Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bodrumlu Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    01:42
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Baltazar formülüne mi göre%80 .yoksa tek tek topladığındamı %80 .

Üye
    mcalim Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.03-2016
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    K.K.T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vallaha bilmiyorum bu raporum 2022 için aldım türkiyeden suan kıbrıstayım ve doktorla goruştum yaklaşık %80-%90 verilir dedi toplamda hatta norolojıde yanındaydı bende %25 veririm dedi..

tek tek olması lazım cunku kardiyoloji eforum dusuk oldugundan %50 verdi evet abicim tek tek

kardiyoloji %50
    norolojı %25
    psikrati %10
    fizik tedavi %7

toplamda kıbrısta %92 verilir.tek tek ama formulu hıc bılmıyorum.

Üye
    bodrumlu Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

baltazar formülü ve bu verilere göre hesapladığımda yanlış hesaplamadımsa eğer %68,61 çıkıyor sonuç.ama bu hastanenin vereceği heyet sonucu olur. sgk da onayda ne kadar kırparlar onu bilemem.

Kıbrıstaki hesabı bilmem türkiye de bana bu şeki,lde uyguladılar.

Üye
    mcalim Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.K.T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım yıne doktorumla konustum kıbrıstakı malulen emekli olabilme sansım nedır diye bence olursun dedi bu nu dıyen norolugum.simdi gunumun dolamsını bekliyorum ssk primbelerimi kendim yatıracam...bakalım insallah sorun cıkarmazlar..........

senin rahatsızlıgın neydı oranı kac ve dedigin hesaptan ne kırptılar

Üye
    bodrumlu Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hastane %73 verdi. vergi dairesi %68 olarak onayladı.

Üye
    mcalim Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.K.T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

coksagolasın basınızıda agrıttıgım içicde üzgünüm..bekleyip vede görecegiz

Üye
    bodrumlu Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rica edrim.banada böyle yardım ettiler.siz de başkasına yardım edeceksiniz umarım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Malulen emekli olabilmek için maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmak gerek:
    2- KALP KASI, KAPAĞI ve ZARI:
    Klinik, laboratuar, radyolojik, EKG, ekokardiyografik, angiografik bulgularla doğrulanan, hafif eforda veya dinlenme halinde fonksiyon kısıtlaması yapan iskemik kalp hastalıkları, kalp kası hastalıkları, kalp kapağı hastalıkları veya kalp zarı hastalık ve bozuklukları
    3- OPERE KALP HASTALIKLARI:
    Klinik, laboratuar, radyolojik, EKG, ekokardiyografik, anjiografik bulgularla doğrulanan hafif eforda veya dinlenme halinde fonksiyon kısıtlamasıyla birlikte olan, kalp kapağı onarımı, kalp kapağı protezi, kalıcı kalp pili, intra kardiak defibrilatör, girişimsel veya cerrahi koroner revaskülarizasyonu, perikardiektomi

O. DİĞER
    1- Ağır, ileri evrede AIDS
    2- Yukarıda belirtilenlerin dışında kalan, tedaviye rağmen çalışma olanağının bulunmadığı hastalık ve arızalar
    3- Birden fazla hastalık ve arızanın bir arada olduğu, tedaviye rağmen çalışma olanağının bulunmadığı durumlar
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mcalim Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.K.T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

syn jon83 bn önce malüllük için dilekçe verdim ordan red gelince bu yasayı duydum ve bu yasadan dilekçe gönderdim.malüllük için göndermiş olduğum raporları sinop ankara ya gönderdi.orası da %64 olarak onaylandı. bu raporu tam teşekküllü devlet hastanesinden aldım.

bağkurun bana ve ankara ya gönderdiği dilekçede üç tane çarpı işaretlenmiş.
    bu işaretlerin:
    1.(x)sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce çalışma gücünü kaybeden sigortalının 28/4dördüncü fıkrasına göre değerlendirilmesine
    2.(x)çalışma gücünün veya iş kazası veya meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünün &40 ile &59 oranında kaybedip kaybetmediği(5510/28-5)
    3.(x)kontrol muanesine tabi tutulması gerekiyorsa kontrol muane tarihi.

bağkur kaydım dan sonra sonra engelli oldum.
    %66 raporun (%40 böbrek naklinden,%20 hipertansiyon,%6 da bağırsak ameliyatı)hastalıklarından %66 aldım.
    malüllük 15 ay sürdü red geldi.bu 5510 28 maddeden de 20 günde emekli oldum herhalde hemen emekli olmamın sebebi evraklarım hazırdı yani malüllükten red gelince hemen bu yasaya sizlerin sayesinde yönlendim ve emekli oldum.bu ay kaç tl alacağım belli olacak...

demek istedigim tam anlamıyla bu ben kalp kapakçıkları metal :%50 beyın damarı tıkalı %25 fizik tedavi %7 psikyatri %10 verebıleceklerını dıle getırdıler kıbrıstaki doktarlar.toplamda %92 türkiyedeki doktorumun verdigi %70 kalp + beyin damarı tıkanıklıgı..yukardakide aynı benımgıbı ama benım oran daha yuksek emekli olma sansım kactır sadece bulent bey.cok tskler

Üye
    mcalim Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.K.T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalp ameliyatı olmustum 95 yılında 2006 yılında %30 çalısa bilirsin heyet raporu var. 2008 beyın damarım tıkanıklıgı dolayısı sag tarafım kısmı felc gecırdım ve kalp kagım metal suan efor kapatısem klas 3 kısa mesafe yuruyebılıyorum konusma guclugum var sag elim işlevselligini tam beceremiyor sag ayagım sekiyor aldıgım raporda zıhınsel ve ruhsal davranıs bozuklugu psikrayi tedavı ve fizik tedavi ve kardiyolojı var ve %70 rapor verdıler..ve daha sonra ise reaktif artit teshisi kondu emekli olmak için bu ayın sonunda heyete girecegim.doktorumla konusta malulen emekli olabilirsin dedi ....içimde olmamama korkusu var sayet heyet onaylamazsa negibi bir yol izlememi önersiniz tskederim......

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Bence malulen emeklilik konusunda sorun yaşamayacaksınız. Böyle umalım...

Ama velev ki malul durumda olmadığınız gerekçesiyle başvurunuz reddedildi:
    1- Yeniden değerlendirilmesi için red kararına itiraz edeceksiniz
    2- Yine sonuç olumsuz olursa, şuradaki yargı kararını örnek göstererek sgk'ya dava açacaksınız: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

Yalnız, aşağıdaki bağlantıda yer alan yazının bir çıktısını alın ve rapor başvurusunda doktorlara bu ayrıntıları hatırlatın: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...-etsinler.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mcalim Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.K.T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu ayın sonunda heyete girecem doktorum emekli olabılırsın dedı 1800 gunle kalp kapagı protezi ve beyin damarı tıkalı reaktif atit emekli olursam sayet burdakı ssk gunlerımı turkiyeye tasıyabilirmiyim ve türkiyedende emekli olursam maasımda bir fark yaratırmı..tskler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Kıbrıs-Türkiye ilişkilerine dair net bilgiye ulaşmak için bence sgk'ya yazmalısınız. Benim bu deyata dair hiç bir fikrim yok

Üye
    mcalim Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.K.T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturanboğa abicim elimdeki %70 sürekli raporun oranı baltazar formulüne göre mi verilmiştir ? sayet verilmediyse oranı baltazar formulunde kaç olur..tskler..

Yasaklı Üye
    STAY Avatarı

Son Giriş
    20.03-2015
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    olympus mars
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mcalim sen vergi indirimi icin basvuruda bulundumu?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon