Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mcalim Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.03-2016
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    K.K.T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben gecirmiş oldugum rahatsızlık nedenıyle %70 rapor aldım malulen emekli olabilme sansım nedir...ve en mantıklısı nedır 5 yıl ssk var ama kıbrısta bana yardımcı olursanız sevınırım tesekkurler..

kalp ameliyatı olmustum 95 yılında %30 verdiler çalısabilirsin dediler
    emekli olmak için 5 yıl yeterli degilmi gucum yok kısa mesafe yuruyebiliyorum sag tarafım özellikle el işlevselligi kısmı kaybetmiş ve sag ayagım sekerek duzensız adım atıyor...ben 2004 ilk ssk girisim

Üye
    bodrumlu Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    01:42
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Malülen emeklilik için tekrar heyete girip o aşamaları tekrar geçmen lazım. Ve en az 1800 günün olması gerekir diye biliyorum. Yurt dışı çalışmaların konusunda bir bilgim yok.bu konuda en net ve doğru bilgiyi bülent bey den (oturan boğa) alacağını düşünüyorum.

Üye
    mcalim Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.K.T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben gecirmiş oldugum rahatsızlık nedenıyle %70 rapor aldım malulen emekli olabilme sansım nedir...ve en mantıklısı nedır 5 yıl ssk var ama kıbrısta bana yardımcı olursanız sevınırım tesekkurler..

kalp ameliyatı olmustum 95 yılında %30 çalısa bilirsin demişlerdi .fakat 2008 beyın damarım tıkanıklıgı dolayısı sag tarafım kısmı felc gecırdım ve kalp kagım metal suan efor kapatısem klas 3 kısa mesafe yuruyebılıyorum konusma guclugum var sag elim işlevselligini tam beceremiyor sag ayagım sekiyor aldıgım raporda zıhınsel ve ruhsal davranıs bozuklugu psikrayi tedavı ve fizik tedavi ve kardiyolojı var ve %70 rapor verdıler..emekli olma sansım kac bılgı verırsenız sevınırım..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

1800 gün primle malulen emekli olabilmek için bugün tek bir hastalıktan dolayı maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacak derecede işgücü kaybınızın olması gerek.
    Bunun tespiti için sigorta müdürlüğüne başvuru yapacaksınız, sizi hastaneye sevk edecekler, hastane maluliyet cetveli'ne göre malul sayıldığınıza dair rapor verecek, sgk sağlık kurulu bunu onaylayacak ve malulen emekli edileceksiniz... Yol bu.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mcalim Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.K.T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın bulent bey......tekbırhastalıktan dolayı %50 beyın damarı tıkanıklıgı için %25 fizik için %7 psikoloji de %5 dediler toplamda %82 doktor bız verecegımız bu dedıler...maluliyet için tek bir hastalık dedınız oda %50 verebılırmiş..o zaman kac yıl daha calısmam gerekliki emekli olayım yardımcı olursanız sevınırım...

not budan once özurlu degıldım bana verdıklerı raporda halen elimde 1995 %30 buda engelli olmadıgının ıstapatıdır..

Üye
    Cetin74 Avatarı

Gerçek Adı
    Metin
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SSk 506 sayılı kanunun 53 maddesinde der ki
    2. kıta B Bendi
    Bu Kanun kapsamında ilk defa çalışmaya başladıkları tarihte mevcut hastalık veya
    arızası bulunanlar bu hastalık veya arızasının malûl sayılmayı gerektirecek düzeyde
    olmadığını Kurum veya Kurum dışındaki hastanelerden işe girmeden önce alınmış, usulüne
    uygun sağlık raporu ve dayanağı tıbbi belgelerle kanıtlamakla yükümlüdürler. Sigortalı olarak
    ilk defa çalışmaya başladığı tarihte, malûl sayılmayı gerektirecek derecede hastalık ve
    arızalarının bulunduğu önceden veya sonradan tespit edilen sigortalılar bu hastalık veya arızaları nedeni ile malûllük sigortası yardımlarından yararlanamazlar.

SSK'lı olarak çalışmaya başladığın anda ki Engel derecen %60 geçmediği sürece ve sonrasında engel derecen artarsa 1800 günden erken emekli olunabiliniyor.

Üye
    mcalim Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.K.T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ohalde emekli olabılıyorum yanlıs anlamadıysam..kıbrısta ssk gunum dolması ıcın yaklasık 1 yıldaha var...ondan sonra emekli olabılırım oylese..

Üye
    Cetin74 Avatarı

Gerçek Adı
    Metin
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1800 gün dolduğunda malül olmayı sağlayacak %60 üzeri rapor alırsan emekli olmak için bir engel yok.

Üye
    mcalim Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.K.T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama bulent bey tek bır hastalık oranı %60 dıyor ama siz toplamda %60 benım kıbrıstakı doktorlarım olabılırsın dedıler herkes farklı konusuyor yınede sagol beklıyecegız ve gorecegız.....2.sorumda ben kıbrısta emekli olursam sayet turkıyede devlet memuruda olabılme sansım varmıdır..

Üye
    Cetin74 Avatarı

Gerçek Adı
    Metin
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/connect/
    37272c804e19b1aeaaaaaec4fb7ef0fd/2009_67.pdfMOD=AJPERES

Malüliyetle ilgili genelgegenin linki yukarıdadır. Linki komple kopyalayıp tarayıcı adres çubuğuna yapıştırın.

Üye
    mcalim Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.K.T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama benim kalp kapaklarım metal ve verılen oran %50 beyin damarım tıkalı sebebı kalp kapakları onunda oran %25 fizik tedavi + psikolojık nedenlerden %15 bunları ssaymıyorum bunun dısında verilen rapor oranım herikiside %70 dir yani emekli olabılmem yuzde kactır sizce..daha onceden ozurlu degıldım. suanki rapor oranım %70 kurulun tekrar verecegı oran ıse %90

Üye
    bodrumlu Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın mcalim.malülen emeklilik için 1800 gün ve %60 yetiyor.erken emeklilik(vergi indirimli)içinde bildiğim kadarı ile 3600 gün ve en az %40 gerekiyor.ayrıca erken emeklilik için 15 veya 16 yıl gerekliliğide var.

Üye
    mcalim Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.K.T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama yıne anlatamadım galiba yani ben malulen emekli olabılırmıyım tek bır rahatsızlıgım yok tekbır rahatsılıgımdan kaynaklanan hastalıklar toplamı %70

Üye
    bodrumlu Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla tek bir hastalıktan olayı benim başvurduğum zaman(1 yıl önce)yoktu. Baltazar förmülüne göre %60 üstü almak gerekiyordu.tek bir hastalıktan olayını yeni duyuyorum.kanun mu değişti bilmiyorum.bülent beye bir danışın derim.(oturan boğa)

Üye
    mcalim Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.K.T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bulent bey oylededi toplamım zaten suan almaya kalksam %80 ve malulıyet cetvelindede her iki hastalıgım mevcut kalp ve beyın damarı tıkanıklıgı

Sayfa 1 / 3 123 SonSon