herkes dr kesildi başımıza. Arkadaşım sen o memuru es geç başka memura anlat derdini sevk aldıktan sonra mesele yok ...

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

Selam tekrar
    Dün sevk aldım ve bugün İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesine gittim, az önce heyete girdim.
    Doktorları sırayla gezdikten sonra evrakları teslim etmeye gittim.
    Heyete çağrılış tarihim 02.08.2011
    Pes yani ya!!
    Ve 2 Ağustos tarihinden sonra en erken 10 gün sonra çıkacak rapor.
    Bu hastanedeki memurlar manyak mıdır nedir ya
    Bu kadar süre bir insan bekletilir mi!
    Ben bu kadar süre bekliyorum diye 1 aylık maaşımdan olacağım. Bunun hesabını kim verecek.
    Gerçekten Türkiye de bu işler feci çok kötü ilerliyor. Gerçek yetkili devlet bu konuya el atmalı..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Raporu çile çekmeden almak zaten ne mümkün!

"Kuadripleji, parapleji, dipleji ve sigortalının yaşamını kendi başına yürütmesine engel hemipleji veya merkezi sinir sisteminin sfinkter bozuklukları ile birlikte olan diğer hastalık ve arızalar." Başka birinin sürekli bakımına muhtaç olma hâlleri içinde sayılır: http://www.engelliler.biz/forum/emek...tml#post591004
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

Bimer'e şikayet yazdım.
    Bu raporun 1,5 ayda çıkması, benim 1,5 aylık emekli maaşımın çöpe atılması demektir.
    Bu konudan ve hastanede insanlara afedersiniz hayvan gibi gibi davranılmasından dolayı Bimer'e şikayette bulundum.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

İlker, bakıma muhtaçlık dediğinde sosyal hizmetlerin bakıma muhtaçlıkla ilgili 2007/06 sayılı Genelge'si çıkıyor link olarak. Bu link tamamen konu ile alakasız. Soruyu soran arkadaşlar olur ki olayı bilmez, karışıklıga yol açar bu. Zaten isterlerse bilsinler bu durum profosyonellikle bagdaşmaz. O yüzden süre şartı aranmaz ifadesini kullnaırken ya "bakıma muhtaçlık" ifadesini kullanma ya da o ifade yerine "Başka birinin sürekli bakımına muhtaç olma hâlinde süre şartı aranmaz" ifadesini kullan ve link ver. Ya da tıpkı bakıma muhtaçlık ifadesi gibi "başka birinin sürekli bakımına muhtaç olma hâli" ifadesini link verilmiş hale getirin. ( Teknik olarak bilmediğim için bu şekilde ifade edebildim ancak.)
    Aslında bu bakıma muhtaçlık ifadesini hep gördükçe bir "düzeltin" diyesim geliordu ama unutuyordum. Şimdi bir konuyla ilgili araştırırken bu konuyla da baglantısı oldugu için aklıma geldi ve yazayım dedim.
    Fazla detaycı kabul edilebilirim kabulümdür Ama bu tür konularda daima titiz olma taraftarıyımdır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Evet, Kalem'in burada dikkat çektiği ayrıntı doğru.

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

Rapor bugünlerde SGK'ya gitmiştir. Web üzerinden takip edildiğini gördüm fakat SGK artık bazı hizmetlerini www.turkiye.gov.tr üzerinden verdiği için daha önceden verilen linkler çalışmıyor.

Malulen emeklilik işlemlerimi web sitesi üzerinden takip etmek istiyorum. Nasıl ?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

E-Devlet şifresi alacaksın postaneden ve emeklilik işlemlerini https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden takip edeceksin.

Üye
    yasinayva Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:03
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sn ''master'' evvela geçmiş olsun aynı çileleri bende çektim ilk devlet hastanesinde heyete girdim 2 ay sonra cevap geldi kabul olmadı üniversite hastanesinden geniş kapsamlı muayene istediler hatta ordaki doktor iki kişi koluna girin bir ayağa kaldırın bakalım ayakta durabiliyormu diye beni ayağa kaldırttı allahtan bırakın demedi ben t5 t6 t7 seviyesinden omirilik felçlisiyim (asia A) yani anlayacağın bunlar olağan şeyler olmasa iyi ama oluyor işte maaşı sorun etme kaç ay geçerse geçsin ilk müracaat ettiğin tarih önemli benim toplam beş ay sürdü toplu hepsini ödedi bir yönden iyi yani eline toplu para geçer .....tekrar geçmiş olsun...

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon

Başlığın Etiketleri